Курсова робота «Обгрунтування необхідного обсягу інвестицій та джерел їх фінансування», 2006 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 20.04.2009 16:47 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Поняття інвестицій та інвестиційної діяльності підприємства 6 1.1. Економічна сутність інвестицій 6 1.2. Поняття інвестиційної діяльності підприємства та проблеми її активізації в Україні 10 Розділ 2. Інвестиції як чинник формування капіталу підприємства 15 2.1. Обчислення необхідного обсягу виробничих інвестицій 15 2.2. Джерела фінансування виробничих інвестицій. 18 2.3. Методика оцінки ефективності виробничих інвестицій (капітальних вкладень). 19 Розділ 3. Управління інвестиційною діяльністю підприємства 23 3.1. Аналіз управління інвестиційною діяльністю ТОВ "НГБ-Промцивільбуд" 23 3.2. Зарубіжний досвід управління інвестиційною діяльністю підприємств 29 Висновок 39 Список використаної літератури 41 Додатки 45

Висновок

На сьогоднішній день більшість підприємств України, що успішно займалися виробництвом в радянські часи, якщо не повністю розформовані, то жевріють на виробничому ринку, залучаючи при цьому морально і фізично-застаріле обладнання. За статистичними даними, більшість великих підприємств експлуатують обладнання, знос яких складає понад 80%, і яке потребує негайного оновлення. Проте сьогоднішня економіка України «тримається» на діяльності приватного малого та середнього бізнесу, а тому кожен керівник такого підприємства зацікавлений якщо не в розширенні виробничих потужностей, то хоча б в оновленні капіталу. Саме такі основні завдання виконують інвестиції. Інвестування є формою фінансово-економічної діяльності, що має за мету нарощування, примноження капіталу.

Інвестиції можуть здійснюватися як в основний капітал, так і в оборотній, як за рахунок залучених джерел фінансування, так і за рахунок власних. Роль інвестування є дуже важливою в процесі оновлення капіталу. Без нових технологій та актуального для підприємства обладнання неможливо ефективно здійснювати господарську діяльність. Тому обрана тема «Управління інвестиційною діяльністю підприємства» є актуальною.

Отже, інвестиції - це вкладення капіталу з метою подальшого його збільшення. Розглядають декілька видів інвестицій. В роботі розглянуто класифікацію інвестицій на реальні та фінансові. Реальні інвестиції охоплюють діяльність, пов'язану зі створенням нових матеріальних об'єктів, що матимуть прибуток за рахунок виробництва й продажу товарів і послуг. Фінансові інвестиції є вкладанням коштів у фінансові операції та цінні папери. Інвестиційна діяльність підприємства - це довгострокові вкладення капіталу (грошей) у підприємницьку діяльність.

для визначення необхідного обсягу інвестицій та джерел їх фінансування використовується ряд показників.

- необхідна середньорічна величина виробничої потужності підприємства;

- величина середньорічної виробничої потужності;

- абсолютна величина необхідної додаткової виробничої потужності підприємства ;

Джерелами формування інвестицій може бути як власний, так і залучений капітал.

Для визначення ефективності інвестицій обчислюють такі показники :

- абсолютну ефективність інвестицій;

- Коефіцієнт економічної ефективності ;

- Визначення порівняльної ефективності реальних інвестицій;

Курсова робота написана на базі діяльності ТОВ "НГБ-Промцивільбуд", що здійснює господарську діяльність в м.Києві. Дане підприємства займається будівництвом житлових та нежитлових будівель та приміщень в м.Києві та в межах області.

Саме тому окрім кадрового потенціалу і запасів, підприємство має мати найновіше сучасне обладнання, повинно бути забезпечене власними машинами, офісами, виробничими приміщеннями і т.д. Підприємство ТзОВ «грант» є порівняно новим, воно засновано в 2001 році, тому його обладнання та інші основні засоби не є застарілими (коефіцієнт оновлення в 2005 році складає 20%). Проте дане підприємство відчуває нестачу даного обладнання і тому потребує інвестицій. Для організації інвестиційної діяльності на підприємстві створено інвестиційний відділ, що займається визначенням необхідного обсягу інвестицій та джерел їх формування, їх втіленням та контролю за ефективністю впровадження.

Аналізуючи зарубіжний досвід інвестиційної діяльності на підприємствах України доцільно використовувати лізингові операції – як один з видів інвестування.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення