Курсова робота «Аналіз комплексу маркетингу компанії “The Coca-Cola Amatil Ukraine ltd”», 2006 рік

З предмету Маркетинг · додано 24.04.2009 11:20 · від Світлана · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Маркетингові дослідження діяльності компанії “The Coca-Cola Amatil Ukraine ltd 5 Загальна характеристика компанії 5 Дослідження ринку та конкурентів 8 Аналіз реальних та потенційних споживачів 13 2. Аналіз маркетингових стратегій компанії “The Coca-Cola Amatil Ukraine ltd 16 Визначення загальної стратегії компанії 16 Формування товарної стратегії 18 3. Розробка комплексу маркетингу для компанії “The Coca-Cola Amatil Ukraine ltd 20 Товар 20 Ціна 22 Просування 25 Розподіл 27 Висновки 29 Список використаної літератури 34 Коментар модератора: База дослідження: діяльність компанії до 2005 року.

Висновок

В результаті проведеного аналізу можна сформувати наступні висновки:

1. В наш час прохолоджувальні напої користуються широким попитом у споживачів. Насьогодні лідером на рику прохолоджувальних напоїв в Україні є газований напій „Coca-cola” компанії “The Coca-Cola Amatil Ukraine ltd”. По якості і споживчим властивостям товарів компанія “The Coca-Cola Amatil Ukraine ltd” випереджає своїх основних конкурентів – „Pepsi Cо”.

2. В цілому „The Coca-Cola Amatil Ukraine ltd” виділяє 3 напрями дії на своїх споживачів:

• на роботі;

• вдома;

• на відпочинку.

3. Будучи лідером на ринку прохолоджувальних напоїв компанія “The Coca-Cola Amatil Ukraine ltd” використовує маркетингову стратегію ринкового лідера. Вигідність даної стратегії полягає в тому, що вона має тверді ринкові позиції, високий імідж та визначає інтенсивність реклами та збутової діяльності.

4. Прагнучи повністю охопити ринки країн, де представлена діяльність компанії дана корпорація проводить мінімізацію всіх існуючих на ринку ризиків і виходить на новий ринок лише повністю застрахувавши свої ризики, або займає вичікувальну позицію. Це підтверджує і факт більш пізнього виходу на ринок СССР в порівнянні з „Pepsi Co”.

5. Основними чинниками виробництва для „The Coca-Cola Amatil Ukraine ltd” є:

а) висококваліфікований персонал керівної ланки компанії, представлений іноземцями в частині вищого менеджменту і українцями в середній ланці управління.

б) фінансовий капітал ТНК на чолі з головною компанією “The Coca-Cola Company”, дозволяючий ботлерівській компанії одержувати: необхідні кредитні ресурси для створення своїх виробничих потужностей в країні; проводити: активну політику по завоюванню ринку, виготовляючи конкурентоздатну продукцію ; покривати : збитки, пов'язані з діяльністю на початкових етапах.

в) права на використання торгових марок компанії “The Coca-Cola Amatil Ukraine ltd”, які мають достатню популярність і позитивний імідж в середовищі кінцевих споживачів напоїв компанія завойовує, завдяки широкій рекламній, спонсорській PR і іншим видам діяльності, направлених на формування прихильності до її напоїв. Така діяльність проводиться як у світовому масштабі (спонсорство Олімпійських ігор), так і в масштабах України (генеральний спонсор ФК “Динамо”, національної збірної України на Олімпійських іграх). Зрештою це призводить до формування попиту, що стійко поширюється на продукцію компанії.

6. Вміло використовуючи агресивну систему реклами (ролики, щити, написи) і забезпечуючи близькість до покупців, “The Coca-Cola Amatil Ukraine ltd” може дозволити собі встановлювати ціни, які будуть вище, ніж у звичайних національних виробників, роблячи акцент на якість, популярність і зручність цього напою.

7. Компанія “The Coca-Cola Amatil Ukraine ltd” використовує франшизні системи розподілу, які на відміну від традиційних каналів повністю або частково координують функції учасників каналу розподілу з метою економії на операції і посилання впливу на ринок.

8. Що стосується підтримуючих галузей, то такими для компанії є перш за все постачальник концентратів для напоїв, виробники ліній по розливу, а також виробники тари.

Проте компанія жодною мірою не випробовує особливого тиску із сторони підтримуючих галузей через наступні обставини.

По-перше, будучи ботлером в системі Кока-кола, компанія забезпечує просування товару до кінцевого споживача, розливаючи напої в країнах, де представлена діяльність компанії. Тому будучи повністю залежною від поставок сировини навіть від одного постачальника компанія не ризикує втратити його так як він є єдиним концентратом Кока-кола в країні, що обумовлене організаційними особливостями ТНК.

По-друге, що торкається ліній по розливу напоїв, то тут варто відзначити стандартність даного устаткування, що використовується в Львові. Це говорить про те, що “The Coca-Cola Amatil Ukraine ltd” завжди може вибирати між різними постачальниками аналогічного по своїх функціях устаткування, не вдаючись до розробки власних типів виробничих ліній для своїх заводів, економлячи на цьому.

По-третє, виробництво тари також не робить впливу на конкурентні переваги компанії з причини наявності власних торгових марок для тари і виробництва тари на допоміжних підприємствах компанії. Таким чином тара поступає в “The Coca-Cola Amatil Ukraine ltd” по внутрішньокорпоративних каналах. Інші виді тари легко можуть бути замовлені в будь-якій країні.

9. Можливість негативної дії на компанію з боку чинників вірогідності, у вигляді яких-небудь сезонних коливань попиту або природних катаклізмів є маловірогідним з причини достатньої величини частки ринку, контрольованою компанією. Це підтверджується і тим, що військові дії 2-й Світової війни привели лише до зростання обсягів виробництва напоїв компанії через зростання військових замовлень.

В результаті сформованих висновків можна сформувати наступні пропозиції:

1) для закріпленню фірми на ринку бажано б було розширювати асортимет продукції на ринку України, перш за все тими видами напоїв, які вже пропонуються на ринках інших країн. Це сприятиме збільшенню обсягів продажу і розширенню ринкової влади компанії в цілому;

2) незначно знизити ціни на товар, для збільшення обсягів споживачів та більшого захоплення ринку.

В цілому можна зробити загальний висновок, що компанії “The Coca-Cola Amatil Ukraine ltd” ше довгий час буде лідером на українському ринку.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали