Реферат «Аналіз туристично-рекраційних ресурсів Івано-Франківської області», 2009 рік

З предмету Туризм · додано 30.04.2009 11:24 · від Natali · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Огляд туристично-рекраційних ресурсів Івано-Франківської області 5 2. Організація і розробка туру 16 3. Рекомендації, покращення стану в регіоні, переваги та недоліки 18 Висновки 23 Список використаної літератури 26

Висновок

Завдяки своєму розташуванню Івано-Франківська область має надзвичайно високий рекреаційно-туристичний потенціал, що надає області значні можливості для розвитку туризму. Цьому сприяють як і різноманітність природних факторів, так і наявність численних пам’яток історії та культури.

До визначних природних рекреаційних фондів Івано-Франківщини можна віднести Карпатський гірський масив, численні заповідники та заказники, серед яких особливо виділяються Національний природний парк „Гуцульщина”, Княждвірський тисовий заповідник, природні комплекси Чорногори та Горгани, які входять до складу Карпатського національного природного парку, ботанічний заказник “Скит Манявський”, однією з найвідоміших серед туристів пам’яток природи є “Скелі Довбуша”.

Дуже важливо врахувати той факт, що на території Івано-Франківської області розташована велика кількість історико-культурних пам’яток, серед яких чисельні замки, культові споруди, історія яких датується ХІІ ст., численні музеї. До найбільш значимих пам’яток можна віднести – церкву Св. Пантелеймона, Костел кармелітів у Більшівцях, Успенський Собор, церкву Різдва Христового та інші архітектурні пам’ятки.

Розвиток рекреаційно-туристичної галузі сприятиме підвищенню рівня зайнятості населення, загальному розвиткові сфери обслуговування, благоустрою населених пунктів, невиснажливому використанню природних ресурсів і охороні довкілля.

Досвід провідних туристичних країн світу та сусідів України свідчать про значимість туризму і рекреації для господарства цих держав. Створення „туристичних районів” позитивно впливає на економіку країни. Цим шляхом потрібно йти й Україні: розвивати і створювати нові туристичні райони, центри, використовуючи багаті місцеві можливості. Одним з найбільших туристичних регіонів України є Прикарпаття, що має значний потенціал для перетворення в осередок зеленого туризму.

Розвиток туристично-рекреаційної галузі Івано-Франківщини за останні роки характеризується позитивною та сталою динамікою, внаслідок чого туристично-рекреаційна галузь відіграє дедалі вагомішу роль в соціально-економічному розвитку області.

В області розроблено ряд інвестиційних проектів в галузі туризму, зокрема:

• побудова тур комплексу "Скелі Довбуша" в с.Бубнище Долинського району;

• реконструкція існуючих закладів з метою підвищення комфортності ;

• відбудова обсерваторії на г. Піп-Іван з подальшим використанням її як станції багатофункціонального призначення з туристичним притулком ;

• побудова автодороги Верховина - Шибене з утворенням пункту переходу на кордоні з Румунією;

• проект „Карпатський трамвай” (використання лісорозробних вузькоколійних доріг для туристичних цілей.

Згідно з реєстром Державної служби туризму і курортів Міністерства культури і туризму України на 01 січня 2009 року в області нараховувалося 113 ліцензованих туристичних підприємств.

Платежі від туроператорів та турагентів області до бюджетів всіх рівнів у 2008 році склали понад 15 мільйонів гривень.

Серед найбільш успішних суб’єктів підприємницької діяльності туристичної галузі наступні: ТзОВ "Парктур", ЗАТ "Івано-Франківськтурист", ПП Прудіус Н.Я., ПП Скрипник Р.Е., ПП "Кей", ПП "Галичанка ІФ", ТзОВ «Ласпер ЛТД», ТзОВ "Туристична фірма "Надія", ПП "Колумб", ПП «Туристична агенція «Довіра-ІФ».

Суттєво розвивається екскурсійна діяльність: у 2008 році Івано-Франківщину відвідало 567 972 екскурсантів, тоді як у 2007 р. кількість екскурсантів становила 520 834 осіб. Показник у 2008 році порівняно з відповідним періодом 2007 р. збільшився на 47 138 осіб.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?