Курсова робота «Політична та державна влада в системі суспільства», 2007 рік

З предмету Право · додано 24.04.2009 10:15 · від Студент · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Влада та її значимість у політичній системі суспільства 5 1.1. Поняття та сутність влади 5 1.2. Структура влади та її види 9 1.3. Засоби і форми реалізації влади 11 2. Політична та державна влада як суспільне явище 16 2.1. Поняття політичної влади 16 2.2. Поняття державної влади 18 2.3. Взаємозв’язок політичної політичної та державної влади 24 3. Особливі структурні елементи політичної системи 27 3.1. Політичні партії як носії політичної влади 27 3.2. Державний механізм в контексті політичної та державної влади 30 Висновки 34 Список використаних джерел 36

Висновок

Отже в цій курсовій роботі я розглянув актуальність такої теми як співвідношення політичної та державної влади.
Я розглянув та дослідив такі поняття як: влада, політична влада, державна влада, політичні партії та державний механізм. Опрацювавши всі ці поняття я можу прийти до таких висновків.
Влада є явищем соціальним вона є скрізь де є установлені об’єднання людей, у сім`ї, виробничих колективах, державі і т.д.. Я дослідив що у владі основними компонентами є об’єкт, суб’єкт, а також засоби.
Політична влада це реальна здатність соціальної спільноти, індивіда до виявлення своєї волі у політиці на основі осмисленого політичного інтересу і сформованих політичних потреб.
Державна влада це влада, що здійснюється тільки державою. Характерним для неї є суверенність, універсальність і здатність владо-примусового впливу на поведінку усіх людей та їх організацій, що забезпечується державно-правовими методами.
Після того як я опрацював ці поняття я потім уже зміг співвідносити державну владу і політичну владу. Коли я це зробив то дійшов до такого висновку, що дійсно, політична влада нерозривно пов'язана із владою державною, знаходить у ній своє продовження. Державна влада — головний, типовий засіб здійснення політичної влади.
Коли я співвідніс політичну та державну владу то я ще розглянув прояви державної та політичної влади це політичні партії та державний механізм.
Визначень щодо політичної партії існує багато, але для мене найкращим є таке це зареєстроване згідно з законом добровільне об’єднання громадян – прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах.
Структуру механізму держави складають такі елементи:
а) державні органи;
б) підприємства;
в) установи
Отже співвідношення політичної та державної влади є дуже актуальним на даний час. Дослідивши цю тему я зрозумів що не кожна політична влада є державною, але кожна державна влада є політичною.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення