kseniya_www

Останні записи

 • Пивні потоки течуть в регіони: огляд ринку 2008-2009 рр. в блозі Всюдисущий маркетинг · від kseniya_www · додано 05.07.2009 16:37

  З 2008 року в регіональних пивзаводів з'явилася можливість збільшити ринкову долю. Ще в радянські часи пивна галузь не була стратегічною для України, тим не менше, за кількістю виробників Україна практично не поступалася країнам, пивна галузь яких є магістральною. Раніше в Україні було близько 150 пивних заводів, а в деяких областях по 5 підприємств. Причому деякі заводи будувалися ще за царських часів, деякі створювалися на базі харчових комбінатів в епоху СРСР.

  Після проголошення України незалежною та приходу міжнародних компаній, багато малих заводів не втрималися на рину. І вже до 2007 року залишилося не більше 60 заводів. А заводів, які входять до складу великих пивних компаній та випускають помітне хоча б на регіональному рівні пиво залишилося не більше 15. Тим не менше, деяким мілким пивоварам вдається нарощувати обсяги ринків. Так, наприклад якщо в 2002 році невеликі пивзаводи володіли 10,7% ринку, то в 2007 році 4,3%, це притому, що український ринок пива щороку зростає на 15-20%.

  Пивні ріки течуть в регіони
  Пивні ріки течуть в регіони
  1 коментар
 • Девелопмент ринку нерухомості за 2000-2009 роки в блозі Всюдисущий маркетинг · від kseniya_www · додано 04.07.2009 19:17

  Сьогодні питання розвитку ринку нерухомості є особливо актуальним і болючим, оскільки через відсутність попиту квартири масово закриваються агенції нерухомості. Ринок знову запрацює тільки після зниження гривневих цін до рівня 2005 року.

  У всіх криза? а у нас падіння цін !!!
  У всіх криза? а у нас падіння цін !!!

  Різке скорочення обсягів іпотечного кредитування спричинило більш ніж десятикратне падіння обсягів ринку нерухомості. Без роботи залишилися не лише будівельники, а й ріелтори, яким просто нікого обслуговувати. Покупці, які мають готівку на придбання нерухомості, чекають, коли ціни досягнуть дна (знизяться на 50–60%). Спроби агенцій переорієнтуватися із продажу на оренду здебільшого не мали успіху.

  За даними Спілки фахівців з нерухомості України, наприкінці минулого року в країні закрилися близько 250 агенцій нерухомості. Тією чи іншою мірою труднощів зазнають усі 5 тис. українських агенцій. Більша частина яких, швидше за все, не переживуть кризу.[3]

  2 коментарі
 • Значення малого підприємництва в економіці України та світу в блозі Макроекономічний огляд · від kseniya_www · додано 04.07.2009 18:37

  Економічні системи різних країн мають своє визначення малого бізнесу, який в свою чергу має різні особливості виникнення, становлення та розвитку і виконує важливу роль та функції, а тому має і важливий вплив на економіку. [1]

  Так в США малими та середніми підприємствами вважаються ті, що мають менше 500 працівників. Лімітів за обсягами річного обороту не встановлено

  Європейський Союз визначає поняття малого підприємництва дещо по-іншому. Зокрема мале підприємництво поділяється на:

  1. Середній бізнес, із чисельністю до 250 чол. та річним оборотом до 50 млн. євро;

  2. Малий бізнес, із чисельність до 50 працюючих та річним оборотом до 10 млн.євро.

  3. Мікропідприємства, що мають до 10 працівників та річним оборотом меншим за 2 млн. євро. [2]

  В Україні малими (незалежно від форми власності) відповідно до Господарського кодексу визнаються підприємства, в яких середньооблікова чисельність працюючих за звітний (фінансовий) рік не перевищує п'ятдесяти осіб, а обсяг валового доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) за цей період не перевищує сімдесяти мільйонів гривень.

  В Україні аналіз економічної характеристики малого підприємництва визначають дві обставини: воно об'єктивно існує та розвивається як певна цілісність, сектор економіки (національного, регіонального, місцевого рівнів); воно є особливим типом підприємницької діяльності. Структура економіки за розміром передбачає співіснування підприємств різних розмірів, зокрема й малих, які утворюють відповідну групу. Цю сукупність виробничих осередків, невеликих за масштабом, характеризує поняття «дрібне виробництво». Суспільною формою малої виробничої одиниці в умовах ринкової економіки стає мале підприємництво. Основними економічними рисами якого є:

  - відособленість (тобто господарювання на свій страх і ризик);

  - спеціалізація на будь-якому виді діяльності;

  - реалізація виробничих товарів (послуг) через купівлю-продаж на ринку.

  Під час розгляду понять «мале підприємництво», «малий бізнес», «мале підприємство», як свідчить практика, дуже часто відбувається їх ототожнення. Так, професор В. Карсекін та інші автори зазначають, що «... дійсно, практично повсюдно проходить ототожнення підприємництва з малим бізнесом, широке використання у вітчизняній науці та практиці терміна «мале підприємство». [3]

  Малий бізнес — діяльність будь-яких малих підприємств та окремих громадян (фізичних осіб) із метою одержання прибутку. Практично це означає будь-яка діяльність зазначених суб'єктів господарювання, спрямована на реалізацію власного економічного інтересу. Не обов'язково це має бути особливо ризикова й інноваційна діяльність на засадах повної економічної відповідальності. На думку професора З. Варналія, саме у цьому якісному чиннику й полягає різниця між поняттями «мале підприємництво» і «малий бізнес». На жаль, ці поняття не розмежовано ні в економічній літературі, ні на практиці. [3]

 • Огляд комп'ютерного ринку 2008 року в блозі Всюдисущий маркетинг · від kseniya_www · додано 29.06.2009 15:51

  В цілому ринок продажу комп'ютерів, моніторів та периферійних пристроїв за 2008 рік знизився, що зумовлено зменшенням попиту внаслідок економічної кризи, проте ринок програмного забезпечення стрімко зріс через вихід нових операторів боротьби з нелегальним продажем програм.

  Стаціонарні ПК та ноутбуки

  Стаціонарні ПК вважаються одними з найбільш передбачених сегментів ІТ-ринку України. Минулий рік підтвердив правильність такої думки. Всього на ринок було поставлено близько 1,3 млн. персональних комп'ютерів, що на 13% менше, ніж в 2007 р. Переважна більшість настільних ПК було зібрано українськими компаніями. Частка А-брендов за 2008 р. збільшилася майже втричі, склавши в середньому 6%, проте, на думку учасників ринку, подальше зростання постачань системних блоків виробництва зарубіжних вендорів маловірогідне. В умовах зниження купівельної спроможності населення вони навряд чи зможуть загрожувати локальним складальникам ПК.

  Криза світової і української економіки наклала відбиток на квартальну статистику об'єм випуску настільних ПК. У III кварталі, не дивлячись на обмеження споживчого кредитування, ринок демонстрував упевнене зростання показників, проте в останній чверті впав більш ніж на 50%. Окрім загального зниження обсягів постачань настільних ПК, в даному ринку відбувся перерозподіл серед гравців. Основними тенденціями другого півріччя 2008 р. стали скорочення частки першої десятки виробників до 30% (у 2007 р. - 38%) і активізація невеликих фірм.

  Закономірна тенденція 2008 р. - збільшення об'єму оперативної пам'яті і накопичувача в системних блоках середнього класу. Стандартом цього сегменту до кінця минулого року стали 2 ГБ оперативної пам'яті і жорсткий диск об'ємом 320 ГБ. Разом з тим по-перших трьох кварталах минулого року спостерігалося зростання вартості "середнього" настільного ПК. До третьої чверті 2008 р. відбулося зростання цін близько 5%, проте з обмеженням споживчого кредитування і появою "антикризових" пропозицій від продавців ціни повернулися до рівня I кварталу.

