Курсова робота «Монополія суть, форми, наслідки і антимонополістичне регулювання.», 2008 рік

З предмету Політична економіка · додано 19.04.2009 19:28 · від dima · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 4 1.Суть та форми монополії 6 2.Аналіз монополістичного ринку в Україні 13 3.Проблеми та перспективи антимонопольного регулювання в Україні 20 Висновки 27 Список використаної літератури 29

Висновок

Таким чином, монополія є однією з найбільш суперечливих, але в той же час однією з найбільш цікавих тем. Різні провідні економісти постійно намагалися висловити свої думки з приводу них. Ще давні вчені (Арістотель) виявили існування такого явища в суспільному житті.

Серед причин появи монополій вказуються різні передумови. Деякі вважають, що це був об'єктивний процес, інші твердять, що їх було створено штучно. На сучасному етапі розвитку людства виникли 3 шляхи утворення монополістичних об'єднань: концентрація виробництва і капіталу, централізація того самого виробництва і того ж таки капіталу, та диверсифікація. Ці шляхи виникали послідовно на кожному етапі прогресивного розвитку суспільства і кожен з них мав та має свій механізм дії та застосування.

Форми монополій існують різноманітні, в даній роботі була спроба їх описати, і загальною тенденцією розвитку різних монополістичних'форм був їх шлях від найпростіших утворень (таких як картелі) до надвеликих та надмогутніх, прикладами яких можуть слугувати сучасні багатогалузеві концерни та конгломерати.

Монополія, як економічний процес має результатами своєї діяльності певні наслідки. Переважна частина з них була перерахована в роботі, та слід зазначити, що серед цих наслідків, як і скрізь, є позитивні, а є й негативні. І реальність на сьогодні така, що негативні, на жаль, набагато переважають позитивні. Одним з найголовніших таких наслідків є придушення конкуренції, без якої неможливе нормальне існування ринку.

Підводячи результати, можна охарактеризувати антимонопольне законодавство й антимонопольну політику України як необхідні атрибути структурних перетворень у всіх сферах економіки країни. На даному етапі проблема монополізації і несумлінної конкуренції перестає бути чисто економічною, вона усе більше стає політичною і суспільною. Тому

надзвичайно необхідно, щоб населення України усвідомило всю згубність і всі негативні наслідки монополії. Безперечно, у деяких випадках (але лише в малій кількості від їхньої загальної кількості) існування монополії є виправданим і необхідним, але за цими процесами повинний здійснюватися жорсткий контроль із боку держави по недопущенню зловживання своїм монопольним положенням.

Вирішальну роль у створенні на ринку сприятливого конкурентного середовища грають антимонопольне законодавство і діяльність антимонопольних органів, правильне поводження яких сприяє стабілізації всієї економіки в цілому.

Антимонопольна служба України ще дуже молода, але вже зроблені її перші кроки до нормалізації ситуації за даними проблемам. їй ще багато потрібно зробити рішучих дій, та ці дії повинні здійснюватися одночасно з удосконаленням антимонопольного законодавства України. :

Здійснення контролю за дотриманням законодавства про. захист економічної конкуренції залишалося в 2007 році найбільшим за обсягом роботи напрямом діяльності Антимонопольного комітету України.

Його основними формами відповідно до законодавства були:

— проведення перевірок суб'єктів господарювання, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю;

— опрацювання та аналіз звернень фізичних та юридичних осіб;

— опрацювання проектів рішень та рішень державних органів, що могли вплинути на конкуренцію;

— опрацювання приватизаційних документів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали