Курсова робота «Значення соціального страхування в розвитку економіки», 2006 рік

З предмету Економіка · додано 30.04.2009 13:00 · від Лєна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Сутність соціального страхування 5 Розділ 2. Державне регулювання соціального страхування: 1.1. Фінансовий механізм регулювання 12 1.2. Фінансові та організаційні засади регулювання 16 Розділ 3. Методика розрахунків страхових тарифів 25 Розділ 4. Аналіз страхового ринку на сучасному етапі 32 Висновки 40 Список використаної літератури 42 Додатки

Висновок

Проаналізувавши дану тему, можна зробити висновки, що:

1. Соціальне забезпечення — це надання певним категоріям громадян соціальних виплат за рахунок коштів бюджетів. Соціальні виплати малозабезпеченим сім'ям, сім'ям з дітьми, жертвам війни чи політичних репресій за умови трансформаційних перетворень економіки є необхідними та доцільними.

2. Необхідність соціального страхування зумовлена такими причинами:

– наявністю громадян, котрі не беруть участі у суспільно корисній праці, а тому не можуть утримувати себе за рахунок заробітної плати;

– наявністю громадян, котрі є дієздатними, але не мають можливості її реалізувати.

3. Система соціального страхування включає в себе соціальні, економічні, фінансові та правові аспекти.

4. Соціальному страхуванню властиві дві функції: розподільна та контрольна.

5. Фінансовий механізм регулювання соціального страхування — це сукупність фінансових методів, форм та важелів управління фінансовими ресурсами, що призначені для матеріального забезпечення громадян у разі настання страхових випадків.

6. Загальнообов'язкове державне соціальне страхування — це система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає надання соціального захисту, що включає матеріальне забезпечення громадян у разі хвороби, повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом, за рахунок грошових фондів, що формуються шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами, а також бюджетних та інших джерел, передбачених законом.

7. Тарифна політика ґрунтується на цілеспрямованій діяльності страховика у встановленні, уточненні та упорядкуванні страхових тарифів в інтересах успішного та беззбиткового розвита) страхування. Вона базується на таких основних принципах: еквівалентності інтересів у сторін страхування, доступності страхових тарифів для широкого кола страхувальників, стабільності розмірів страхових тарифів на протязі тривалого часу, розширенні обсягу страхової відповідальності, забезпеченні самоокупності та рентабельності страхових операцій.

8. Ринок страхових послуг України набув певного рівня розвитку, але не став реальним чинником стабільності та за своїми інституційними і функціональними характеристиками не відповідає завданням розвитку національної економіки і тенденціям світових страхових ринків, що зумовлює його істотне відставання у глобальному процесі формування світової фінансової системи.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?