Курсова робота «Фінансово-інвестиційна діяльність підприємства», 2005 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 20.04.2009 17:07 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні основи інвестиційної діяльності підприємств 5 1.1. Поняття інвестиційної діяльності підприємства та проблеми її активізації в Україні 5 1.2. Аналіз інвестиційної діяльності вітчизняних підприємств 9 Розділ 2. Аналіз фінансово-інвестиційної діяльності ТОВ «Грант» 14 2.1. Аналіз сучасного стану системи управління інвестиційною діяльністю ТОВ «Грант» 14 2.2. Аналіз фінансової та інвестиційної діяльності ТОВ «Грант» 17 2.3. Ефективність фінансової та інвестиційної діяльності ТОВ «Грант» 25 Розділ 3. Підвищення ефективності інвестиційної діяльності підприємства 29 Висновок 33 Список використаної літератури 36 Додатки 40

Висновок

На сьогоднішній день більшість підприємств України, що успішно займалися виробництвом в радянські часи, якщо не повністю розформовані, то жевріють на виробничому ринку, залучаючи при цьому морально і фізично-застаріле обладнання. За статистичними даними, більшість великих підприємств експлуатують обладнання, знос яких складає понад 80%, і яке потребує негайного оновлення. Проте сьогоднішня економіка України «тримається» на діяльності приватного малого та середнього бізнесу, а тому кожен керівник такого підприємства зацікавлений якщо не в розширенні виробничих потужностей, то хоча б в оновленні капіталу. Саме такі основні завдання виконують інвестиції. Інвестування є формою фінансово-економічної діяльності, що має за мету нарощування, примноження капіталу.

Інвестиції можуть здійснюватися як в основний капітал, так і в оборотній, як за рахунок залучених джерел фінансування, так і за рахунок власних. Роль інвестування є дуже важливою в процесі оновлення капіталу. Без нових технологій та актуального для підприємства обладнання неможливо ефективно здійснювати господарську діяльність. Тому обрана тема «Управління інвестиційною діяльністю підприємства» є актуальною. Дипломна робота написана на діяльності ТзОВ «Грант», що займається наданням послуг по встановленню опалювального обладнання. Саме тому окрім кадрового потенціалу і запасів, підприємство має мати найновіше сучасне обладнання, повинно бути забезпечене власними машинами, офісами, виробничими приміщеннями і т.д. Підприємство ТзОВ «грант» є порівняно новим, воно засновано в 2001 році, тому його обладнання та інші основні засоби не є застарілими (коефіцієнт оновлення в 2005 році складає 20%). Проте дане підприємство відчуває нестачу даного обладнання і тому потребує інвестицій.

Аналіз стану капіталу підприємства показав, що вартість основного капіталу та незавершеного будівництва на кінець 2003 року протягом року збільшилася на 109,2 тис.грн, на кінець 2004 - на 30,2, на кінець 2005 року. За три роки вартість основного капіталу збільшилася на 265,5 тис.грн. Коефіцієнт приросту основного капіталу складає 65,15. Найбільший темп приросту протягом трьох років складає незавершене будівництво, протягом даного періоду, вартість незавершеного будівництва збільшилася на 230,3 тис.грн. Вартість основних засобів також має тенденцію до збільшення. За даний період вона збільшилася на 35,2 тис.грн. Проте слід відмітити, що протягом 2005 року вартість основних засобів зменшилася на 7,3 тис.грн за рахунок зносу.

На підприємстві процес оновлення засобів відбувається нормально, про це свідчить коефіцієнт приросту основних засобів. За 3 роки він склав 23,13%.

Аналізуючи інвестиційну діяльність підприємства, слід зазначити що за 2005 рік капітальні вкладення перевищили заплановані на 46,6 тис.грн, зокрема будівельно-монтажні роботи - на 17,7 тис.грн, устаткування та інструменти - на 24,4 тис.грн, в інші вкладення - на 4,5 тис.грн. Згідно кошторису, загальна вартість проекту - 510 тис.грн, отже наявність залишків кошторисної вартості будови дає можливість розподіляти обсяги інвестицій у будову на подальші періоди.

Проаналізувавши інвестиційну діяльність підприємства, перед будь-який керівником стоїть завдання розробки такою інвестиційної діяльності, при якій підприємство зможе отримати максимально прибутків, та яка зможе швидко себе окупити. Для цього складається інвестиційна стратегія.

В роботі було розраховано суму планових інвестицій, за допомогою яких підприємство зможе отримати значно більші прибутки. Так для придбання машин та обладнання на суму 396 тис.грн в 2006 році, необхідно:

1. Взяти довгостроковий кредит банку на 3 роки на суму 120 000 грн. для купівлі машин. Заставою для отримання кредиту оформити самі придбані машини.

2. Підприємство протягом 2005 року отримало 214 тис.грн чистого прибутку, тобто за рахунок власних джерел фінансування підприємство зможе фінансування більшу частину обладнання.

3. Взявши короткостроковий кредит на необхідну суму, підприємство зможе провести планову закупку основного капіталу на початок 2007 року.

За рахунок нововведеного обладнання підприємство може очікувати значного збільшення виторгу та зменшення витрат, зокрема витрат на оренду обладнання.

Крім того для покращення інвестиційної діяльності підприємства, необхідно організувати інвестиційний відділ, що займатиметься плануванням, організацією і контролем за виконанням інвестиційних проектів.

Таким чином, ТОВ «Грант» зможе вже до 2009 року повністю оновити основний капітал і за рахунок цього отримувати надприбутки, що зробить підприємство незалежним від кредиторів, а його фінансовий стан стійким.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення