Лілія Демидюк

Останні записи

 • Середньовічні замки Богдана Коломійчука в блозі Літературне життя · від Лілія Демидюк · додано 19.10.2013 00:09

  17 жовтня у Львові у книгарні «Є» відбулась презентація роману Богдана Коломійчука «Людвисар. Ігри вельмож». Цей роман здобув перемогу на конкурсі «Коронація слова-2013». Розрахований на широке коло читачів – оскільки жанр його – історико-авантюрний.

  На презентації Богдан Коломійчук зробив цікавий екскурс у середньовіччя, проте аби цілковито зануритись в атмосферу 16 століття, варто причитати роман. Автор виокремлює у ньому 3 лінії – історичну, містичну та інтимну. Тож читач матиме з чого вибирати – залежно від своїх уподобань зосереджуватиме увагу на тому, що йому подобається, хоч найкраще охопити усе цілісно. Для мене домінанта зацікавлення опинилась на містичній лінії роману, тим паче автор так цікаво розповідав про відьом. Не менш цікаво і про середньовічні замки, гармати та мечі. У романі детально описані оборонні споруди Галичини, у яких ще й зараз можна побувати на екскурсіях, а про деякі можна лише дізнатися з історичних записів. Як жартує Богдан про зруйновані замки: «Це велике непорозуміння, що тих замків зараз немає, адже я знаю у них усі потаємні закутки». Помітно, що середньовічний Львів для Богдана – ще одна домівка, у якій він з насолодою проводить час.

  1 коментар
 • Натхненне спілкування: талант чи навичка? в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 24.06.2013 21:20

  Вміння спілкуватись іноді не лише позитивно впливає на життя людини, але й змінює хід історії. У битві при Азенкурі 1415 року французькі війська значно переважали у чисельності втомлені та розпорошені англійські війська. Тож за ким буде перемога не важко було передбачити. Перед битвою король Генріх V звернувся до англійських військ з натхненною промовою. Як наслідок англійці перемогли, а Генріх став королем Франції та Англії. Цей випадок, який ілюструє силу вміння спілкуватись, описує у своїй книзі «Соціальна психологія: тренінг міжособистісного спілкування» психолог Девід В. Джонсон. Ця книга цікава з огляду на велику кількість практичних порад у ній і може допомогти розвинути хороші навички спілкування тим, у кого їх немає, а також вдосконалити їх тим, хто має достатнє для себе коло спілкування. Пропонуємо серію оглядових статей для особливо зайнятих, а також тих, хто не любить ходити до бібліотек.

 • Закохана баба Яга: епізод 14 в блозі Казки для дорослих · від Лілія Демидюк · додано 12.06.2013 20:11

  Наблизившись до дверей помешкання, Модест виявив, що вони зачинені. Яга,хоч і закохана, але про безпеку не забувала. Зачинені були й усі вікна та кватирки. Тож залишився лише один реальний спосіб добутися до хати – пролізти через димар. Модест не був схильним аж до такого акробатичного екстриму, але тинятися лісом і вправлятися у виловлюванні мишей йому зовсім не хотілось. Він звик до ковбаски. «Московської». Навіть якщо ця ковбаска з мишей, то її уже не треба ловити – апетитні кружальця лежать у його тарілці й нікуди не тікають. Тож Модест поставив собі цілком реальну та досяжну мету – кружальця «Московської». Аби досягти мети треба пролізти крізь димар. «Нічого, іноді варто вжити непопулярних заходів» – згадав Модест фразу з однієї телепередачі. Повторивши собі разів десять, що у нього все вийде, кіт виліз на дах, просунув голову у димар. Звідти неприємно пахло. Камін Яга розпалювала давно, але сажу вигортала не часто – не жіноча це справа, вважала вона й тому з чистою совістю залишала камін нечищеним. Модест уявив, як він опиниться у горі сажі, як довго потім буде обтріпуватися, а потім ще, чого доброго, Яга надумає його купати, о-о-о, цього він не витримає!

 • Що таємничого у «Таємній аптеці»: розкриваємо деякі секрети в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 05.06.2013 16:30

  Нещодавно громадськість Львова дізналася про відкриття ще одного музею. У засобах масової інформації поширилась інформація про те, що в одній з давніх львівських аптек тепер діє інтерактивний музей з інтригуючою назвою «Таємна аптека». Музей знаходиться у підземеллі діючої аптеки, яка має історичну назву «Під Угорською короною» і буде також цікавою для відвідувачів, оскільки у ній відреставровано дубові меблі у бароковому стилі, ковані решітки та плитку на підлозі. Є відомості, що колись саме у підвалах цієї аптеки була фармацевтична лабораторія, у якій виготовляли ліки. Для Тож виникло бажання дізнатися як усе починалося, задумувалося та почути інформацію з перших уст. Пропонуємо вашій увазі розмову із завідувачем інтерактивного музею Анатолієм Гурином.

 • Коли добрі наміри приносять небажані результати. Дещо про виховання дітей в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 04.06.2013 17:24

  У школі та вищих закладах навчають різних професій, але як бути батьками не навчають ніде, хоча це найвідповідальніша справа з усіх видів діяльності. Коли у сім’ї народжується дитина, батьки-новачки зазвичай покладаються на досвід своїх батьків, або ж на свою інтуїцію, дехто вирішує звернутися до психологів та психологічної літератури. Різноманіття порад може вражати й спантеличеним батькам буває важко обрати правильний курс у вихованні дитини й не дивно, що вони помиляються, маючи якнайкращі наміри щодо виховання дитини. Все ж, кількість помилок можна зменшити, якщо знати про найпоширеніші.

  1 коментар
Всього 159 на 32 сторінках