Лілія Демидюк

Останні записи

 • Алехандро Касона українським читачам в блозі Іспанська література · від Лілія Демидюк · додано 02.10.2011 21:26

  Для українського читача іспанська література відома здебільшого з творчості двох видатних письменників – Міґеля Сервантеса та Федеріко Гарсії Лорки. Особливо зацікавлені іспанською літературою, звісно, можуть цей ряд суттєво продовжити. Проте актуальною є потреба відкривання невідомих широкому загалу імен у цікавій та барвистій іспанській літературі. Одним з яскравих та багатогранних іспанських літераторів є Алехандро Касона (Alejandro Casona)справжнє ім’я Родріґес Альварес (Rodríguez Álvarez) – іспанський поет, драматург та кіносценарист, що належить до так званого покоління 1927. Його твори мали велику популярність в Іспанії, Латинській Америці та інших частинах світу і не втрачають своєї актуальності й досі.

 • Габрієла Шапіро: "Мені шкода тих, хто залишився в Україні" в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 14.09.2011 16:38

  Нещодавно я мала нагоду поспілкуватися зі своєю давньою знайомою, філологом-славістом, молодою письменницею Ксенею Шапіро. Тепер вона мешкає в Ізраїлі, навіть змінила ім'я на Габрієла, яке колись було її літературним псевдонімом. Я вирішила поставити їй кілька запитань на популярну для українців тему еміграції.

 • Чи можна навчити бути поетом? в блозі Літературне життя · від Лілія Демидюк · додано 13.09.2011 23:30

  Зараз дуже модно бути творчим. Велика кількість співаків, фотохудожників, поетів – свідчення цього. Правда не усі серед них є справжніми творцями. Тож чи можна навчитись уміння творити? На цю тему я вирішила порозмовляти з керівником літературно-журналістської студії «На горищі», що функціонує у Львівському Центрі Дитячої та Юнацької творчості МЖК-1. Оксана Кришталева (справжнє ім’я – Оксана Копак) авторка збірок новел «Саргасове море» (2005) та «Гліцеринова пані» (2009), переможець Міжнародного літературного конкурсу «Гранослов», неодноразовий лауреат літконкурсу від видавництва «Смолоскип». Оксана поділилася своїми міркуваннями стосовно літературної творчості та сучасного літературного процесу.

 • Живі статуї в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 05.09.2011 00:20

  Ось уже кілька місяців поспіль львів’яни мають привід дивуватися – на Площі Ринок з’явилися нові скульптури. Якщо придивитися ближче – виявляється, що вони можуть зрідка рухатися і час від часу кліпати повіками. Поряд з ними стоять скриньки, куди усі, хто з ними знимкується, кидають плату за це задоволення – хто скільки вважає за потрібне. Ставши поряд із скульптурою і придивившись до неї ближче, можна із ще більшим здивуванням помітити, що вона жива, можна, навіть, з цього приводу налякатись і отримати певну дозу адреналіну, а тоді з великим зацікавленням розглядати статую знову, аж поки не захочеться її помацати і з нею поговорити. Вона до усього ставиться з терпінням та розумінням, окрім останнього – коли одну з живих статуй я запитала, чи можна з нею побалакати, вона ледь помітним порухом голови відповіла – ні.

 • Гурт «Папа-джаз»: «Ми граємо так, як відчуваємо» в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 01.09.2011 00:36

  У святкові та вихідні дні львів’яни можуть понасолоджуватися музикою просто на вулицях. Чесно кажучи, вибір великий – від сольних виступів, дуетів, та тріо до справжнього оркестру, який частенько грає біля пам’ятника Данилу Галицькому. Це гурт «Папа-джаз», до складу якого входять як професійні музиканти, так і аматори, які свого життя не уявляють без музики. Фразу Юрія Чуба, гітариста гурту, можуть підхопити, мабуть, усі його колеги: «Де б я не був починаючи зі школи закінчуючи сьогоднішнім днем, я завжди грав».

  1 коментар
Всього 159 на 32 сторінках