Курсова робота «Актуальні проблеми політичної економіки в сучасних умовах», 2006 рік

З предмету Економіка · додано 20.04.2009 18:28 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 1. Виникнення політичної економії та її основних напрямів. 2. Актуальні проблеми участі держави в економічному відтворенні. 3. Глобальний прогноз нової епохи та український шлях економічного розвитку в ХХІ столітті. Висновки. Список використаної літератури.

Висновок

З огляду на закономірності глобалізації світу, появу нових суб'єктів світової економіки та геополітики, нових центрів сили, особливості їх взаємодії і балансу недоцільно говорити про якесь неминуче послаблення ролі держави, зведення її до "компактного і недорогого" апарату контролю та нагляду за дотриманням загальноприйнятих правил. У нових умовах формуються і нові реалії, а отже, виникає інше середовище для функціонування національних держав.

Держава стає наймогутнішим та найвідповідальнішим суб'єктом представництва й захисту національних інтересів країни перед лицем поки що єдиної глобальної держави – консолідованого Заходу, а також існуючих регіональних союзів та асоціацій і ТНК. Від усвідомлення реалій цього нового світопорядку залежить і місце держави в нових світових ієрархіях, і її здатність захищати свій політичний та економічний суверенітет, і можливість справляння впливу на міжнародні та внутрішньополітичні процеси. Для України це особливо актуально в зв'язку з її особливим геополітичним положенням та своєрідністю історичного розвитку. Українська держава повинна стати головним суб'єктом і гарантом національного суверенітету, національних інтересів, національного розвитку.

Сьогодні, на початку ХХІ століття, після перших 10 років незалежності, Україна повинна остаточно вирішити свою історичну долю як самостійної, самодостатньої держави. Вона мусить відкинути нав'язувані нам ззовні зомбуючі стратегії і безальтернативно спрямувати свою ходу власним українським шляхом – будувати Європу в Україні з власними людьми, спираючись на свої сили. Слід увімкнути на повну потужність особливий український ресурс і механізм саморозвитку, механізм надзусиль у системі об'єднаної всенародної праці, а також механізм інтелектуалізації розвитку суспільства на основі наявного науково-технічного потенціалу.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?