Курсова робота «Податковий облік орендованих транспортних засобів», 2001 рік

З предмету Бухгалтерський облік · додано 17.04.2009 19:08 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Особливості обліку ремонту орендованих транспортних засобів 2. Організація податкового обліку та відображення у фінансовій звітності витрат на ремонт орендованих транспортних засобів 3. Основні ситуації, пов’язані з проблематикою даного питання: а) Орендодавець компенсує орендарю витрати на проведення останнім поліпшення орендованого основного засобу; б) Поліпшення, здійснені орендарем, зараховуються орендодавцем в рахунок сплати орендної плати; в) Орендодавець за свій рахунок проводить поліпшення основних засобів, переданих ним в оперативну оренду. Висновок Список використаної літератури

Висновок

Податковий облік витрат на експлуатацію, ремонт, технічне обслуговування

орендованих транспортних засобів є досить актуальною сьогодні темою, оскільки по-перше, дана інформація є мало описаною в літературі, а по друге – з цією проблемою зустрічаються всі, хто бере в оренду транспорт чи будь-який інший вид основних засобів.

В даній курсовій роботі мною було вивчено теоретичні аспекти обліку ремонту орендованих основних засобів, визначено та проаналізовано нормативно-правову базу, що регулює дане питання (особливо Закон № 283 - Закон України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 22.05.1997 р. № 283/97-ВР. Та Закон №168 - Закон України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР), проаналізовано податковий облік та відображення у фінансовій звітності витрат на ремонт орендованих транспортних засобів.

Отже, написавши дану роботу,можна зробити висновок, що податковий облік витрат на ремонт орендованого транспортного засобу залежить від того, що зазначено з цього приводу в договорі оперативної оренди.

В даній роботі було розглянуто три основних варіанти ведення податкового обліку витрат з ремонту орендованих транспортних засобів:

1. Коли орендодавець компенсує орендареві витрати на проведення поліпшення транспортного засобу;

В даному випадку існує дві точки зору для податкового обліку:

- Можливе включення всієї суми витрат до складу валових витрат

- Або до складу валових витрат включається тільки сума на поліпшення орендованих засобів.

І в першому випадку, і в другому випадку ці операції оподатковуються. Тобто для орендаря базою оподатковування ПДВ є вартість проведених ремонтів. Орендодавець, в свою чергу, має при наявності податкової накладної віднести до складу податкового кредиту суму ПДВ, нараховану на вартість послуг з поліпшення переданого в оренду основного засобу.

2. Поліпшення, здійснені орендарем, зараховуються орендодавцем в рахунок сплати орендної плати;

В даному випадку операція з поліпшення орендованого основного засобу й операція з надання послуг оренди - це дві окремі операції, що оподатковуються ПДВ. Тобто сума ПДВ, нарахована на суму орендної плати, буде податковим кредитом орендаря, а сума ПДВ, нарахована на вартість проведених орендарем ремонтів орендованих основних засобів, - його податковими зобов’язаннями.

3. Орендодавець за свій рахунок проводить поліпшення основних засобів, переданих ним в оперативну оренду.

В даному випадку податковий облік в орендаря не відображається, а в орендаря. Податковий облік в орендодавця, який здійснює поліпшення власних основних засобів, які знаходяться в оперативній оренді, не відрізняється від податкового обліку, що ведеться в нього при проведенні поліпшення за його рахунок, але за допомогою орендаря.

Написавши дану роботу я виконав всі завдання, наведені у вступі даної роботи та отримав певні навики з ведення податкового обліку витрат на ремонт і технічне обслуговування транспортних засобів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення