Дипломна робота «Аналіз фінансового стану банків як головний напрям покращення їх діяльності», 2008 рік

З предмету Фінанси · додано 26.04.2009 23:40 · від kostjuk · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 5 Розділ 1. Теоретичне обґрунтування необхідності використання фінансового аналізу в сучасних умовах діяльності комерційного банку 9 1.1. Сутність, основні види та методи аналізу фінансового стану банку 9 1.2. Інформаційне забезпечення оцінки фінансового стану банку 21 Розділ 2. Основні аспекти методичного забезпечення аналізу фінансового стану комерційного банку 28 2.1. Етапи проведення аналізу фінансового стану банку 28 2.2. Комплексна оцінка фінансового стану банку 32 2.3. Зарубіжний досвід фінансового аналізу банків 46 Розділ 3. Методика аналізу фінансового стану банків та напрями покращення їх роботи на прикладі діяльності КБ «Приватбанк» 56 3.1. Загальна характеристика фінансово-господарської діяльності КБ «Приватбанк» 56 3.2. Аналіз фінансового стану КБ «Приватбанк» за 2005-2007 р.р. 62 3.3. Напрямки вдосконалення та збереження фінансового стану КБ «Приватбанк» 74 Висновки 83 Список використаних джерел 90 Додатки 95

Висновок

Розглядаючи таку цікаву і складну тему як оцінка фінансового стану комерційного банку, у дипломній роботі ми намагались вивчити і проаналізувати теоретичні аспекти і прослідкувати їх практичне застосування у діяльності банку на прикладі Закритого акціонерного товариства Комерційний банк «Приватбанк».

Дипломна робота складається з трьох основних розділів. У першому розділі було розглянуто теоретичні обґрунтування необхідності використання фінансового аналізу в сучасних умовах діяльності комерційного банку, а саме: сутність фінансового стану, значення фінансового аналізу на сучасному етапі діяльності банків, види, методи аналізу, а також інформаційні джерела його проведення.

Фінансовий стан визначає місце комерційного банку в економічному середовищі та наскільки ефективними та безризиковими можуть бути ділові відносини з ним інших комерційних банків, вкладників та ін. Для банку, як і для його клієнтів, становить інтерес не тільки фактичний стан, й очікуваний фінансовий стан.

Фінансовий стан комерційного банку – це характеристика його фінансової конкурентоспроможності (тобто спроможності та стійкості), використання фінансових ресурсів і капіталу, виконання зобов’язань державою, клієнтами банку (фізичними та юридичними особами) та іншими комерційними банками.

Аналіз фінансового стану є джерелом цінної інформації як для самого банку, так і для його клієнтів, партнерів, інвесторів, держави та ін. В динаміці він дозволяє прослідкувати зміни різних показників і при необхідності прийняти необхідні міри та передбачає глибоке, науково обґрунтоване дослідження фінансових відносин і руху фінансових ресурсів у діяльності банку.

Таким чином, аналіз фінансового стану комерційного банку дав можливість оцінити, наскільки банк готовий до виконання власних зобов’язань і відповісти на запитання, наскільки він є фінансово стабільним та надійним.

На завершення слід зазначити, що для будь-якого комерційного банку зараз актуальним є забезпечення ринкової дисципліни. Дотримання її має бути обов’язкове всіма суб’єктами ринку. Адже тільки діючи за правилами, які самі встановимо і самі будемо їх дотримуватися, зможемо стабілізувати банківську діяльність і сприяти економічному зростанню. Наша теперішня законодавча база, що стосується банківської сфери, має більше фіскальний, ніж стимулюючий характер. Це не спонукає банки до розширення своєї діяльності, вбиває в корені всі нові починання та ідеї. Тому важливо звернути увагу насамперед на потреби банків, на те, як ефективно забезпечити їхню діяльність, щоб добре працювало народне господарство. Адже банки – «кровоносні судини» економічного організму. Життєздатність і процвітання економіки не може бути без добре налагодженої банківської системи.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення