Лілія Демидюк

Останні записи

 • Живий Шевченко в блозі Літературне життя · від Лілія Демидюк · додано 12.04.2012 00:00

  Коли у Львівському університеті ім. І.Франка на філологічному факультеті вивчають творчість Т.Шевченка, то чомусь книга Івана Огієнка «Тарас Шевченко» не потрапляє у перелік рекомендованої літератури. Принаймні, так було у мої студентські роки. І в мене довгий час було враження, наче чогось бракує: якогось свіжого, вільного погляду на творчість і особистість цього українського поета. І праці Григорія Грабовича тут не допомагали. Вони, звісно, цікаві, оригінальні, але не допомагають зрозуміти Шевченка як людину, творчу, неординарну, але чимось схожу на кожного з нас. Такі біографічні праці як «Життя Тараса Шевченка» Петра Зайцева, «Тарас Шевченко» Марієтти Шагінян та «Українські ночі, або Родовід генія» Єжи Єнджеєвича досить повно і докладно описують факти з життя поета, але він, все ж, залишається далеким, і розуміння його особистості не виходить за рамки шаблонного, того, що сформоване ще шкільною програмою.

 • Вірші І.Огієнка як інтерпретація поетико-філософського світу Т.Шевченка в блозі Літературне життя · від Лілія Демидюк · додано 18.03.2012 23:39

  19 березня 2012 року у Педагогічному коледжі Львівського національного університету імені Івана Франка(вул. Туган-Барановського, 7) відбудеться наукова літературознавча конференція “Поет на службі народові”, присвячена шевченкознавчим студіям митрополита Іларіона (Івана Огієнка). Мета конференції – висвітлити та обговорити важливі аспекти шевченкознавчих досліджень відомого богослова, історика Церкви, педагога, мовознавця, літературознавця Івана Огієнка (1882 – 1972) в контексті розвитку сучасної гуманітарної науки. Запрошуємо усіх зацікавлених відвідати конференцію.

  Пропонуємо для ознайомлення одну з доповідей конференції. Вона зацікавить студентів-філологів, педагогів та поціновувачів класичної української літератури.


 • Динаміка стосунків у парі в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 15.03.2012 21:24

  На семінарі «Психологія стосунків: взаємини у парі», що відбувся 4 березня 2012 року у Львівській психологічній студії «Сенс», Мар’яна Франко розповіла про динаміку зближення закоханих. Ця частина тренінгу була теоретичною, але викликала жваве обговорення серед присутніх.


  Виділяють три етапи зближення:
  1)«інтерес» – взаємне зацікавлення, симпатія, притягання двох осіб, віднаходження чогось спільного. Саме на цьому етапі люди активно зацікавлені один одним, відчувають потребу в подальшому спілкуванні та розвитку стосунків;
  2)«комфорт» – на другому етапі формується певне спільне коло зацікавлень, тем для розмови, чи сфери діяльності – у кожної пари по-різному. Відчутним стає формування простору «ми», проте кожен ще зберігає свою певну незалежність;
  3)«злиття» – цей етап найсолодший для закоханих та згодом викликає багато приємних спогадів. Закохані прагнуть проводити разом якомога більше часу, справи кожного з них стають спільними, «я» і «ти» перетворюється у «ми».

 • Мирослав Дочинець: «Писати – це дивитися на світ по-іншому» в блозі Літературне життя · від Лілія Демидюк · додано 13.03.2012 22:22

  Книга «Многії літа. Благії літа. Заповiдi 104-літнього Андрiя Ворона – як жити довго в щастi i радостi» Мирослава Дочинця здобула велику популярність серед читачів. Менеджери мережі книгарень «Є» констатують, що вона є лідером з продажу, а над секретом її успіху замислюються літературні критики. Мирослав Дочинець – письменник та журналіст із Закарпаття, автор багатьох книг прози погодився розповісти про особливості своєї творчості. Мабуть, у зрілості життєвої та письменницької позиції і криється його секрет успіху.

 • Вправи з уміння любити в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 13.03.2012 17:53

  Тема порозуміння між особами протилежної статі актуальна у всі часи. Як правило, жінки можуть довго нарікати на чоловіків та їхнє нерозуміння елементарних, з погляду жінки, речей, а чоловіки можуть довго мовчати і сердитись на ту ж таки тему нерозуміння жінками розумних, з їхнього погляду, справ. На цю тему написано багато книг, варто назвати хоча б найпопулярнішу Дж. Грея «Чоловіки з Марсу, жінки з Венери», але не всім вистачає терпіння читати, а ще потім якось застосовувати прочитане у житті. Тому актуальність проблеми не зменшується.

  Семінар «Психологія стосунків: взаємини у парі», що відбувся 4 березня 2012 року у Львівській психологічній студії «Сенс» окрім інформації про відмінності жіночого та чоловічого погляду на стосунки, акцентував увагу на способах порозуміння з партнером. Після цього семінару було б недоречно продовжувати нарікати «на тих незрозумілих чоловіків», або висловлювати сумні сентенції з приводу згаслої любові чи розбитого сімейного корита. Хоча, адреси за якою можна придбати золоту рибку, що виконувала б усі бажання там не вказали, але провели інструктаж лабіринтами стосунків у парі.

Всього 159 на 32 сторінках