Ліля Тєптяєва

Останні записи

 • Квіткова колекція з цікавими фактами в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 22.04.2013 21:15

  Мабуть, не знайдеться людини, яка б не любила квітів, хоч, й безперечно, кожен з нас надає перевагу якимось окремим їхнім видам. Хтось любить ніжні дзвіночки чи конвалії, а хтось холодні кали чи колючі кактуси. Й говорити про квіти можна багато і довго, особливо якщо співбесідники ботаніки чи романтики. Та все ж кілька цікавих фактів згадаємо, а заразом переглянемо чудові ілюстрації цих дивовижних створінь.

  Чи знаєте ви про те, що квіти почали культивувати і вирощувати понад 4000 років тому, ще в стародавньому Єгипті? А вісімдесят відсотків квітів, які ростуть в тропічних лісах Австралії, не зустрічаються більше ніде на землі. Цікаво, що з п'яти тисяч квіток шафрану отримують всього 28,34 грама прянощів шафрану. Існують орхідеї майже всіх кольорів, також і сині, чорні та зелені. А в Андах (Південна Америка) є дивовижна рослина Puya raimondii, яка цвіте всього один раз — коли їй виповнюється 150 років, а слідом за тим вмирає.

 • Рибна колекція з цікавими фактами в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 22.04.2013 19:28

  Звичайно, риби (та й усі мешканці річок—озер—морів—океанів) рідко трапляються нам на очі (не враховуючи затятих рибалок), але від цього не стають для нас менш цікавими. А окремі види й взагалі дивують та злегка шокують своїми несподіваними формами й властивостями.

  Ось, до прикладу, дивний і цікавий факт пов'язаний з рибами. Паразит Cymothoa exigua, або "мокриця, яка пожирає язик" — єдиний відомий науці паразит, який заміщає собою цілий орган господаря. Мокриця проникає через зябра в тіло плямистого рожевого люціана, потім висмоктує кров з язика риби і після його атрофії сама починає виконувати функції язика. Паралельно паразит харчується кров'ю і слизом господаря, але до смерті риби це не призводить.

  А ось ще одне цікаве спостереження. Виявляється, вираз "німий як риба" не зовсім відповідає дійсності, оскільки багато видів риб видають різноманітні звуки. Вони можуть крякати, кудкудакати, каркати, щебетати, пищати і стукати. Всі ці звуки виникають при коливанні стінок плавального міхура, при скреготі зубів або при терті зябрових пластинок одна об одну.

 • Карикатурист Ігор Бежук в Коломийській художній школі в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 13.04.2013 00:49

  Не так давно, а саме 1-го квітня, в стінах Коломийської дитячої художньої школи ім. Я.Пстрака відбулася цікава зустріч з випускником нашої Альма-матер. До нас завітав коломийський художник, карикатурист, шаржист і просто мегапозитивний хлопака — Ігор Бежук. В аудиторії зібралося багацько учнів та викладачів, адже всі знали — зустріч обіцяє бути пізнавальною й з гумором, бо у Ігора просто не буває по іншому. Творча оказія перевершила усі сподівання — було на стільки цікаво, що слухачі сиділи не лише з широко відкритими очима, але дехто й з відкритим ротом. ))

  Талановитий карикатурист прийшов не з порожніми руками — усі могли переглянути купу цікавого ілюстративного матеріалу й погортати пресу та журнали з ілюстраціями Ігора. Під кінець зустрічі кожен з присутніх міг отримати примірник популярного коміксу про неофіційних талісманів Євро-2012 Яся та Івася з автографом самого автора, а художня школа прийняла в подарунок одну з найулюбленіших робіт Ігора Бежука — шарж Гуцула Олекси з авторського проекту "Гуцулія".

  Сказати, що нам дуже сподобалась зустріч — нічого не сказати, адже цей день запам'ятається усім на довгі роки, і можливо, для когось з учнів це буде першим кроком на цікавому шляху шаржу та карикатури. Спілкування з Ігорем зарядило присутніх творчою енергією і позитивним настроєм, а дружня бесіда донесла дітям цінні істини щодо наполегливої праці та важкозаробленого успіху.

  Щоб, так би мовити, закріпити знайомство талановитого випускника з теперішніми учнями художньої школи, я взяла коротеньке інтерв'ю у Ігора. А на згадку про зустріч залишилась купка фотографій, тож пропоную переглянути й цей фоторепортаж.

 • Ботанічне взуття Денніса Кайта (Dennis Kyte) в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 07.04.2013 23:54

  Денніс Кайт (Dennis Kyte) — письменник, художник та ілюстратор, який проілюстрував багацько дитячих книг і став відомим завдяки серії графічних робіт із зображенням взуття, створеного з квітів. Він видав книгу з цими ілюстраціями, яку так і назвав "Ботанічне взуття" (The Botanical Footwear). Самі відомі з дитячих книг, які він створив та проілюстрував: "The Adventures of Puppy", "Zackary Raffles", "Puppy Gets Around", "The Last Elegant Bear", "To the Heart of a Bear", "Mattie and Cataragus", "Listen to the Grass".

 • Арабські дитячі книги 80-х в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 01.04.2013 22:58

  Пригадуєте фразу головного героя з фільму "Белое солнце пустыни": "Восток — дело тонкое"? Й справді, все що стосується Сходу, культури та мистецтва тих країв, досить незвичне для європейця та навіть загадкове. Але саме цим воно нас і зацікавлює.

  Ілюстрації дитячих книг арабських видань 80-х років — своєрідні, а місцями трапляються й досить несподівані речі. Пропоную переглянути маленьку збірку ілюстрацій до дитячих книг (також арабські книги перекладені на інші мови та іноземні книги перекладені арабською).

  написав Fouad Haddad, ілюстрації Mohieddine el Labbad
  написав Fouad Haddad, ілюстрації Mohieddine el Labbad
Всього 304 на 61 сторінці