Ліля Тєптяєва

Останні записи

 • Коломийська дитяча художня школа ім. Ярослава Пстрака в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 05.12.2012 00:30

  Колись давно один мудрий китаєць сказав: "Плануєш на рік — засівай рис, плануєш на десятиліття — сади дерева, плануєш на все життя — навчай дітей." Це був Конфуцій, і він добре знав про що говорить, адже навчання дітей — багаторічна праця, результати якої проявляються далеко не відразу. І хоча роль вчителя — головна скрипка в цьому оркестрі, не все залежить від нього, про що й говорить мудра приказка: "Вчителі відкривають двері, — входиш ти сам."

  Так склалося, що я почала працювати викладачем в художній школі, в якій колись навчалася сама. Правда, навчаючись ще дитиною в стінах цього закладу, я й подумати не могла, що колись стану колегою моїх вчителів. Здавалося б, зовсім недавно я сиділа за цим мольбертом і якось невпевнено водила пензлем по папері, до кінця не розуміючи, що вимагають від мене викладачі. А сьогодні я вже сама, нахилившись над цим мольбертом, наполегливо пояснюю дитині, що я хочу їй донести. Повторюю десятки і сотні разів, здавалося б, прості істини, і при цьому сама розумію, що глибоко усвідомлені результати викладацької праці проявляться не сьогодні і не завтра, адже з власного досвіду знаю як воно є насправді.

  Так само, як колись в дитинстві, я і зараз дуже люблю нашу художню школу, тому й хочу більше про неї розповісти. З цим закладом пов'язане не лише моє життя, але й багатьох людей, що проживають і творчо працюють в нашій країні та закордоном. І, можливо, хтось читаючи цю статтю, згадає про своїх вчителів і заклад, в якому навчався, зайде на хвильку в стіни рідної школи і провідає тих, хто колись вклав в їхній розум і серце все те добре і світле, що проростає й до нині.

  Наш заклад, Коломийська дитяча художня школа ім.Ярослава Пстрака, знаходиться за адресою: м.Коломия, вул.Петлюри, 34, в приміщенні красивої будівлі 30-х років минулого століття.

 • Творчий тандем Ната Вільямса (Nate Williams) та Олександра Блу (Alexander Blue) в одній особі в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 29.10.2012 01:06

  Нат Вільямс (Nate Williams) — дуже продуктивний і талановитий художник та ілюстратор, родом зі Сполучених Штатів. Правда, на даний час він з дружиною та сином живе в Південній Америці, в Буенос-Айресі. Щодо освіти — він каже, що окрім Університету Юти, його навчає життя, історія, наука, люди, подорожі та Вікіпедія. Цей художник також відомий за прізвиськом Олександр Блу (Alexander Blue).

  Він вивчав скульптуру в університеті, але працював багато років в якості веб-дизайнера і арт-директора в ігровій індустрії. Його роботи публікувалися в журналах, рекламі, промислових та поліграфічних продуктах. Він також є засновником і керівником сайту Illustrationmundo, який присвячений ілюстраціям та ілюстраторам.

 • Олег Шупрудько — коваль свого щастя в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 23.10.2012 23:38

  У Верховині свято... В місцевий клюб з Івано-Франківська приїхала джазова банда грати музику. Але трапилось лихо — гуцули музичні інструменти під час розвантаження на землю покидали і зламали саксофон. Голова району питає:
  — А що хлопці без цего не зіграєте?..
  Музиканти:
  — Та який же джаз без саксофона, треба ремонтувати.
  Голова району каже:
  — Є в нас коваль старий, він все годен поремонтувати, поїхали!
  Сіли на фіру та й поїхали до коваля. Голова району:
  — А що діду Миколо зремонтуєте се хлопцям?..
  Коваль:
  — Зремонтую, чого не зремонтувати, але зачекайте години зо дві...
  З кузні чути страшенний гуркіт, гуцульську лайку і все інше. Через дві години виходить дідо:
  — Файні ви хлопці, але скажіть як ви так трембіту погнули???

  Ось такі вони українські ковалі — і з саксофону зроблять "люди"! І нема чому дивуватися — вони ж у змові із загадковим вогнем і лютим металом. Як ви вже й здогадалися — в цій статті мова піде про коваля. І не просто коваля, а дизайнера-коваля, професіонала своєї справи, заклинателя вогню і дресувальника металу.

  Ця стаття про Олега Шупрудько — дизайнера-коваля з Коломиї.

  Робота над замовленням в новій кузні, 2010 рік
  Робота над замовленням в новій кузні, 2010 рік
  8 коментарів
 • Живописні витинанки Ніккі Ван Ес (Nikki van Es) в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 19.10.2012 13:13

  Ніккі Ван Ес (Nikki van Es) — голландська художниця, яку надихають на творчість рослини. Вона не просто спостерігає рослинний світ, але глибоко досліджує його процеси і візуальне сприйняття. Результати її досліджень можна спостерігати в її мистецьких творах з авторським поєднанням науки та уяви.

  Ніккі навчалася в академії Рітвельда (Gerrit Rietveld Academie), в Амстердамі (1974-1979). На сьогоднішній день живе і працює в Ларж-Вурш, що в Нідерландах.

 • Паперові інсталяції в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 16.10.2012 11:44

  Останні десятиліття використання паперу як матеріалу для мистецтва представили увазі світового глядача неймовірно цікаві твори і проекти. І якщо в минулому столітті зміна паперових носіїв інформації на цифрові призвела до згасання паперового жанру, то сьогодні паперове мистецтво у світі — просто на піку популярності.

  Папір активно використовується в різних видах мистецтва та в дизайні, а паперові розробки, як до прикладу конструкції орігамі, активно використовуються не лише в побуті, але й в новітніх технологіях — як от в конструкціях сонячних батарей для космічних супутників. До того ж, й різні форми сучасного мистецтва, як от інсталяція та перформенс, використовують папір в якості улюбленого матеріалу для втілення своїх ідей.

Всього 304 на 61 сторінці