Курсова робота «Спрощена система оподаткування доходів фізичних осіб за єдиним податком: переваги і недоліки. Шляхи вдосконалення», 2007 рік

З предмету Економіка · додано 20.04.2009 18:12 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Малий бізнес – школа приватної ініціативи 5 2. Єдиний податок 10 3. Особливості оподаткування доходу від заняття підприємницькою діяльністю та інших доходів 14 3.1. Порядок видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку суб’єктом малого підприємництва — фізичною особою 14 3.2. Порядок ведення Книги обліку доходів і витрат громадян - суб’єктів підприємницької діяльності (з особливостями її ведення для сфери торгівлі) ф.№10 18 3.3. Форми звітності з єдиного податку 20 3.3.1. Звітність юридичних осіб з єдиного податку. 20 3.3.2. Звітність фізичних осіб - СПД - з єдиного податку 24 4. Переваги спрощеної системи 28 5. Проблемні питання, які виникають під час переходу на сплату єдиного податку 31 Висновок 37 Список використаної літератури 39 Додатки 40

Висновок

Запровадження спрощеної системи оподаткування, лібералізація вимог щодо здійснення підприємницької діяльності, дозвіл на ведення трудових книжок на найманих працівників надали змогу платникам єдиного податку створювати сотні тисяч додаткових робочих місць i тим самим активніше долучатися до реалізації програми діяльності уряду із забезпечення зайнятості населення України, скорочення рівня безробіття в регіонах. I це вже справило позитивний вплив на розвиток економіки країни. Узагальнимо дослідження даної роботи в тезах:

o Спрощена система ґрунтується на Указі Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» від 03.07.1998 р. № 727.

o На спрощену систему оподаткування можуть перейти не тільки юридичні, але і фізичні особи.

o Відповідно до вимог Указу № 727 на спрощену систему оподаткування можуть перейти наступні суб’єкти малого підприємництва:

- фізичні особи, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень;

- юридичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких за рік середньооблікова чисельність працюючих не перевищує

o Юридична особа самостійно обирає одну з таких ставок єдиного податку:

- 6 % суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) без урахування акцизного збору - у разі сплати податку на додану вартість згідно із Законом України "Про податок на додану вартість";

- 10 % суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), за винятком акцизного збору, - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

o Фізичні особи здійснюють свою діяльність на основі свідоцтва про сплату єдиного податку суб’єктом малого підприємництва.

o Громадянин — суб’єкт підприємницької діяльності повинен заводити Книгу обліку доходів і витрат громадян - суб’єктів підприємницької діяльності.

o Якщо підприємство чи підприємець обирає оподаткування єдиним податком, то воно складає звіт:" Розрахунок сплати єдиного податку суб'єктом малого підприємництва - юридичною особою" для юридичних осіб та "Звіт суб'єкта малого підприємництва - фізичної особи – платника єдиного податку" для фізичних осіб.

o Оподаткування єдиним податком має свої позитивні та негативні сторони. До позитивних відносять: спрощене оподаткування, спрощений облік, спрощена звітність, зменшення податкових платежів. До негативних: сплата податку відбувається навіть якщо підприємець хворий, підприємці-платники єдиного податку при торгівлі на ринках повинні сплачувати ще і ринковий збір, якщо підприємство не задовольняє обрана ним ставка єдиного податку, воно не може перейти на іншу ставку оподаткування єдиним податком з початку наступного звітного (податкового) періоду лише з наступного року та ін.

o Законодавча база щодо оподаткування не є досконалою, тому під час її реформування відбудуться зміни в ставках та об’єктах оподаткування.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення