Курсова робота «Оподаткування нерухомості та спадщини в Україні та міжнародній практиці», 2006 рік

З предмету Податки, податкова система · додано 17.04.2009 18:45 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Загальна характеристика об’єктів оподаткування 5 2. Нормативне регулювання та суть оподаткування нерухомості та спадщини в Україні 6 3. Проблеми оподаткування нерухомості та спадщини в Україні . 9 4. Українська та міжнародна практика оподаткування нерухомості та спадщини 17 Висновок 22 Список використаної літератури 24

Висновок

Отже, проаналізувавши оподаткування нерухомості та спадщини в Україні та порівнявши його з оподаткуванням закордоном, можна зробити висновок, що на сьогоднішній день нормативне регулювання даного оподаткування не є досконалим. Із досить частими змінами в законодавстві, зміною ставок та нечіткими формулюваннями об’єктів оподаткування сьогодні виникла ситуація, коли податок на доходи від операцій з нерухомістю за ставкою 13% від вартості об’єкта, спочатку року 2005 сплатили близько 4,8% продавців житла.

За словами директора агентства нерухомості "Благовіст", цей податок платили продавці, які реалізували об’єкти, право власності на які було отримано з 1 січня 2004 року.

Сьогодні ринок нерухомості перебуває в стадії сезонної активності, і прогнозується, що кількість угод буде значно зростати, проте закон установлює занадто великий розмір податкового збору з продажу об’єктів, приватизованих у 2004 році, що спричинить всяким маневруванням з капіталом платників податку задля того, щоб зменшити оподаткування.

Ще одним негативним моментом в оподаткуванні спадщини є те, що закордонна спадщина оподатковується в подвійному обсязі, що знову ж таки зменшує обсяг реальних поступлень до бюджету через пошук потенційних платників інших способів вивезти майно не сплачуючи такий великий податок.

Звичайно, що Український бюджет потребує значного збільшення його доходної частини, проте якщо запровадиться в дію проект закону про оподаткування майна фізичних осіб наслідки будуть гнітючі. По-перше, під один гребінець потраплять усі – від багатих до рядових, малозабезпечених громадян (хто по справжньому обтяжений нерухомістю та грошима, зможуть вислизнути. Багатьох законних пільговиків спочатку оштрафують: поки народ розбереться, що для отримання належних пільг треба подати відомості до 1 лютого... Найгірше буде тим, хто живе в приватному секторі: доведеться ковтати глухі сльози образи за оподаткування будинку, який споруджували власними руками дід, батько і вся рідня.

По-друге, у місцевої влади немає й не буде стимулу розвивати ринок, знімати бар’єри для підприємництва, а тільки один стимул – дерти три шкури з тих, хто не може відбитися. Адже розвиток ринку нерухомості – це непрямий показник ділової активності в регіоні, і якби базою оподаткування була реальна ринково вартість нерухомості, то місцева влада б зацікавлена в її зростанні. А так вони одержують свій податок, незалежно від стану ринку”.

З розповідей оцінювачів, у розвинених країнах діє механізм “масової оцінки” (не плутати з аналогічним терміном із приватизаційної обойми). Місцеві власті оголошують тендер і вибирають фірму, яка розробляє методику розрахунку ринкової вартості й коефіцієнти зміни вартості для цього регіону (залежно від місця розташування, якості нерухомості тощо). Потім до справи підключається “глас народу” – методика публікується й широко обговорюється в пресі. Останнє вагоме слово за місцевою владою. Після затвердження методики й коефіцієнтів відібраний муніципалітетом сертифікований оцінювач, пройшовшись по кадастрах, здійснює оцінку нерухомості, про що й повідомляє її власників. Останні мають право її оскаржити.

Розвинуті країни створили таку систему оподаткування нерухомості, при якій її власникам просто невигідно ухилятись від сплати податків. Ставки податків, як правило, не дуже високі. Зрозуміло, що для цих цілей створені сучасні інформаційні системи обліку бази оподаткування нерухомості, яка ґрунтується на її оцінці та реєстрації.

Податок на майно потрібен для стимулювання розвитку нового будівництва, ремонту аварійних будівель і споруд, зносу не використовуваної нерухомості, економічного розвитку країни.

Наша країна повільно, проте впевнено входить в міжнародний ринок нерухомості. Про це свідчить уже існуючий інтерес закордонних підприємців до купівлі квартир, офісів та інших об'єктів у великих містах. Тому наша податкова система повинна відповідати світовим стандартам. Разом із тим досвід показує, що просто скопіювати хорошу систему оподаткування нерухомості є неможливим в силу місцевих особливостей і традицій. Саме тому оподаткування нерухомості та спадщини в Україні буде вдосконалюватися ще на протязі багатьох років.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?