Лілія Демидюк

Останні записи

 • Музей шоколаду у Львові в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 10.05.2012 23:55

  Шоколад різних видів та смаків приваблює людей різного віку, різних професій та різних народів. Можна сказати, що любов до шоколаду по-своєму об’єднує людей. Вишукані шоколадні цукерки та фігурки – чудовий подарунок, і більшість з нас не може уявити свого життя без цього його солодкого компоненту.


  А чи бачили ви картини з шоколаду, або ж предмети інтер’єру та й навіть цілі шоколадні будинки? Якщо ні, то завітайте до Музею шоколаду у Львові, який розташувався у Львівському історичному музеї (пл. Ринок, 6) на третьому поверсі. Тут ви почуєте цікаву розповідь екскурсовода Олени Лабюк про те як вирощують какао боби, із зернят яких виробляють шоколад.

 • Чи буває щасливою жінка-політик? Індіра Ганді в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 30.04.2012 16:58

  Жінки у політиці особливо привертають увагу, бо їхня активна діяльність у цій сфері – швидше вийняток, ніж правило. Особливою увагою і популярністю на батьківщині та закордоном користувалася видатна громадська та політична діячка Індії Індіра Ганді. У Москві їй поставили пам’ятник, в Україні вона стала почесним доктором Київського університету.


  Суворе дитинство та загартування характеру

  1917 у сім’ї Джавахарлала Неру в Ілахабаді народилася донька. Це викликало велике розчарування, бо всі очікували хлопчика. Голова сім’ї – дід новонародженої – врятував ситуацію словами: «моя онучка сотню онуків за пояс заткне!». Тоді ще ніхто не здогадувався яким чином справдяться його слова. Дівчинку назвали Індіра Пріядаршані, тобто Миловидна. І справді, дівчинка росла дуже вродливою, але не це було визначальною рисою її особистості.

  Коли дівчинці було 4 роки, Національний конгрес розпочав спротив британській владі, яка мала тоді панівні позиції в Індії. Спротив виявлявся як відмова будь-якої співпраці з Британією, члени Національного конгресу закликали спалювати імпортний текстиль і повернутися до ручного ткацтва, відмовлятися від роботи та навчання у державних закладах, доки Індії не дадуть право на самоврядування. Маленька Індіра бачила як члени її сім’ї спалили увесь красивий і дорогий одяг. Лялька дівчинки також була імпортною. Примусово її ніхто не забирав, але, дивлячись на приклад дорослих, дитина розуміла, що і їй потрібно прийняти рішення. Це була її улюблена лялька. Індіра кілька днів хворіла, відмовлялась їсти, а потім таки наважилась сама кинути ляльку у вогонь.

 • Храпуни з усіх усюд – не лінуйтеся! в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 28.04.2012 15:34

  Виявляється храп можна подолати простими і доступними способами. І не лише заради любові до ближнього, який не може заснути від гучних насвистувань і похрапувань того, хто смачно спить поряд, а насамперед заради любові до себе. Храп шкодить тій людині, яка храпить і навіть загрожує її життю.

  Причини храпу

  За статистикою у віці після 30 років храпить кожен п’ятий, а до 65 років цей гучний супровід сну з’являється у половини населення. Звісно, храпіти може кожен, принаймні хоч раз у житті – нежить, або перевтома цьому посприяють. Але зараз йдеться про хронічний храп. Його причини можуть бути різні, але медики однозначно стверджують, що він є наслідком проблем зі здоров’ям. Здорова людина не храпить.


  Найчастіше храп виникає через проблеми з органами дихання – хронічні захворювання горла, носа, ротової порожнини, алергічний риніт, бронхіальна астма, анатомічні порушення – викривлення носової перегородки, поліпи в носі, збільшення мигдаликів. Ці хвороби спричиняють ослаблення м’язів м’якого піднебіння та язика і коли людина, розслабившись уві сні, вдихає повітря, воно проходить крізь заслону розслаблених м’язових тканин й вони від цього починають вібрувати (схожий принцип у музичному духовому інструменті) і людина видає найрізноманітніші звуки, на жаль, далеко не милозвучні. Що гірше – іноді стінки дихальних шляхів стуляються настільки щільно, що повітря не може одразу крізь них пробитись і на деякий час відбувається повна (!) зупинка дихання,яка може тривати кілька хвилин, що у деяких випадках має летальні наслідки.

  1 коментар
 • Незвичайне життя і дивна смерть Аллана Едгара По в блозі Літературне життя · від Лілія Демидюк · додано 25.04.2012 16:16

  Едгар бідував, жив у своєї тітки в Балтиморі, де зустрів своє велике кохання. Його обраниця Віргінія мала лише 9 років. Для коханої він писав дуже проникливі вірші. Вони одружилися, коли їй було 13, а йому 27. У цей період він також починає писати новели, які згодом зроблять його відомим. Едгар По вважається засновником детективно-фантастичного жанру в літературі, також його творчість сприяла виникненню жанру наукової фантастики.

  Восени 1833 року балтиморський щотижневик оголосив конкурс на найкращий вірш та найкраще оповідання. Едгар По надіслав кілька своїх творів. Журі одноголосно визнало найкращими і його вірш, і його оповідання. Проте вважали, що не можна видати одній людині дві премії. Тож видали Едгару премію за оповідання «Рукопис у пляшці». Гроші були дуже доречними – автор буквально голодував. Згодом він починає друкувати свої оповідання у періодиці, таким чином заробляючи собі на життя.

  1 коментар
 • Холестерин: корисний і шкідливий в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 24.04.2012 16:13

  Усі звикли вважати холестерин шкідливим. Навіть поширилась мода серед виробників на деяких харчових продуктах писати «не містить холестерину». Як правило, саме такий продукт споживачі вважають корисним для здоров’я. Але чи справді холестерин лише завдає шкоду? Як виявилось, що ні. Більше того – наше добре здоров’я без холестерину просто неможливе.

Всього 159 на 32 сторінках