Ліля Тєптяєва

Останні записи

 • Точні технічні науки та робота мозку в творчості Лори Фрік (Laurie Frick) в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 27.06.2012 00:39

  Бриколаж (bricolage) у скульптурі — це такий підхід до мистецтва, в якому художник складає тривимірні об'єкти з інших, попередньо існуючих. По суті, художник дає нове життя старим чи "мертвим" речам й предметам. Саме таким мистецтвом й займається американська художниця Лори Фрік (Laurie Frick), і не лише цим.

  Вона народилася в Лос-Анджелесі, а зараз живе і працює в Остіні (штат Техас) і в Брукліні (Нью-Йорк). В своїй творчості художниця черпає натхнення в складних технічних спорудах, досліджуючи характер створеної моделі й розуму, який її створював. Крім того, вона полюбляє графіку та малюнок, а також вирізає витинанки (при цьому вона користується лазерною нарізкою).

 • Майстер-клас з маленькими дітками в Коломийському музеї. в блозі Майстер-клас від Лілі · від Ліля Тєптяєва · додано 25.06.2012 23:07

  Друзі, так вже склалося, що за останній місяць я провела три цікавих майстер-класи, кожен з яких не лише запам'ятався мені своїми яскравими моментами, але й додав мені безцінного педагогічного досвіду. До того ж, смію сподіватися, ці зустрічі були цікавими й практично-корисними для юних майстер-класівців.

  Останній майстер-клас цього місяця виявився для мене незвичним, але не менш цікавим. Це була творча зустріч з найменшими моїми майстер-класівцями — дітками 5-6 рочків — вихованцями одного з коломийських дитячих садочків. Вже вкотре ініціаторкою цієї зустрічі виступила завідувачка науково-освітнього відділу НМНМГіП імені Й. Кобринського — Оксана Ясінська. Цього разу з дітками ми створювали нескладні невеличкі листівки в три кольори з простими рослинними композиціями. Під час зустрічі нам активно допомагали виховательки садочку, за що їм дуже дякую.

  А ось і фоторепортаж з цього найсвіжішого майстер-класу. За фотографії дякую працівницям музею: Ірені Гулай-Назаровій та Оксані Ясінській.

 • Про дитячу творчість та реакцію дорослих на неї в блозі Майстер-клас від Лілі · від Ліля Тєптяєва · додано 25.06.2012 23:02

  Знаєте друзі, в моєму житті склалося так, що я мала цікаву можливість спостерігати за творчістю дітей різного віку в якості вчителя — це 2 роки в художніх школах (м. Львова та м. Городка, Львівської області), а також з десяток майстер-класів з дітьми різного віку (і ще кілька приватних занять, яких я, наразі, не беру до уваги). Ось про свої спостереження й хотіла трішки розповісти. І хочеться це зробити не лише з метою просто поділитися досвідом, але й, особливо, хотілося б звернути увагу дорослих на їхнє ставлення до творчості їхніх дітей і вихованців.

  Свідомі дорослі завжди можуть проаналізувати ці аспекти: чи проявляється в них інтерес до творчості їхніх дітей і чи в достатній кількості, якщо проявляється, то як, якими словами та діями супроводжується, чи достатньо часу виділяється для творчого розвитку дітей та вихованців, чи є цей час достатньо якісним, а не просто кількісним, чи звертається увага на особливість та унікальність кожної окремої дитини і чи вітається вона, чи дитині дозволяють бути несхожою на інших дітей в її творчості, і чи стимулюють її особливий унікальний творчий потенціал? Дорогі дорослі, давайте будемо звертати увагу на ці аспект, адже це мега-важливо! Про це говорять не лише педагоги, але й медики: задовольняючи повною мірою потреби дітей у їхньому творчому самовираженні, і не лише у дошкільних і в шкільних закладах, а набагато раніше — ще з пелюшок — цим самим ми допомагатимемо їм виростати кращими і щасливішими особистостями.

 • Живописні мікросвіти Лори Гуртон (Laura Gurton) в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 23.06.2012 23:10

  Лора Гуртон (Laura Gurton) народилася в родині художників, виростала і працювала в цьому середовищі. Освіту отримала в закладах: Philadelphia College of Art, School of Visual Arts, Brooklyn Museum School, Parsons School of Design. Після художньої школи вона виставляла і продавала свої художні твори в галереях Нью-Йорка і Нью-Хоупа (штат Пенсільванія). Пізніше вона повернулася в художню школу, де отримала посаду фахівця з мистецтва в дитячому музеї Брукліна. Вона створила кілька програм для молоді та їх батьків. Наступним етапом в її житті стало викладання глобального мистецтва, графіки, живопису та малюнку в школі Edward R. Murrow.

  При цьому, Лаура продовжувала навчання на магістратурі по спеціальності контролю та управління в галузі мистецтва. Вона розробила навчальну програму для чотирьох тисяч студентів в її школі, дев'ятьох вчителів мистецтва в її відділі, а також для інших в мистецькому викладацькому управлінні в Брукліні.

  Але, саме живопис та графіка, а не адміністративна робота, були її пристрастю. Вона завжди прагнула створювати власні мистецькі твори, і заохочувала до цієї практики своїх колег. Тим не менше, після семи плідних років у системі шкільної освіти, стало очевидним, що розриватися між роботою наглядача художнього відділу та власною мистецькою практикою вже немає сил і бажання.

  У зв'язку з цим, Лора у 2004 році полишила викладання й адміністративну посаду і переїхала в долину Гудзона, де серед краси природи та мистецької громади, вона змогла повністю зосередитися на своїй творчій роботі. Поступово Лора почала виставляти на огляд свої твори в музеях та галереях по всій долині Гудзону та в Нью-Йорку.

 • Майстер-клас у Косові. в блозі Майстер-клас від Лілі · від Ліля Тєптяєва · додано 22.06.2012 02:29

  Друзі, нещодавно мала майстер-клас у Косові, а точніше — у стінах Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Ініціатором майстер-класу виступив викладач інституту — Віталій Сенькович, і активним організатором та координатором зустрічі була викладачка — Ганна Фартушинська.

  Як вже склалося традиційно, разом з студентами ми працювали над листівками, використовуючи витинанку та паперову пластику. В основному, були присутні студенти інституту різних курсів та відділів, і як завжди — було весело і цікаво.

  На зустрічі згадали історію листівок та поштівок, поговорили про листівки ручної роботи, розглянули зразки листівок, які я привезла із собою, і звичайно, кожен виготовив свій зразок листівки.

Всього 304 на 61 сторінці