Курсова робота «Національний банк України та його функції», 2007 рік

З предмету Гроші та кредит · додано 25.04.2009 18:52 · від Инна · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 I. Правові основи утворення і функціонування Національного банку України 1.1. Виникнення центральних емісійних банків 4 1.2. Створення НБУ 6 1.3. Статус НБУ 7 II. Функції Національного банку України 2.1. Функції НБУ, визначені Конституцією України 11 2.2. Генезис функцій НБУ в ринкових умовах 13 III. Організація емісії та обігу готівки в Україні 3.1. Загальні поняття та підходи до управління готівкою 24 3.2. Банкноти 26 3.3. Монети 29 Висновки 33 Список використаної літератури 34 Додатки 36

Висновок

Розглядаючи таку цікаву і складну тему як Національний банк України, у курсовій роботі ми намагались вивчити і проаналізувати сучасне становище Національного банку України відповідно до функцій, що він виконує.

У своїй роботі ми не претендуємо на вичерпність, адже ця тема є дуже багатогранна, зачіпає багато аспектів банківської діяльності, які у курсовій роботі не були розглянуті. Але ми намагались висвітлити сучасний стан НБУ, його функцій, принципів в умовах ринкової економіки.

На основі розглянутих розділів, можна зробити такі висновки:

НБУ - це особливий центральний орган державного управління, основне завдання якого - забезпечення стабільності національної грошової одиниці - гривні. Виконуючи основне завдання, він сприяє забезпеченню стабільності банківської системи, і в межах своїх повноважень - ціновій стабільності.

Саме він здійснює аналіз і прогнозування економічної ситуації в країні на макрорівні; складає банківську та монетарну статистику; дає роз'яснення щодо монетарної політики; представляє інтереси держави у взаємодії з центральними банками інших держав, з міжнародними валютно-фінансовими організаціями і банками.

Вплив НБУ на стан фінансового ринку України значний, проте не завжди потенціал його інструментарію використовується відповідно до ринкових методів. Постійно присутні фіскальні інтереси уряду, політична нестабільність, повільні темпи економічних реформ, несприятлива фінансова ситуація на сусідніх фінансових ринках.

Досвід розвинутих країн переконує, що достатньо незалежний центральний банк може і повинен відігравати провідну роль у формуванні міцної і стабільної банківської та фінансової системи. Особливу роль відіграє раціональне співвідношення економічних реформ, стратегії, тактики розвитку економіки. Від вибору ступеня самостійності Національного банку України та можливостей його впливу на розвиток економічних процесів залежить соціально-економічне становище держави.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали