Лілія Демидюк

Останні записи

 • Оптимізм та цитрусові в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 27.01.2012 23:10

  Про користь цитрусових для здоров’я – знають усі. Любов до них – також відчувають майже усі, особливо взимку, коли вибір українських фруктів невеликий. Тож писати перелік вітамінів, що містяться у цих фруктах та описувати позитивні результати їх використання у раціоні – не будемо. Натомість, спробуємо поцікавитися психологічним впливом цих фруктів на людину.

  Розпочнемо з мандарин, бо ж вони найменші :). Насамперед, нашу увагу привертає колір. Яскравий, особливо бажаний у холодні та вологі осінньо-зимові дні. Оранжевий колір має позитивний психотерапевтичний вплив на людину. Це колір радості, задоволення, легкого авантюрництва, енергії та сили. Він мобілізує людину, підсилює у ній бажання до самоствердження. Водночас, цей колір діє заспокійливо та розслаблює у конфліктах. Якщо у вас трапився напружений день – візьміть мандарин і, перш ніж з’їсти, трохи помилуйтеся. А якщо надумали з кимось сваритися, або хтось виявляє щодо вас таке бажання – запропонуйте спершу пригоститися мандаринами – тут заспокійливий ефект матиме не лише колір, але й послідовне відривання дольок – за цей час ви матимете змогу добре подумати – варто сваритися чи ні.

  3 коментарі
 • Дебютний роман Марії Ряполової «Бурецвіт» в блозі Літературне життя · від Лілія Демидюк · додано 17.01.2012 19:28

  Мабуть усі з дитинства пам’ятають казку Івана Франка «Коли ще звірі говорили». Тепер, коли дитинство позаду, час дізнатися, що говорять також рослини. У цьому переконує книга Марії Ряполової «Бурецвіт» (Львів: Кальварія, 2010), яка поєднує у собі міфологічні та фантастичні елементи сюжету. Міфологізм виявляється у загальнотематичній філософії цього роману – тісна пов’язаність життя людей з рослинним світом. Цей зв’язок може бути як повсякденним – крамниця з рослинами, що розмовляють, слухають, плачуть, так і символічним – орхідея долі, яка надає своєму власнику відчуття гармонії з собою та світом, повноти самореалізації. Останнє Олексій Лосєв іменує чудом – коли людина віднаходить саму себе.

  Пошук – центральний мотив роману молодої авторки. Тож зрозуміло, що дорога стає одним з провідних образів, який розкривається на двох рівнях. Дорога як мандри, пригоди, якими насичений твір, і дорога як особистісне зростання, доростання до себе самого. Останнє речення з роману, сказане про головного героя: «Переді мною стояв справжній Бурецвіт» (с. 255), має логічний наголос на слові «справжній». Виявляється, ті люди, які знаходять себе перебувають у меншості. У романі вони названі володарями орхідеї долі.

 • Загадки нових львівських маршрутів в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 15.01.2012 22:33

  З нового року життя львів’ян стало особливо цікавим. Міська влада подбала про те, щоби мешканці міста розвивались інтелектуально, вичаючи нову маршрутну мережу, та фізично – плюнувши на ті маршрутки, які їдуть невідомо звідки і куди, – ходили пішки. Нововведення розвиває у львів’ян ще й витривалість – ходити пішки доводиться і в дощ, і в завірюху, бо ж багато міських районів між собою дуже погано сполучені, або й взагалі не сполучені. Зміна транспортних маршрутів чітко розділила львів’ян на дві категорії – тих, які мають нещастя послуговуватись маршрутними таксі і тих, які на власному авто мають щастя насолоджуватися безкорковими дорогами центральної частини міста.

  3 коментарі
 • Віршо-листи у небесну канцелярію в блозі Літературне життя · від Лілія Демидюк · додано 24.12.2011 23:25

  Те, що поети у дорослому віці залишаються дітьми – відомо, напевно, всім. А як вони очікують дива – можна було дізнатися на літературному заході «"Please Mr. Postman!", або Ці листи зникають опівночі», який відбувся 22 грудня 2011 року у львівській книгарні «Є». Поетки Галина Крук, Мар’яна Максим’як та Галина Хома розповідали присутнім цікаві та веселі випадки зі свого життя, які були пов’язані з радістю дарування.

 • Ігор Ясенівський: «Вечеря з голодним письменником за кошт читача» в блозі Літературне життя · від Лілія Демидюк · додано 17.12.2011 23:10

  Бути письменником дуже непросто, це відомо з історії літератури та різних драматичних оповідей про життя класиків. А як бути молодим письменником? Як виявилось, не менш драматично, але якщо ставитись до усього з гумором – то дуже весело. Про це мені дотепно і красномовно розповів молодий львівський поет Ігор Ясенівський, автор збірки поезій «Поетичне «Я», фіналіст літературного конкурсу ім. Б.-І.Антонича, лауреат літературного конкурсу «Витоки». У середині минулого десятиліття очолював Клуб молодого автора та працював секретарем Львівського відділення Спілки письменників України, тож мав нагоду поспостерігати зблизька за життям письменників та й самому відчути його радощі і прикрощі.

Всього 159 на 32 сторінках