Реферат «Болонський процес і Україна», 2006 рік

З предмету Психологія, педагогіка · додано 18.04.2009 20:57 · від Me · Додати в закладки
8 грн Вартість завантаження

Зміст

1. Вступ 3 2. Основна частина: 1. Болонський процес як засіб інтеграції і демократизації вищої освіти України 5 2. Забезпечення та гарантія якості вищої освіти 8 3. Основні завдання та принципи формування європейського простору вищої освіти 11 3. Висновки 14 4. Список використаної літератури 15

Висновок

За результатами нашого дослідження можна зробити такі висновки:

1. Можливості творення «Європи знань» учасники Болонського процесу пов'язують з одним – піднесенням якості освіти. Це положення є серцевинним поміж усіх інших положень у прийнятих на сьогодні документах, орієнтованих на європейську інтеграцію вищої школи.

2. Отримана студентом освіта має бути за якістю такою, як академічні праці, завдяки якості яких наукова установа здобуває собі міжнародне визнання. Просто кажучи, вища школа має гарантувати таку ж якість освіти, як відбувається це в царині науки. Тоді вона стає гарантованою і, безсумнівно, отримає довіру в Європі з боку студентства, суспільства і, звісно, країн міжнародного співробітництва.

3. Якість освіти не залежить і не повинна залежати від якоїсь конкретної організації, наділеної повноваженнями стосовно впровадження у життя загального переліку вимог. Учасники Болонського процесу планують створити на європейському рівні механізм взаємного визнання результатів дотримання якості. Не дивно, що молодь хоче і прагне отримати освіту там, де є широко знані своїми набутками наукові школи.

4. Експерти зазначають, що для досягнення кінцевої мети Болонського процесу – побудови єдиного простору освіти – недостатньо формального запровадження принципів декларації. Потрібні прозорі та зрозумілі всім методології контролю якості освіти. Обов'язковою вважається наявність внутрішніх та зовнішніх державних та громадських систем контролю якості освіти і тут перш за все називають ліцензування або акредитацію. В Україні такі процедури введено давно, вони постійно вдосконалюються.

На нашу думку, у сучасному світі, який ввійшов у третє тисячоліття, розвиток України визначається у загальному контексті європейської інтеграції з орієнтацією на цінності західної культури: парламентаризм, права людини, права національних меншин, лібералізацію, свободу пересування, свободу отримання освіти будь-якого рівня та інше, що є невід'ємним атрибутом громадянського демократичного суспільства.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 8 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?