Дипломна робота «Облік та аудит розрахунків з бюджетом за місцевими податками», 2005 рік

З предмету Бухгалтерський облік · додано 20.04.2009 15:26 · від kseniya_www · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 РОЗДІЛ І. Теоретико-методологічні аспекти організації обліку і аудиту розрахунків з бюджетом за місцевими податками 6 1.1. Історичні аспекти формування місцевих податків і зборів 6 1.2. Місцеві податки і збори в Україні 12 1.3. Зарубіжний досвід місцевого оподаткування 27 РОЗДІЛ ІІ. Організація обліку розрахунків з бюджетом за місцевими податками 31 2.1. Коротка організаційно-економічна характеристика ТзОВ "СТЕК" 31 2.2. Методика бухгалтерського обліку розрахунків з бюджетом за місцевими податками 41 2.3. Податковий облік та звітність розрахунків з бюджетом за місцевими податками. 53 РОЗДІЛ ІІІ. Організація аудиту розрахунків з бюджетом за місцевими податками 72 3.1. Завдання та джерела інформації аудиту підприємства 72 3.2. Методика і організація аудиту за місцевими податками 77 3.2.1. Теоретичні аспекти удосконалення методології проведення аудиту розрахунку підприємства з бюджетом за місцевими податками 92 3.2.2. Практичні рекомендації по удосконаленню методики ведення аудиту розрахунків з бюджетом за місцевими податками 94 3.2.3. Удосконалення нормативної бази по веденню розрахунків з бюджетом за місцевими податками 95 3.3. Робочі та підсумкові документи аудитора 96 Висновок 106 Список використаної літератури : 109 Додатки 113

Висновок

Місцеві податки — це встановлювані місцевими Радами народних депутатів, відповідно до переліку, затвердженого Декретом Кабінету Міністрів України від 20 травня 1993 р. «Про місцеві податки і збори» та Законом України «Про систему оподаткування», обов'язкові платежі юридичних осіб та громадян до бюджетів місцевого самоврядування.

Деякі місцеві податки стягуються обов'язково. Місцеві податки запроваджуються з метою залучення коштів до місцевих бюджетів і витрачаються на фінансування об'єктів соціально-культурного розвитку території (шкіл, лікарень, дитячих садків тощо), підпорядкованих місцевій Раді, заходів по соціальному захисту населення, фінансування правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування. Чинним законодавством передбачено вичерпний перелік місцевих податків, які можуть запроваджуватись органами місцевого самоврядування на їх території. Доцільність встановлення того чи іншого місцевого податку на території села, селища чи міста вирішується місцевою Радою. До компетенції органів місцевого самоврядування належить:

введення на їх території місцевих податків;

встановлення в межах граничної ставки податку;

надання пільг платникам податку;

визначення строків перерахування податкових сум до

бюджету.

Кошти, отримані від місцевого оподаткування, надходять лише до бюджетів місцевого самоврядування.

В данній роботі були розглянуті наступні питання:

1) місцеві податки в фінансовій системі України, так як на сьогодні місцеві податки є важливою структурною ланкою податкових систем більшості країн. За їхньою допомогою мобілізуються кошти для фінансування соціально-культурних заходів, а також витрат, пов’язаних із розвитком місцевого господарства та інших заходів місцевого значення.

2) організація обліку розрахунків з бюджетом за місцевими податками на прикладі ТзОВ «СТЕК», Ми коротко розглянули організаційно -економічну характеристику ТзОВ "СТЕК", згідно законодавства, дане підприємство є суб»єктом малого підприємництва. Ми розглянули загальну методику бухгалтерського обліку розрахунків з бюджетом за місцевими податками на прикладі ТзОВ «Стек», а саме комунального податку, податку на рекламу, збору за паркування. Ми розглянули податковий розрахунок наступних місцевих податків: комунального податку, податку на рекламу, збору з паркування. Оскільки, податковим агентом при сплаті даних податків ТзОВ»Стек» є тільки при сплаті комунального податку, то розкриттю інформації про даний податок в податковому обліку було надано більше уваги. Інших два податки спалачує так само ТзОВ «СТЕК», але податковими агентами є підприємства, від яких він одержує послуги.

3) організація аудиту розрахунків з бюджетом за місцевими податками, під час перевірки розрахунків з бюджетом контролеру слід пам'ятати, що джерела сплати податків і зборів встановлюються виключно відповідними законами про податки. Під повнотою аудиторського свідчення розуміють об'єм вміщеної в ньому інформації При суцільній аудиторській перевірці руху об'єкту контролю одержується повна характеристика об'єкту аудиту, а при вибірковому дослідженні об'єкту аудиту одержуємо дані, що допускають відповідну ступінь ризику. Під правильністю розуміють вимоги, в відповідності з якими в аудиторському свідченні повинні бути проведені всесторонньо перевірені аудитором дані. Дотримання вказаних вище вимог забезпечує одержання достовірної інформації про стан об'єкту аудиту, необхідної для складання аудиторською висновку.

Одним із важливих питань податкового реформування є подальше посилення ролі місцевих податків і зборів у формуванні доходів місцевих бюджетів, що вимагає розробки та реалізації регіональної податкової політики, яка повинна ґрунтуватися на чіткому законодавчому розподілі повноважень, відповідальності та фінансово – економічної бази між державними, територіальними і місцевими рівнями управління. Удосконалена податкова система на макро- та мікроекономічному рівнях має здійснюватися шляхом встановлення стабільних ставок податкових надходжень до державного і місцевих бюджетів та розширення прав місцевих органів виконавчої влади щодо формування і використання місцевих податків та зборів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення

  • Аналітичний та синтетичний облік місцевих податків та зборів — Сопко В.В.