Курсова робота «Інноваційний процес: сутність, поняття та характеристика», 2006 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 20.04.2009 16:46 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Загальна характеристика інноваційних процесів (4) 2. Суть науково-технічного прогресу, визначення його напрямків () 3. Поняття організаційного процесу 4. Визначення інноваційної стратегії підприємства 5. Експертиза інноваційних проектів 6. Оцінка ефективності технічних та організаційних нововведень Висновок Список використаної літератури

Висновок

Особливістю сучасного етапу розвитку інноваційної діяльності є утворення в різних фірмах єдиних науково-технічний комплексів, що об'єднують у єдиний процес дослідження і виробництво. Це припускає наявність тісного зв'язку всіх етапів циклу «наука –виробництво». Створення цілісних науково-виробничо-збутових систем об'єктивно закономірно, обумовлено науково-технічним прогресом і потребами ринкової орієнтації фірми.

Управління інноваційним процесом - одне з напрямків стратегічного керування, здійснюваного на вищому рівні керівництва компанії. Його метою є визначення головних напрямків науково-технічної і виробничої діяльності фірми в таких областях: розробка і впровадження нової продукції (інноваційна діяльність); модернізація й удосконалення що випускається продукції; подальший розвиток виробництва традиційних видів продукції; зняття з виробництва застарілої продукції.

Усі нововведення різної спрямованості можуть забезпечують максимально можливий прогресивний вплив на виробництво. Ще більшою є їх ефективність за умови, якщо вони використовуються підприємствами постійно, комплексно і гармонійно. Найбільший за наслідками безпосередній вплив на результативність діяльності підприємства справляють технічні і організаційні нововведення. Інші нововведення впливають на виробництво опосередковано (через ефективність нових технічних і організаційних рішень). Про ступінь впливу окремих організаційно-технічних та інших нововведень на відповідні економічні показники діяльності підприємств свідчать такі приклади. Досвід експлуатації гнучких автоматизованих виробництв показує істотні переваги порівняно з технологічним устаткуванням традиційного виконання: питома вага оплати праці (у розрахунку на одну деталь) зменшується на 25-30%, накладні витрати — більш як на. 80%, виробнича площа — на 60%, а тривалість виробничого циклу скорочується у 5-6 разів. Серед глобальних технічних нововведень за ступенем впливу на економіку підприємства відрізняються роторні та роторно-конвейерні лінії, які у порівнянні з традиційними знаряддями праці залежно від складності виготовлюваних деталей забезпечують: підвищення продуктивності праці — у 4-10 разів; зменшення обсягу необхідної виробничої площі - 2-2,5 раза; скорочення тривалості циклу виготовлення — 15-20, а обсягу транспортування виробів — 25-30 разів.

Отже, впровадження інноваційного процесу на виробництві може значно покращити фінансовий стан підприємства, що дозволить йому не тільки отримувати більші прибутки, а й випускати конкурентноздатну продукцію та розширювати власне виробництво.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення