Курсова робота «Зміст і значення системи Тейлора», 2006 рік

З предмету Економіка · додано 20.04.2009 18:13 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ і. Система тейлора 4 1.1. Значення вчення Ф. Тейлора в сучасній теорії менеджменту 4 1.2. Суть системи Тейлора 8 РОЗДІЛ ІІ. Організація праці на ТОВ «Тетра-Оніс» 15 2.1. Організаційна структура підприємства 15 2.2. Організаційна структура підрозділу та функції посадових осіб 21 2.3. Аналіз організації праці працівників 23 Висновок 28 Список використаної літератури 30 Додатки 32

Висновок

Засновником класичної школи управління вважається Фредерик Уінслоу Тейлор. До Тейлора двигуном підвищення продуктивності праці був принцип «пряника» - скільки зробиш, стільки й отримаєш. Однак даний підхід до кінця 19 – початку 20 століття вичерпав себе.

Наукове управління найбільш тісне зв'язано з роботами Ф.У. Тейлора, Френка і Лілії Гілбрет і Генрі Ганта. Ці творці школи наукового управління думали, що, використовуючи спостереження, виміри, логіку й аналіз можна удосконалити багато операцій ручної праці, домагаючись їх більш ефективного виконання. Першою фазою методології наукового управління був аналіз змісту роботи і визначення її основних компонентів. Тейлор, наприклад, скрупульозно замірив кількість залізної руди і вугілля, що людина може підняти на лопатах різного розміру. Гілбрети винайшли прилад і назвали його мікрохронометром. Вони використовували його в сполученні з кінокамерою для того, щоб точно визначити, які рухи виконуються при визначених операціях і скільки часу займає кожне з них. Ґрунтуючись на отриманій інформації, вони змінювали робочі операції, щоб установити зайві, непродуктивні рухи і прагнули підвищити ефективність роботи.

Концепція наукового управління стала серйозним переломним етапом, завдяки якому, управління стало широко визнаватися як самостійна галузь наукових досліджень.

З розвитком промисловості управління не могло базуватися на такій примітивній основі. Тейлор прийшов до думки організувати працю, що «припускає вироблення численних правил, законів і формул, що замінять собою особисті судження індивідуального працівника і які можуть бути з користю застосовувані тільки після того, як буде зроблений статистичний облік, вимір і так далі, їхньої дії». На думку Тейлора виконавець був не в змозі охопити виробничий процес у цілому, тим більше, що це постійно мінливе дійство. Таким чином, на початку століття роль керівника у вирішенні того, що робити виконавцю, як робити, у якому обсязі, виростала незмірно і регламентація роботи виконавця приймала крайні форми.

Тейлор розчленував усю роботу виконавця на складові частини. Окремі рухи були ним прохронометровані, а робочий день розписаний по секундах. Однак не варто думати, начебто хронометраж приводив лише до більш точного визначення можливості усього в результаті раціоналізації самої роботи і, зокрема, запровадження доцільних режимів змін праці і відпочинку.

На досліджуваному підприємстві використовується як система Тейлора, так і системи, що спрямовані на людський фактор.

Регулювання використання робочого часу в ТОВ «Тетра-Оніс» проводиться на основі заключних трудових договорів із працівниками. На підприємстві використовується пропускна система, що дозволяє від слідкувати кількість годин проведених кожним працівником на робочому місці. Згідно табелю явок на роботу щомісяця складається табель обліку використання робочого часу. Згідно даних табелів формується річний табель використання робочого часу.

За даними дослідження можна зробити висновок, що в силу особливості роботи даного працівника (менеджера по збуту) час оперативної роботи можливо збільшити тільки : а ) за рахунок зменшення непродуктивної праці б) за рахунок відсутності несправного обладнання.

Через роз’їзд працівника по місту для організації збуту на дорого в середньому витрачається близько 60 хв – і цей час не можна назвати непродуктивним, оскільки його уникнути також неможливо. Даний працівник отримує преміальні за фактом виконаних робіт, тому він зацікавлений сам в більшому виконанні роботи. Таким чином, роботу даного працівника можна назвати ефективною та продуктивною.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення