Лілія Демидюк

Останні записи

 • Чи можна керувати емоціями? в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 24.05.2015 15:43

  Можна знати, що потрібно відповісти співрозмовнику в тій чи іншій ситуації, як бути уважним до інших, як вирішувати конфліктні ситуації. Можна навіть розповідати іншим про це. Але інколи… знання стають недієвими, бо верх беруть емоції. І тоді те, що людина говорить, зовсім не збігається зі знаннями про спілкування, які, здавалось би, безліч разів обдумані та перевірені на практиці у спокійних ситуаціях.

  Переживати емоції та виражати їх – це необхідна складова психологічного здоров’я людини. Окрім того, ця здатність може стати великим джерелом радості, бо ж сприймати світ без емоцій те саме, що розрізняти кольори у темній кімнаті. Емоції додають барв життю, але й можуть спричинити проблеми, якщо не вміти їх правильно виражати. Одразу хочу застерегти – приховувати свої почуття шкідливо для фізичного та психічного здоров’я. Водночас, не варто думати що вони – стихійне лихо, яке не піддається керуванню.

 • Катерина Єгорушкіна: «Діти сприймають серцем, тож є надія на розуміння» в блозі Літературне життя · від Лілія Демидюк · додано 13.02.2015 19:56

  Катерина Єгорушкіна відома читачам серією казкотерапевтичних казок: Музична подорож Золотого Каштанчика», «Країна Сніговія», «Будиночок з Води». Спілкуючись з цією авторкою, складається враження, що казкотерапія для неї не просто фах, а спосіб життя. Жити у світі казки для неї – це віднаходити відповіді на важливі питання, тому її творива завжди дуже серйозні, а знайдені відповіді породжують нові питання. Деякі з питань, які виникли у мене після прочитання нової Катиної книги «Птахи та Янголи» я поставила авторці.

  Катю, твоя найновіша книга «Птахи та Янголи» продовжила серію «Музична казкотерапія для малят». Проте, зі змісту книги очевидно, що вона створена не для таких уже й маленьких дітей. Чи не так?

  Так, справді. Ця книжка орієнтована на дитину 7-10 років, хоча я намагаюсь відходити від традиційних вікових розмежувань для читачів (в книжках про це не згадується). Все відносно: я зустрічала дітей, які в 5 років читали «Хроніки Нарнії» й «Таразана», і тих, для кого батьки в 3 роки не купували «Колобка», вважаючи, що ще зарано…

 • Способи ефективної відповіді в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 07.12.2014 17:41

  Якщо людина розповідає нам про свої проблеми і турботи, то окрім ефективного слухання, з нашого боку потрібна ще й ефективна відповідь. Це важливо і в особистому спілкуванні, і в професійному. Варто пам’ятати, що ви не можете розв’язати за когось його проблеми, але можете посприяти їхньому вирішенню і надати для цього можливості. Автор книги «Соціальна психологія: тренінг міжособистісного спілкування» психолог Девід В. Джонсон виділяє два основних фактори, що визначають ефективність вашої допомоги, коли ви слухаєте та реагуєте на висловлювання інших:

  1. Наміри й установки з якими ви слухаєте співрозмовника.
  2. Словесне оформлення вашої реакції на почуте.

  Наміри та словесне оформлення мають відображати вашу прихильність, повагу та зацікавленість, лише тоді можна допомогти людині вирішити проблему, розібратись у складній ситуації.

 • Ефективне слухання в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 03.12.2014 14:52

  Для успішного процесу спілкування необхідно не лише вдало висловлювати свою думку, важливо вміти вислухати співрозмовника та належно прореагувати на почуте. Наше уміння слухати іноді може повідомити співрозмовнику більше за усі слова. Уважне та зацікавлене слухання, з підтримкою зорового контакту, дає людині впевненість, що вся увага спрямована зараз на її слова, що сказане нею є важливим для нас.

  Здається, не має нічого простішого аніж слухати. Все ж, навіть у цьому процесі можуть бути перешкоди. Справа в тому, що більшості з нас притаманно одразу оцінювати почуте – схвалювати чи осуджувати. Іноді людина ще не встигла до кінця висловити думку, а у нашому розумі уже є готова оцінка на почуте. Сама здатність оцінювати допомагає у відвертому обміні думками, але якщо застосувати її неконтрольовано може завадити почути співрозмовника.

 • Аби досягнути майстерності у професійному спілкуванні потрібні тренування в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 30.11.2014 22:57

  Зазвичай нам подобається перебувати в колі однодумців, де нас розуміють з півслова. Але щоби сформувати таке коло потрібні не лише спільність інтересів та схожіть поглядів, але й цілеспрямовані зусилля та уміння. Особливо, якщо професія чи рід занять вимагає постійного спілкування з людьми. Тут без уміння спілкуватися та адекватно і ефективно висловлювати свої думки не обійтися. Якщо ви вважаєте себе замкненою людиною і спілкування з незнайомцями, якого вимагає ваша професія, для вас обтяжливе, то напевне, вас втішить думка, що гарні співрозмовники не народжуються, а навчаються.

Всього 159 на 32 сторінках