Курсова робота «Транспортні коридори на території України і транзитний потенціал України», 2006 рік

З предмету РПС · додано 27.04.2009 14:28 · від Akela · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 2 Розділ1. Теоретико-методологічні аспекти 5 1.1. Сутність транспортних коридорів 5 1.2. Критські МТК 9 1.3. Поняття транзиту 3 1.4. Коротка історія відродження МТК 16 Розділ2. Аналіз стану транспортних коридорів України 19 2.1. Сучасний стан автомобільних шляхів України 19 2.2. Реальний стан створення національної мережі МТК 24 2.3. Інтеграція транспортних мереж України у міжнародну транспортну систему 33 Розділ3. Проблеми і перспективи розвитку транспортних коридорів України 38 3.1. Негативні фактори впливу на стан автомобільних шляхів України 38 3.2. Стратегія розвитку автодорожнього комплексу України 43 Висновки 60 Додатки 66 Список використаних джерел 69

Висновок

З вищенаведеного випливає, що винятково вигідне географічне положення України, її потужна транспортна система та інфраструктура, наявність наукового й освітнього середовища робить нашу країну потенційно привабливою для залучення в систему Євро-Азіатських міжнародних транспортних коридорів. Це реальний крок до її повномасштабної участі у європейській інтеграції. Але шлях у Європу для нас буде далеко не безхмарним і легким. Причин для такого песимістичного висновку більше ніж досить.

По-перше, це повільність виконавчих структур і неузгодженість їх дій з позицією законодавчої гілки влади.

По-друге, це поганий стан транспортних шляхів.

Економія на якісному будівництві автомобільних доріг шляхом використання матеріалів з низькими характеристиками, але дешевших, обертається для держави збитками. Світовий досвід свідчить, що догляд за погано побудованими автотрасами обходиться в 9,5 разів дорожче, ніж експлуатаційне утримання якісних доріг.

Недалекоглядна тарифна політика у сфері залізничних перевезень закріплює сировинну спрямованість експорту будівельного каменю та не спонукує до удосконалення методів видобування та обробки сировини.

Низька якість і недостатність дорожнього сервісу.

3авдяки наявності розвинутої мережі автомобільних доріг та вигідного геополітичного розташування на шляху основних транзитних потоків між Європою та Азією територією України проходять сім автомобільних міжнародних транспортних коридорів загальною протяжністю 5,5 тис. км (близько 40 % від протяжності доріг державного значення).

Рівень фінансування автодорожнього господарства в рамках Програми створення та Функціонування національної мережі міжнародних транспортних коридорів в Україні та Комплексної програми утвердження України як транзитної держави у 2002-2010 роках випереджає планові показники. В той же час фізичні обсяги виконаних робіт з будівництва і реконструкції автомобільних доріг не відповідають встановленим Програмами.

Враховуючи обмежені можливості державного бюджету та інших джерел фінансування спорудження нових автомобільних доріг за напрямками міжнародних транспортних коридорів має здійснюватись переважно за рахунок недержавних коштів, із залученням на конкурсних засадах як вітчизняного, так і іноземного приватного капіталу під контролем і за участю держави. Проїзд побудованими за рахунок приватних інвестицій новими дорогами повинен бути платним, а розмір плати за проїзд - достатнім для окупності вкладених капіталів і одержання додаткового прибутку протягом терміну, на який зазначені дороги будуть надаватись в концесійне користування акціонерам.

При прийнятті рішень щодо розвитку міжнародних транспортних коридорів за рахунок бюджетних коштів, слід більш реалістично і зважено підходити до оцінки балансу прибутків, які отримає українська держава та українські підприємці від залучення транзитних вантажо- та пасажиропотоків на територію України, та збитків, нанесених українським дорогам і довкіллю іноземними транспортними засобами.

На сьогодні розвиток транзиту автомобільного транспорту територією Україну без залучення іноземних інвестицій в розвиток дорожньої мережі за напрямками транспортних коридорів не є економічно вигідним для держави.

Більш вигідним і доцільним для України є впровадження і розвиток транзитних контрейлерних перевезень, тобто перевезень великовантажних автопоїздів залізницею на спеціальних платформах.

Надзвичайно важливим для сучасного етапу робіт зі створення національної мережі МТК є формування ринкової інфраструктури. Необхідно створити Український транспортно-інвестиційний банк, страхові компанії, лізингові, інноваційні та консалтингові фірми. Україна сама повинна увійти до численних міжнародних транспортних організацій і сприяти входженню до них вітчизняних транспортних організацій і фірм. Найважливішим завданням, про яке вже докладно йшлося вище, є повномасштабна інформатизація всіх процесів, що мають пряме і непряме відношення до національної мережі міжнародних транспортних коридорів.

Розв’язання тільки цих завдань вимагатиме значних зусиль від усіх рівнів управління вітчизняним транспортно-дорожнім комплексом.

Хотілося б застерегти від "географічної ейфорії" наших керівників, відповідальних за створення і функціонування МТК. Так, коефіцієнт транзитності України на сьогодні є найвищим у світі з позиції створення і функціонування МТК на Євро-Азіатському континенті. Та якщо працювати повільно, не відстежуючи навколишніх змін, то можна швидко втратити усі свої переваги.

Від реалізації проекту створення на своїй території міжнародних транспортних коридорів Україна одержить дуже значний саме транзитний вантажопотік з потенційним обсягом у десятки мільйонів тонн на рік. Звідси, зрозуміло, - і відповідні прибутки.

Підбиваючи підсумки, можна сказати, що Україна просто "приречена" на прискорене будівництво національної мережі МТК. Саме завдяки цьому кроку Україна закріпиться на ринку транспортних послуг у напрямі з Європи на Південно-Східну Азію, створюючи тим самим незворотні передумови реальної власної інтеграції в Європейське співтовариство.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення