Курсова робота «Валютні системи держави», 2006 рік

З предмету Економіка · додано 20.04.2009 17:43 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 РОЗДІЛ І. Економічне призначення та характерні риси валютної системи держави 4 1.1. Валютна система країни, як невід’ємний елемент функціонування національної економіки 4 1.2. Взаємозв’язок валютної та зовнішньоторговельної системи економіки країни 8 РОЗДІЛ ІІ. Історія розвитку валютних систем: основні етапи 21 2.1. Основні характеристики монометалічної, біметалічної та Ямайської валютних систем 21 2.2. Подальший розвиток Ямайської валютної системи в умовах сьогодення 35 Висновки 44 Список використаних джерел 46

Висновок

Отже, написавши дану курсову роботу, можна прийти до висновку, що валютна система - це організаційно-правова форма реалізації валютних відносин у межах певного економічного простору. Валютні системи поділяються на три види: національні, міжнародні (регіональні) і світову.

На міжнародних ринках на конкурентоспроможність товарів впливають не лише чинники виробництва, а й обмінні курси. Високий валютний курс сприяє розширенню імпорту до такої країни та зростанню надходжень іноземних інвестицій. Збільшується репатріація прибутків від іноземних інвестицій. Реальна сума зовнішнього боргу, зафіксована в іноземній валюті, скорочується.

Зрозуміло, що уряди окремих країн можуть використовувати обмінний курс для вирішення певних економічних проблем оскільки снує багатий арсенал заходів завищення і заниження валютного курсу. Завищення курсу національної валюти означає його офіційне встановлення на рівні, що перевищує паритетний. Занижений курс, навпаки, встановлюється на рівні, що менший за паритетний.

У своєму розвитку світова валютна система пройшла три етапи : систему золотого стандарту, систему золотовалютного стандарту, систему паперово-валютного стандарту.

Система золотого стандарту, або монометалічна система заклечалася в тому, що обмінний валютний курс національних паперових грошей розраховувалася за співвідношенням їх золотого вмісту ( масштабу цін), який встановлюється державою.

Країни, що дотримувалися золотого стандарту, повинні були забезпечувати жорстке співвідношення наявних запасів золота і кількості грошей в обігу, а також вільну міграцію золота - його експорт і імпорт.

Бреттон-Вудська валютна система, або біметалічна знайшла своє відображення в економіках, що втратили свою міцність та незалежність в повоєнні року. Для цього було створено Міжнародний Валютний фонд, завданням якого була підтримка обмінних курсів і надання позик країнам, що відчували труднощі із платіжним балансом.

Згідно з Бреттон-Фудською системою валютні курси змінювалися тоді, коли країна відчувала фундаментальну розбалансованість, тобто постійний великий дефіцит платіжного балансу або його високе активне сальдо.

Слабкість даної системи полягала в тому, що коли країни із дефіцитом платіжного балансу втрачали свої валютні резерви, на них можна було тиснути для проведення девальвації їх обмінного курсу або здійснення обмежувальної політики, але МВФ не мав способів примусити країни із активним платіжним балансом ревальвувати їх обмінні курси або здійснювати енергійнішу стимулюючу політику.

Саме тут знайшла місце Ямайська валютна система, що полягає у тому, що вона розвивалася на принципах поліцентризму, тобто взаємодії у межах єдиної системи локальних валютних структур. За даною системою функціонує валютна система Європецського союзу.

Сучасний світовий валютний ринок дуже відрізняється від того, яким він був під час створення Ямайської системи. Однак спосіб його регулювання d в цілому залишився незмінним. Проте, на відміну від Ямайської ВС, яка юридично закріпила демонетизацію золота, ЄВС використовувала його в якості реальних резервних активів. Створений спільний золотий фонд за рахунок об’єднання 20% офіційних золотих резервів країни ЄВС в ЄФВС (Європейський фонд валютного співвиробництва). Режим валютних курсів заснований на спільному плаванні валют у формі “європейської валютної змії” у встановлених межах взаємних коливань. В ЄВС здійснюється міждержавне регіональне валютне регулювання шляхом надання центральним банкам кредитів для покриття часового дефіциту платіжних балансів і розрахунків, пов’язаних з валютною інтервенцією. Як підсистема ЄВС несе на собі негативні наслідки нестабільності світової валютної системі і вплив долара.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали