Курсова робота «Підприємство - сутність, основні види і роль у суспільно-економічному розвитку суспільства», 2007 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 20.04.2009 17:25 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Економічні, соціальні та правові умови підприємницької діяльності 4 2. Суть підприємства 6 3. Види підприємств 13 4. Роль підприємства в соціально-економічному розвитку суспільства 15 Висновки 18 Список використаної літератури 19

Висновок

Підприємство — це організаційно відокремлена і економічно самостійна ланка виробничої сфери народного господарства, що спеціалізується на виготовленні продукції, виконанні робіт і наданні послуг. Головне завдання підприємства полягає в задоволенні потреб ринку в його продукції або послугах з метою одержання прибутку.

Вибір виду господарської одиниці залежить від цілей і намірів його засновників, а також у ряді випадків передбачений законодавством.

Підприємства різняться між собою за розмірами, управління і сферами діяльності, технологічними процесами тощо. Проте всі вони як системи мають і певні спільні характеристики (загальні риси), з-поміж яких передовсім треба назвати функції управління — об'єктивно зумовлені загальні напрями або сфери діяльності, сукупність яких забезпечує ефективне кооперування спільної праці.

На сьогоднішній день найбільшою популярністю в Україні користуються товариства з обмеженою відповідальністю (завдяки простоті створення, обмеженої відповідальності учасників, придатності для організації як малого, так і великого бізнесу), а також акціонерні товариства.

Підприємництво як явище господарського життя завжди розвивається у певному соціально-економічному та історичному середовищі. Саме тому для його безперервного відтворення необхідні певні передумови, а саме: економічні, політичні, правові, психологічні.

Роль підприємства у суспільно-економічному розвитку суспільства є дуже значною. Можна стверджувати, що без діяльності підприємств, розвиток суспільства буде неможливий. Сьогодні підприємства здійснюють різні види діяльності, вони можуть бути як прибутковими, так і неприбутковими, як приватними, так і державними, проте будь-яка підприємницька діяльність створює робочі місця, тим самим збагачуючи як кожного із працівників, так і національну економіку.

Підприємствами України в 2007 році вироблено продукції 712 9253 млн.грн. За даними таблиці ми бачимо що 97% працездатного населення отримують доходи завдяки діяльності підприємств у вигляді заробітної плати. Так номінальні доходи населення складають 6149 843 млн.грн, середньомісячна заробітна плата штатних працівників складає 1351 грн.

Підприємства сплачують податки тим самим забезпечують соціальні виплати непрацездатним верствам населення, та працівникам соціальної сфери.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали