Курсова робота «Планування фінансової діяльності підприємства», 2004 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 20.04.2009 16:56 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Зміст фінансового планування та організації його здійснення 5 2. Аналіз фінансового стану ПФ “Наталя” за 2001-2003 рр 11 2.1. Оцінка загального стану підприємтсва 11 2.2. Аналіз ліквідності балансу 19 2.3. Аналіз фінансової стійкості 24 3. Розробка окремих розділів фінансового плану підприємства на наступний період 30 Висновки 35 Література 37 Додатки 38

Висновок

Функціонуючи в ринковій економіці як суб’єкт підприємницької діяльності, кожне підприємство має забезпечувати такий стан своїх фінансових ресурсів, за якого воно стабільно зберігало б здатність безперебійно виконувати свої фінансові зобов’язання перед діловими партнерами, державною, власниками, найманими працівниками. Саме тому дуже важливим є планування фінансової діяльності, для того, щоб могти передбачити та уникнути проблем, які можуть чекати фірму в майбутньому. Але для того, щоб зробити планування фінансового стану, необхідно проаналізувати господарську діяльності фірми протягом певного періоду часу, визначити тенденцію змін фінансового стану, визначити залежність зміни його відповідно до змін в зовнішньому та внутрішньому середовищі підприємства.

В даній курсовій роботі я визначила теоретичні аспекти фінансового стану, провела аналіз господарської діяльності ПФ “Наталя” за 2001-2003 роки та зробила деяке фінансове планування фірми в майбутніх періодах.

На жаль аналіз фінансового стану на “конкретних цифрах” ніколи непроводився на підприємстві, вся торгівельна діяльність і всі прогнози складалися “на око”. Я не можу сказати, що фірма протягом цих років зробила якісь помилки в своїй роботі, оскільки завдяки досвідченості власників, підприємство вчасно реагувалао на будь-які зміни, а показники його діяльності досить непогані.

Так за 2001-2003 роки частка власного капіталу збільшилася на 0,27. Основний капітал повністю сформований за рахунок власних джерел. На початок 2001 року власний капітал у 1,87 рази перевищував вартість основних фондів, на початок 2002 року – у 1,94 рази, на початок 2003 року - у 3,04 рази.

Коефіцієнт реального значення майна виробничого призначення слід протягом 3-х років коливається на рівні 0,97 – 0,99, що свідчить про дуже високий рівень матеріало і фондовіддачі.

Сума оборотних активів скаладає більшу частку активів підприємства. Їх вартість перевищує вартість основних фондів станом на кінець 2003 року на 31,66%. При чому частка позиченого капіталу складає на початок 2004 року всього 0,95%.

Це свідчить про підвищення ринкової стійкості і незалежності підприємства від зовнішніх інвесторів.

Зробивши аналіз господарської діяльності за 2001-2003 рік, можна зробити такі пропозиції щодо покращення рівня економічної ефектичності діяльності:

- Перш за все необхідно змінити маркетингову політику фірми, оскільки витративши незначні кошти на ремонти приміщень та удосконалення праці забезпечивши робочі місця ПЕОМ можна збільшити доходи фірми і зменшити затрати на оплату праці персоналу;

- Так як доходи від реалізації починаючи з 2002 року почали зростати і в той час кредиторська заборгованість практично погасилася, доцільно відкрити ще одне торгівельну точку, що значно збільшить і виторг і прибутки підприємства. Витрати на купівлю приміщення окупляться вже на протязі року.

- Варто розширити асортимент продукції, так як це дозволить збільшити виторг від реалізації, навіть відмовившись продавати алкогольні та тютюнові вироби через збільшення вартості ліцензії на даний вид продукції.

Впровадивши вищевказані пропозиції, фірма значно покращить свій фінансовий стан, що дасть змогу в подальному розширювати свій бізнес і у інших сферах.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення