Курсова робота «Характер перехідних процесів до економічних знань», 2007 рік

З предмету Економіка · додано 20.04.2009 18:27 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ І. Характер економічних відносин до появи економічних знань 4 1.1. Первіснообщинний спосіб виробництва 4 1.2. Рабовласницький період економічних відносин 7 1.3. Характер економічних процесів періоду феодалізму 12 Розділ ІІ. Характер перехідних процесів у виробництві 17 2.1. Натуральне виробництво і його місце в історичному розвитку суспільства 17 2.2. Виникнення товарного виробництва 19 Висновок 22 Список використаної літератури 23

Висновок

Першою соціально-економічною формою існування людства був первіснообщинний лад, який проіснував сотні тисяч років. Основний економічний закон первіснообщинного ладу полягає в урівнювальному розподілі життєво необхідних засобів існування для всіх членів общини на основі відносин спільної (общинної) власності на засоби існування в умовах застосування примітивних знарядь праці. Причиною розпаду первіснообщинних відносин був суспільний розподіл праці.

Історична наука знає два основні різновиди рабовласницького ладу: східні, або, як їх ще називають, ранньорабовласницькі суспільства, і античні, або пізньорабовласницькі суспільства. Основний економічний закон рабовласницького суспільства полягає у присвоєнні рабовласниками додаткового продукту, виробленого працею рабів, на економічній основі відносин приватної власності на засоби виробництва і на рабів.

Епоха феодалізму охоплює тривалий період часу: у Західній Європі – з 5 до 17-18 ст., у східних слов'ян – з 9 до 19 ст., у країнах Середньої Азії – з 7-8 до 20 ст. Виникнення феодалізму відбувалось в основному двома шляхами: або на основі розкладу первіснообщинного ладу, або на основі розкладу рабовласницького ладу. Основний економічний закон феодалізму полягає у присвоєнні феодалами додаткового продукту у формі земельної ренти на економічній основі відносин приватної власності феодалів на землю.

Історично кінцевою межею натурального виробництва як єдиної і абсолютної форми є перший суспільний поділ праці. Наступною історичною межею натуральної форми виробництва є поступове відокремлення ремесла від домашньої промисловості. Кінцевою історичною межею натуральної форми господарювання є феодальний спосіб виробництва. А взагалі, елементи натурального виробництва завжди зберігаються там, де є селянське господарство. Саме в селянських господарствах зберігається і домашня промисловість.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?