Курсова робота «Акціонерні товариства», 2006 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 20.04.2009 16:40 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Сутність та форми акціонерної власності 1.1. Поняття та юридичний статус акціонерного товариства 1.2. Історія створення акціонерних товариств Розділ 2. Сучасний стан акціонерної власності в Україні 2.1. Сучасний стан акціонерної власності по регіонах України 2.2. Вплив акціонерних товариств на фондовий ринок України Розділ 3. Державне регулювання діяльності акціонерних товариств Висновок Список використаної літератури Додатки

Висновок

Отже, акціонерне товариство - організація, створена на основі добровільного погодження юридичних і фізичних осіб (в тому числі іноземних), що об'єднали свої кошти шляхом випуску акцій, з метою здійснення господарської діяльності і отримання прибутку.

Акціонерні товариства мають ряд переваг у порівнянні з іншими видами ділових організацій, які роблять їх найбільш придатною формою для великого бізнесу в силу цілого ряду причин. Перш за все акціонерні товариства можуть мати необмежений термін існування, в то час як період дії підприємств, заснованих на приватній власності чи товариств з участю фізичних осіб, як правило, обмежений рамками життя їх засновників.

На сьогоднішній день кількість акціонерних товариств становить понад 36 тис. З них 33% становлять товариства відкритого типу і 67 – закритого. В 203 році даними підприємствами було випущено 12,240 млрд.грн.

Акціонерні товариства завдяки випуску акцій, одержують більш широкі можливості в залученні додаткових коштів у порівнянні з некорпоратизованим бізнесом. Оскільки акції мають достатньо високу ліквідність, їх набагато легше перетворити в гроші при виході з акціонерного товариства, ніж отримати назад долю в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю.

Проте діяльність акціонерних товариств та їх нинішній стан справ з практикою корпоративного управління в Україні не можна вважати задовільним. Нагально необхідно не тільки підвищувати культуру корпоративного управління, але й правову культуру всіх суб`єктів цього процесу. Фактично діяльність акціонерних товариств не узгоджена нормативно через різного роду різночитання в законодавстві. Саме тому подальші дослідження проблематики корпоративного контролю в акціонерних товариствах України мають бути спрямовані на розробку пропозицій по вдосконаленню чинного корпоративного законодавства, а саме, усунення ситуації, коли декілька нормативно-правових актів регулюють одні й ті ж самі правовідносини, у тому числі прописують загальні і спеціальні його норми. Ще більш катастрофічним для акціонерних товариств є намагання уряду позбутися поділу акціонерних товариств на відкриті та закриті. Закриті товариства, яких на сьогодні є 26 тисяч планується просто скасувати.

Наступним кроком у впровадженні реформ повинно стати вирівнювання в правах як національного, так і іноземного інвесторів, створення для них більш "прозорих" правил гри на ринку. При цьому необхідно законодавче відрегулювати діяльність акціонерних товариств, які є привабливою формою бізнесу для нерезидентів і фондових бірж, що зобов'язані обслуговувати цей сектор ринку. Для цього треба на певний строк звільнити від оподаткування будь-які операції з цінними паперами, зокрема скасувати утримання державного мита, податку на прибуток від операцій із цінними паперами.

Реалізація запропонованих заходів дасть змогу в перспективі підвищити ліквідність цінних паперів та довіру інвесторів до національного фондового ринку.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали