Курсова робота «Основні шляхи подолання кризи», 2008 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 20.04.2009 17:23 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Передумови організації розробки методів подолання кризи 5 1.1. Поняття фінансової кризи, принципи й політика антикризового управління 5 1.2. Особливості діагностики кризового стану 9 1.3. Коротка організаційно-економічна характеристика підприємства 13 Розділ 2. Діагностика кризового стану підприємства 18 2.1. Комплексний аналіз фінансового стану 18 2.2. Оцінка загрози банкрутства господарюючого суб'єкта 21 Розділ 3. Розробка шляхів подолання кризи 28 3.1. Відновлення фінансової стабільності 28 3.2. Вплив запропонованих заходів на фінансові показники підприємства 30 Висновок 32 Список використаної літератури 34 Додатки 35

Висновок

Дана курсова робота присвячена аналізу кризового стану підприємства та розробці шляхів його подолання. Дослідження проводяться на базі дільності ТОВ "НВП Фаза". Підприємство займається 3 видами діяльності : реалізує продукцію, виконує написання програмного забезпечення та тестує і ремонтує обладнання.

Аналіз кризового стану проводиться на базі діяльності підприємства за останні 3 роки. Дослідження проводяться шляхом розрахунку показників ліквідності та платоспроможності, фінансової стійкості, стану основних, оборотних засобів та ефективності діяльності підприємства. Після цього проводиться аналіз можливості банкрутства 2-ма методами : методом Альтмана та методом Таффлера.

За даними дослідження виявлено, що фінансовий стан підприємства погіршився за останні 3 роки, прибутки щороку зменшуються, проте аналіз можливості банкрутства показав, що його ймовірність є низькою. Даний приклад показує недосконалість вищесказаного методу оцінки. Аналіз банкрутства повинен проводиться не на базі останнього року, а проаналізувавши показники в динаміці. Таким чином, встановлено, що зберігаючи аналогічну тенденцію в діяльності підприємства, в 2008 році воно отримає 217,7 тис.грн. збитку від операційної діяльності. Таким чином підприємство не зможе погасити свою заборгованість, що складає 2673,3 тис.грн за рахунок операційної діяльності.

Для подолання негативної тенденції пропоновано диверсифікація виробництва. В роботі проаналізовано 3 види діяльності підприємства і встановлено, що реалізація товарів є найменш ефективною ( рентабельність реалізації складає 1%), а тому доцільно від неї відмовитися навіть якщо це зменшить обороти підприємства. За даними дослідження виявлено, що займаючись 2-ма видами діяльності підприємство отримає в 2008 році 4860,6 доходу від написання програмного забезпечення та 2049,4 тис.грн. доходу від ремонту обладнання. Оборот підприємства складатиме 6910,0 тис.грн.

З врахуванням минулорічної рентабельності за даними видами діяльності, підприємство отримає 1550,6 прибутку від написання програмного забезпечення та 573,8 тис.грн. прибутку від ремонту обладнання, всього 2124,5 тис.грн.

Збільшивши власний капітал, підприємство зможе погасити свою заборгованість та придбати необхідне для зміцнення потужностей обладнання. Таким чином показники фінансового стану значно покращаться, зокрема показник загальної ліквідності збільшиться на 1,5, коефіцієнт автономії на 0,3, а рентабельність зросте з 19,3% до 44,4.

Отже, завдання поставлене на початку курсової роботи є виконаним.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення