Ліля Тєптяєва

Останні записи

 • Яскраві колірні гами в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 16.04.2014 21:41

  Друзі, навіть якщо ви не рахуєте себе творчою особистістю, все ж вам добре знайома "подруга" кожного художника, дизайнера, поета, музиканта, та й взагалі будь-кого, хто знаходиться у постійному творчому пошукові — така собі загадкова й мінлива дама Муза. Так от, якщо говорити про Музу кольору, то безумовно, одна з них має ім'я Jessica Colaluca.

  Джесіка, маючи нестримну пристрасть до кольору, в травні 2009 року створила власну концепцію сайту Design Seeds як спосіб внести до дизайну блогів, і не лише до них, особливий унікальний підхід.

 • Жива паперова скульптура чи математичне оріґамі в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 15.04.2014 21:44

  В усі часи історії мистецтва багацько художників та науковців різних галузей неодноразово доводили не лише тісний взаємозв'язок різних видів мистецтва, але й творчу співпрацю з математикою, фізикою, хімією, медициною та іншими сферами наукової діяльності.

  Один з таких видів мистецтва, що тісно дружить з математикою, є усім відоме мистецтво оріґамі. До речі, майже кожен з нас десь і колись складав щось з паперу, можливо навіть не підозрюючи, що займається в цей час древнім мистецтвом. Але нагадаємо, японське слово "оріґамі" означає "складений папір", тож являє собою мистецтво складання паперу (хто б сумнівався). Метою цього мистецтва є створення витворів шляхом використання схем геометричних згинів та складок. В оріґамі використовується невелика кількість різних згинів, але вони можуть бути скомбіновані багатьма способами й утворювати навіть дуже складні фігури. А фігури-скульптури Еріка Демаіне направду складні й дивовижні.

 • "Молодіжний АРТ-МІКС" у Коломиї в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 10.04.2014 23:39

  В Коломиї на Івано-Франківщині в стінах Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й.Кобринського розпочав свою діяльність творчий проект "Молодіжний АРТ-МІКС". Організатори проекту, Ірина Федів та Оксана Ясінська, гостинно запрошували коломийську молодь до участі в цій мистецькій акції словами: "Ти — молодий, творчий, шукаєш коло однодумців? Заходь у музей!"

  І наш дитячо-молодіжний осередок Коломийської дитячої художньої школи імені Ярослава Пстрака просто не міг проігнорувати цей дружній заклик, тож із задоволенням приєднався до цієї події. Художня школа взяла участь у творчій виставці талановитої молоді, а викладач нашої школи, художниця і майстриня в галузі паперового мистецтва Лілія Тєптяєва, провела свій майстер-клас з виготовлення листівок у техніці паперової пластики для охочого студентства.

  "Молодіжний АРТ-МІКС" насичено тривав у музеї впродовж тижня з 27 березня по 3 квітня. Розпочався він у круглій залі прес-конференцією за участі генерального директора музею Ярослави Ткачук, співавторів проекту Ірини Федів та Оксани Ясінської, керівника ГО "Покутські ініціативи" Ярослава Гнатюка, директора Коломийського педагогічного коледжу Валерія Ковтуна, заступника директора з навчально-виховної роботи Коломийського інституту ПНУ імені Василя Стефаника Юрія Плекана, голови Молодіжної ради міста Дениса Угорчука, докторанту кафедри української літератури ПНУ імені Василя Стефаника Наталії Мочернюк, літературознавця, перекладача, керівника молодіжної поетичної студії "Нобель" Галини Петросаняк та коломийських мистців. Презентацію проекту та слайд-фільму "Молоді мистці і музей" відвідали й представники художньої школи: директор Тетяна Цапурак з двома викладачами.

 • Виставка "Творчість Тараса Шевченка очима дітей" в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 11.03.2014 20:27

  Урочисті заходи до відзначання 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка в Коломийській дитячій художній школі ім. Я.Пстрака розпочалися 7 березня відкриттям виставки в стінах закладу під назвою "Творчість Тараса Шевченка очима дітей".

 • Зустріч з художником та вчителем Богданом Боднаруком в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 17.02.2014 23:49

  Мені ще не доводилось бувати у селі Завалля, та, певно, й не потрапила б сюди, якби не давно запланована зустріч з художником і викладачем Богданом Івановичем Боднаруком, з яким ми не бачилися роки рокенні.

  Після випуску з художньої школи, в середині 90-х, якось не зводило нас життя, не рахуючи того разу, як випадково зустрілися біля озера і довго спілкувалися на лавиці. Пригадую, Богдан Іванович тоді наполегливо доводив, що художнику просто таки необхідно завше мати біля себе альбом з олівцем і постійно вправлятися в начерках, замальовувати все цікаве, що трапляється за день, бо інакше — той не художник зовсім. А ще нагадував, що ні в якому разі не можна забувати про пленер і малювання з натури, бо ж відомо – успіх художника на 90 відсотків залежить від рутинної наполегливої праці, і лише на 10 – від таланту. Я уважно слухала і з усім чемно погоджувалася, та між тим, трохи побоюючись реакції вчителя, майже як в дитинстві на його уроках живопису, розповідала про моє захоплення витинанками та власну творчу роботу з художнім папером.

  А реакцію вчителя завжди було складно передбачити, хоча всі ми знали чого прагне Богдан Іванович, бо він з усіх сил викладався, щоб його учні не лише зрозуміли і засвоїли навчання, але й досягли в житті та мистецтві більше ніж їхній вчитель. Якась неймовірна сила з нестримним бажанням була на той час в цього викладача до втовкмачування навчального матеріалу, і яка просто таки не давала йому спокою, а заразом і нам, дітям, які лише й мріяли що про перерву і жартівливі історії. Та, певно, не знайдеться жодного випускника художки тих золотих часів, що не цінує тієї важкої праці і не подякував би своєму наполегливому вчителю за мудрі слова й настанови!

Всього 304 на 61 сторінці