  Для ринку персональних комп'ютерів в цілому минулий рік був відмічений знаковою подією: за даними GFK, в III кварталі роздрібні продажі мобільних ПК вперше за історію ринку перевищили цей показник для стаціонарних комп'ютерів. Всього уроздріб в 2008 р. ноутбуків було продано 824тыс., десктопів - 1,057 млн. штук. Поступовому заміщенню настільних ПК середнього класу мобільними супроводить цікава тенденція: разом з лептопами для домашнього використання все частіше купують монітори з більшою діагоналлю. У корпоративному сегменті співвідношення залишилося незмінним: тут було реалізовано близько 50% всіх настільних ПК на ринку і всього 10% ноутбуків.

  За попередніми оцінками за 2008 р. до України в цілому було ввезено 1,035 млн. портативних комп'ютерів. Відповідно, зростання ринку по відношенню до 2007 р. склало 335 тис. штук, або 47%.В першій половині 2008 р., як і два роки до цього, ринок лептопів показував стабільне зростання, яке сповільнилося в III кварталі, а в останній чверті року об'єм постачань скоротився більш ніж удвічі. Не дивлячись на це впродовж всього другого півріччя учасники ринку відзначали затоварювання складів, пов'язане як з кризовими явищами в економіці, так і з переоцінкою попиту на ноутбуки.

  Діаграма 1. Структура роздрібного продажу компютерів та ноутбуків в 2008 році, %
  Діаграма 1. Структура роздрібного продажу компютерів та ноутбуків в 2008 році, %

  Сервери і системи зберігання даних

  За попередніми оцінками IDC, минулого року до України було поставлено серверів на суму 120 млн. дол., що на 8% менше аналогічного показника за 2007 р. Як і в інших сегментах ІТ-ринку, такі підсумки є прямим слідством нетипово безгрошевого IV кварталу.

  А-бренди продовжують нарощувати свою присутність. Лідери сегменту серверного устаткування ті ж, що і раніше: HP, Dell і IBM (платформа х86); IBM, HP і Sun Microsystems (RISC/EPIC/CISC).

 • Український ринок інтернет-реклами в блозі Всюдисущий маркетинг · від kseniya_www · додано 27.06.2009 17:00

  Користувачі інтернету найбільш сприйнятливі до рекламних повідомлень, які бачать раннім вечором. Такі результати дало сумісне дослідження міжнародної організації Internet Advertising Bureau і групи Lightspeed Research. На думку фахівців, найбільшою мірою ця закономірність розповсюджується на молодих користувачів віком від 18 до 24 років.

  В рамках того ж дослідження було встановлено, що реакція користувачів на рекламу значною мірою залежить від того, чим вони були зайняті в той момент, коли її побачили. Кращий момент для рекламного контакту — коли людина робить покупки онлайн або порівнює ціни.

  Більше всього користувачів дратує реклама, яку вони бачать, коли дивляться в інтернеті телепередачі або фільми чи відеоролики.

  Найчастіше користувачі інтернету звертають увагу на рекламу у вигляді інформаційних статей, що містять відомості про фірму чи товар. Згідно з результатами дослідження, проведеного компанією Adfusion, приблизно половина опитаних схильна читати подібні матеріали і іноді навіть шукати додаткову інформацію про товари.

  Рис.1. Порівняння ефективності інтернет-реклами за даними дослідження Adfusio
  Рис.1. Порівняння ефективності інтернет-реклами за даними дослідження Adfusio

  На другому місці по ефективності опинилися комерційні пропозиції, які роблять по електронній пошті. Їх читають 47 відсотків користувачів. Рекламні оголошення в пошуковій видачі привертають увагу 39 відсотків опитаних.

Всього 130 на 26 сторінках