Курсова робота «Грошові реформи, історія і сучасність», 2006 рік

З предмету Економіка · додано 20.04.2009 17:46 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ. 3 1. Сутність грошей та їх еволюція 5 2. Грошові реформи та їх види 10 3. Особливості проведення грошової реформи в Україні 14 4. Оцінка результатів проведення грошової реформи в Україні 25 Висновок 27 Список використаної літератури. 29

Висновок

Отже, вивчивши тему грошових реформ, їх історію та сучасність, можна зробити наступні висновки:

Перші грошові реформи відбувалися ще за античних часів, коли видатні вчені Платон, Арістотель та інші осмислювали сутність та роль грошей. На другому етапі еволюції сформувалася металева, номіталістична та кількісна теорії гошей, та визначено їх сутність в економіці країн світу. На слідуючому етапі реформування грошей було переосмислено суть грошей та вивчено теорію граничної корисності.

При ознайомленні з монетаризмом необхідно визначити його зв'язок з кількісною теорією грошей. Монетаризм є сучасним її продовженням і розвитком. Він поділяє її положення про можливість ринкового саморегулювання і стверджує: гроші мають значення і впливають на номінальний обсяг національного доходу, зростання цін, зайнятість населення, ринкову кон'юнктуру. За монетаризмом центральні банки можуть контролювати кількість грошей в обігу, а грошово-кредитна політика має одну мету — стабільність зміни грошової маси - це є сучасна грошова система всіх розвинутих країн світу.

Серед комплексу заходів щодо оздоровлення і впорядкування грошового обороту особливе місце займають грошові реформи. Вони являють собою повну чи часткову перебудову грошової системи, яку проводить держава з метою оздоровлення грошей, чи поліпшення механізму регулювання грошового обороту стосовно нових соціально-економічних умов, чи одне і друге водночас.

За часів становлення України як незалежної держави було виділено першу широкомасштабну грошову реформу в 92 році випуском купоно-карбованців.

Тимчасові гроші спричинили їх знецінненю та плануванню нової грошової реформи.

Грошова реформа, проведена в Україні у вересні 1996 року, по праву вважається однією з кращих у новітній історії Європи. У процесі її здійснення було застосовано новий підхід, ключовою ознакою якого стали рівність і рівноправність усіх фізичних і юридичних осіб. Навіть державі не надавалося ніяких преференцій. Позитивний соціально-політичний резонанс, який викликала реформа, сприяв зміцненню довіри до банківської системи, до органів державної влади в країні загалом.

"Пророцтва" скептиків запровадження гривні про те, що вона знеціниться відразу після реформи, не справдилися. І не могли справдитися. Адже українська грошова реформа 1996 року була ретельно підготовлена й здійснена на високому професійному рівні. Нею передбачався не лише обмін купонокарбованців на гривні, а й ціла низка заходів, спрямованих на забезпечення довготривалої стабільності національної валюти. Обраний Національним банком підхід до проведення реформи дав позитивний результат. Нині український досвід проведення грошової реформи вивчають і беруть до уваги в інших державах, зокрема в Росії, що є об'єктивним підтвердженням її успішності й історичної значимості.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення