Реферат «Методи ворожого поглинання», 2007 рік

З предмету Фінанси · додано 26.04.2009 14:42 · від goolag · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

Увага! У тексті відсутні посилання на літературу! Зміст Визначення злиття та поглинання, основні аспекти 2 Особливості національного рейдерства 3 Способи зменшення ризику ворожого поглинання 5 «Золотий парашут» як метод захисту від рейдерства 6 Вітчизняні види ворожого поглинання та медоди захисту від них 10 Основні методи захисту від «штучного» банкрутства, поради бізнесменам 13 Список використаної літератури 15

Висновок

На даний момент існує чимало схем “недружнього поглинання” компанії. Загальновідомо, що на сьогодні сформувався окремий сектор ринку, який надає відповідні послуги. Проте найбільш поширеними схемами лишається скупка акцій у мінорітарних акціонерів для формування щонайменше 10% акцій. Як правило, такими акціонерами виступають фізичні особи (колишні працівники), які не мають уяви про мету подібних “скупок” та з радістю віддають останні акції за гроші. Отримавши 10% пакет, рейдери можуть оскаржити рішення загальних зборів і органів управління компанії (правління, наглядових рад, ревізійних комісій), а іноді і зривати загальні збори. Цьому сприяють, на жаль, незаконні ухвали і рішення, які виносяться українськими судами. Зрозуміло, що рейдерство супроводжується постійним збиранням інформації про об’єкт, його акціонерів і топ-менеджмент, відповідним супроводом у всеукраїнській і регіональній діловій пресі, “необхідними” коментарями відомих політиків і бізнесменів по телебаченню.

На жаль, на сьогодні українські суди частіше сприяють недружньому поглинанню, ніж захищають український бізнес від нього. По-перше, отримання ухвали про заборону “всім і кожному” робити “все, що завгодно” до моменту, поки “я про це спеціально не скажу” набуло масового характеру. Виходить так, що потенційному рейдеру для зриву загальних зборів або засідання наглядової ради господарського товариства достатньо просто звернутися до українського суду та отримати необхідну ухвалу.

По-друге, у спорах, що пов’язані із визнанням права власності на акції (частки) компаній, українські суди почасти виходять за межі Закону про господарські товариства. Мабуть, на це впливають два чинники: непрофесійність окремих суддів (відсутність спеціалізації у розгляді конкретних категорій спорів у судах першої інстанції) і корумпованість судової системи загалом. У зв’язку із цим отримання рішень судів, згідно із якими право власності на акції “вільно” (без урахування положень установчих документів, внутрішніх положень компанії і вимог корпоративного законодавства) переходить від одних осіб до інших, серйозно ускладнює можливість захисту від рейдерства.

Почасти вороже поглинання намагаються ототожнювати із поглинанням чужого бізнесу. На наш погляд, з-поміж характерних рис рейдерства слід, насамперед, назвати його “ворожість”, тобто поглинання проти волі законних власників бізнесу (компанії), а також застосування незаконних методів поглинання (ігнорування законодавства, отримання незаконних рішень і ухвал суду тощо). Для України це пов’язане здебільшого із прогалинами у законодавстві (зокрема, недосконалістю Закону України “Про акціонерні товариства”, недосконалістю Закону України “Про господарські товариства”, суперечностями між Цивільним та Господарським кодексами), непрофесійністю і корумпованістю судової системи.

Необхідно посилити роль Верховного Суду України у контролі за судовими рішеннями, що виносяться у цій сфері. Нагадаємо, що відповідно до ст. 47 Закону України “ Про судоустрій” Верховний Суд наділений правом давати роз’яснення із питань застосування законодавства на підставі узагальнення судової практики та статистики. Крім того, невідповідність судового рішення Вищого господарського суду рішенням Верховного Суду є підставою для їх перегляду (ст. 115 ГПК України). Іншими словами, потрібно посилити преюдиціальну роль рішень (роз’яснень, постанов Пленуму) Верховного Суду України. Це дозволить запобігти винесенню незаконних ухвал (рішень), які сприяють рейдерам у досягненні їх мети.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?