Курсова робота «Аналіз кредиторської заборгованості», 2007 рік

З предмету Аналіз господарської діяльності · додано 20.04.2009 19:20 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 РОЗДІЛ І. Завдання та зміст аналізу кредиторської заборгованості на підприємстві 5 1.1. Економічна сутність кредиторської заборгованості, її види 5 1.2. Завдання та методика аналізу кредиторської заборгованості 11 РОЗДІЛ ІІ. Аналіз кредиторської заборгованості на ТзОВ «Галконфір» 16 2.1. Аналіз динаміки та структури кредиторської заборгованості 16 2.2. Аналіз впливу кредиторської заборгованості на фінансовий стан підприємства 20 Розділ 3. Розробка заходів щодо оптимізації кредиторської заборгованості 28 Висновки 33 Список використаної літератури 35 Додатки 37

Висновок

Отже, написавши курсову роботу на тему: «Аналіз кредиторської заборгованості» при прикладі господарської діяльності ТзОВ «Галконфір», що займається роздрібною торгівлею офісним обладнанням та ПК, можна зробити висновок, що кредиторська заборгованість відіграє важливу роль в формування фінансового стану підприємства. Для більшості підприємств України вона є джерелом формування капіталу, тому її вивчення та аналіз є особливо актуальним.

Кредиторська заборгованість - це заборгованість підприємства іншим юридичним і фізичним особам, що виникла в результаті здійснених раніше дій (подій), оцінена в гривнях і щодо якої в підприємства існують зобов’язання її погашення в певний строк.

На досліджуваному підприємстві кредиторська заборгованість є тільки короткостроковою і складається із заборгованості за товари та заборгованості за виплатою банківського кредиту.

Аналіз кредиторської заборгованості показав, що вона займає практично весь обсяг зобов’язань підприємства ( на початок 2006 року – 97%) та близько 19% загального капіталу ТзОВ.

Найбільшу частку в загальній кредиторські заборгованості складає кредиторська заборгованість за товари.

Хоча кредиторська заборгованість за товари, роботи і послуги збільшила свою частку в загальній заборгованості, її сума, порівняно із початком 2005 року зменшилася на 51,5 тис.грн. В цілому кредиторська заборгованість має спадаючу тенденцію.

Для оцінки впливу кредиторської заборгованості на фінансовий стан було розраховано показники ліквідності та ринкової стійкості. Даний аналіз показав, що підприємство хоча не має змоги погасити кредиторську заборгованість за рахунок вільних грошових коштів, що знаходяться в касі та на розрахункових рахунках, проте воно є ліквідним, про що свідчить показник загальної ліквідності, що складає на початок 2006 року 2,68.

Аналіз ринкової стійкості показав, що підприємство за досліджуваний період укріпило свої позиції на ринку. Про це свідчить збільшення показника фінансової незалежності до 0,8. Це відбулося за рахунок погашення кредитів підприємства, та нагромадження капіталу за рахунок власних джерел фінансування. Відповідно, коефіцієнт фінансового важеля зменшився на 0,08 і на початок 2006 року становить 0,20. Плече фінансового важеля говорить про те, що на 1 грн власного капіталу, підприємство залучає 0,25 грн позичкового капіталу.

Отже, провівши дане дослідження можна зробити висновок, що підприємство здійснюючи свою господарську діяльність за вибраною стратегією зможе швидко отримувати надприбутки та розширювати географію, ринок збуту та асортимент продукції.

На сьогоднішній день ми бачимо багато підприємств, які збільшують обсяги виручки за рахунок збільшення реалізації товарів в кредит. Для того, щоб уникнути ризикових ситуацій пов’язаних із несвоєчасним погашенням (чи непогашенням) дебіторської заборгованості, підприємству доцільно скласти склавши договір із банками, які погодяться надавати споживчий кредит прямо на території точок реалізації продукції.

Така тактика підприємства на наступний звітний період дозволить значно покращити фінансовий стан підприємства та ще більше зміцнити його позиції на ринку.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення