Курсова робота «Ціни на промислову продукцію, загальна характеристика, методи встановлення та регулювання», 2007 рік

З предмету Економіка підприємства · додано 19.04.2009 10:57 · від Lelka · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ Розділ 1. Теоретичні аспекти процесу ціноутворення на підприємстві 1.1. Зміст та роль ціни в управлінні підприємством 1.2. Методи встановлення цін 1.3. Оцінка ефективності цінової політики підприємства Розділ 2. Аналіз процесу ціноутворення на ОП "Черкаський завод залізобетонних виробів Облагробуду" 2.1. Загальна характеристика на ОП "Черкаський завод залізобетонних виробів Облагробуду" 2.2. Аналіз стратегії ціноутворення на ОП "Черкаський завод залізобетонних виробів Облагробуду" Розділ 3. Вдосконалення процесу ціноутворення на ОП "Черкаський завод залізобетонних виробів Облагробуду" 3.1. Визначення напрямків вдосконалення ціноутворення на підприємстві 3.2. Обґрунтування встановлення нової ціни на продукцію підприємства Висновок Література Додатки

Висновок

В результаті досліджень даної проблеми з'ясовано, що перехід України до ринкової економіки, активне формування нових економічних відносин потребує кардинальних змін у сфері ціноутворення. В цих умовах комерційний та фінансовий успіх будь-якого суб'єкта господарювання суттєво залежить від обраної цінової політики та застосованих методів ціноутворення на товари та послуги. Ефективне ціноутворення визначається врахуванням комплексу економічних, політичних, соціальних та психологічних факторів, прогнозуванням кон'юнктури ринків окремих товарів і послуг, повним використанням внутрішнього економічного потенціалу підприємств, застосуванням активних форм проведення цінової політики.

Отже, призначена ціна безпосередньо визначає рівень попиту і обсяг продаж. Ціна продаж безпосередньо визначає рентабельність усієї діяльності, не тільки задаючи рівень прибутку, але і фіксуючи, через обсяг продаж, умови, у яких досягається окупність витрат в межах певного терміну часу.

На рішення стосовно цін впливають три основні групи факторів: попит, витрати, конкуренція.

Оскільки підприємства у більшості випадків краще володіють інформацією про рівень власних витрат ніж про фактори, які визначають чутливість до ціни, то ціни, які виходять з витрат є зручною вихідною точкою для розрахунку. Якщо всі підприємства в якомусь секторі будуть застосовувати такий метод ціноутворення, то всі ціни будуть наближатися до стандарту і це дасть змогу зменшити цінову конкуренцію. Аналіз витрат дозволяє зосередити увагу на фінансових наслідках різних цінових стратегій підприємства. Опираючись на його результати, підприємству простіше приступити до аспектів ціноутворення, які носить більш якісний характер, тобто пов'язані з ціновою чутливістю попиту та реакцією конкурентів.

За результатами оцінки в розроблену цінову політику підприємства може бути внесені відповідні корективи, спрямовані на підвищення їх результативності.

Хоча показники автономії, стійкості та ліквідності й мають позитивне значення ОП "Черкаський завод залізобетонних виробів Облагробуду" на кінець 2005 року мав збитки в розмірі 32 тис. грн. В 2006 році збиток на підприємстві дорівнював 288 тис. грн. Однією з причин отримання від'ємного фінансового результату є високі платежі до бюджету, а саме податки на землю, автотранспорт, комунальні платежі, екологію, воду.

Отже, рентабельна політика ціноутворення потребує розуміння взаємодії трьох сил – витрат, споживачів та конкурентів, забезпечення водночас їх оптимального поєднання.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали