Курсова робота «Оцінка системи бухгалтерського обліку», 2007 рік
З предмету Бухгалтерський облік · додано 17.04.2009 17:42 · від kseniya_www
Зміст
Висновок
Аудиторський процес починається з того моменту, коли потенційний клієнт звертається з проханням провести аудит. Для позитивного чи негативного рішення щодо прийняття такої пропозиції керівництву аудиторської фірми необхідно відповісти на такі запитання:
Чи має фірма або чи буде мати в майбутньому необхідний персонал, який володіє потрібними знаннями та навичками для виконання такого завдання?
Чи потрібні будуть додаткові працівники для виконання даного обсягу робіт?
Чи є незалежними аудиторська фірма та її окремі працівники стосовно потенційного клієнта?
Чи не збігається час передбачуваної перевірки з іншими невідкладними завданнями та обставинами фірми?
Крім того, якщо клієнт змінив аудитора, варто з'ясувати обставини та причини такого кроку.
Перш ніж прийняти пропозицію від клієнта, аудиторові необхідно отримати попередню інформацію про галузь економічної діяльності та про форму власності підприємства, систему управління, організаційну структуру, види здійснених операцій, а також оцінити отриману інформацію про діяльність клієнта, що сприятиме якісному та кваліфікованому проведенню аудиту.
Після того, як угода про роботу над проектами буде ухвалена, необхідно одержати детальнішу інформацію про бізнес підприємства. Як свідчить практика, аудитор має отримати таку інформацію до проведення процедур аудиту. У зв'язку з метою визначення обсягів, складності та термінів виконання аудиторських послуг, кола питань і проблем, які необхідні під час підготовки аудиторського висновку, може бути проведена попередня експертиза діяльності клієнта.
Договір є основним документом, який засвідчує факт встановлення домовленості між замовником і виконавцем про проведення аудиторської перевірки.
Залежно від конкретних обставин, зміст договору на проведення аудиту може бути різним, проте існує ряд моментів, які в будь-якому разі мають бути зазначеними в договорі.
Планування аудиту — це формування головної стратегії та визначення конкретних методів проведення перевірки, а також часу проведення аудиту. Розробка загального плану і програми аудиту повинна ґрунтуватися на вивченні особливостей бізнесу клієнта та даних попередньої експертизи діяльності суб'єкта перевірки. Аудиторський план розробляється з огляду на те, що в ньому визначається час проведення кожної конкретної аудиторської процедури. Під час розробки плану аудитори і аудиторські фірми мають право самостійно визначати форми та методи аудиту на підставі чинного законодавства, існуючих норм і стандартів, умов договору з клієнтом, професійних знань та досвіду. Окремі положення загального плану аудиторська фірма може узгоджувати з керівництвом замовника, якщо це вважається доцільним.
Метою планування є звернення уваги аудитора на найважливіші питання, які слід перевірити найретельніше. Аудитор повинен планувати свою роботу так, щоб мати можливість ефективно провести аудиторську перевірку. Планування має допомогти аудиторові належним чином організувати свою роботу і здійснювати нагляд за роботою асистентів, які беруть участь у перевірці, а також координувати роботу, яка виконується іншими аудиторами і фахівцями інших професій. Характер планування залежить від організаційної форми, розміру та виду діяльності підприємства, виду аудиту, уявлення аудитора про стан справ на підприємстві.
У національних нормативах аудиту підкреслюється доцільність і необхідність документального оформлення процесу планування. Залежно від цього аудиторові необхідно документально оформити загальний план перевірки, визначити в ньому істотність помилок, а потім здійснити аудит за цим планом.
Робоча документація - це записи, за допомогою яких аудитор фіксує проведені процедури перевірки, тести, отриману інформацію та відповідні висновки, зроблені в ході аудиту. Аудитор зобов'язаний вести документацію з усіх справ, які стосуються прийняття рішень за результатами проведеної перевірки і які, в свою чергу, будуть покладені в основу аудиторського висновку. В робочу документацію включається інформація, яка, на думку аудитора, є важливою для того, щоб правильно провести перевірку та підтвердити пропозиції, які будуть міститися в аудиторському висновку. Робоча документація може бути оформлена у вигляді стандартних форм і таблиць на папері або зафіксована на електронних носіях інформації.
Аудитор має забезпечити надійне зберігання робочих документів, дотримуючись вимог щодо їх зберігання та конфіденційності. Термін зберігання документації визначається як практикою аудиторської діяльності, так і терміном позовної давності у разі, якщо клієнт порушить справу проти аудитора. Він залежить і від інших додаткових умов. Виходячи з цього, мінімальний термін зберігання документації має бути не менш ніж три роки з моменту надання аудиторського висновку клієнтові.
За результатами аудиторської перевірки складаються аудиторський висновок та інша документація, що передається замовнику
Висновок може бути:
• безумовно позитивним;
• умовно позитивним (із застереженнями);
• негативним;
• аудитор відмовляється від видання висновку про звітність і оформляє свій звіт в іншій формі.
У трьох останніх випадках висновок повинен містити короткий перелік аргументів, що обумовлюють судження аудитора.
Подібні матеріали
-
Бухгалтерський облік в банківській системі
25.02.2009 10:49 · Дипломна робота за 2007 рік · Sergey
-
Вдосконалення форм бухгалтерського обліку та організація контролю і економічного аналізу в управлінні туристичним підприємством
14.02.2010 20:21 · Дипломна робота за 2009 рік · kseniya_www
-
Креативний облік та вимоги до його проектування
21.04.2009 22:39 · Курсова робота за 2008 рік · Cherepashka
-
Організація бухгалтерської служби
05.04.2009 17:06 · Курсова робота за 2009 рік · Оля
-
Організація бухгалтерської служби
12.05.2009 22:12 · Курсова робота за 2009 рік · Yura007
-
Основи системи бухгалтерського обліку
17.04.2009 18:45 · Курсова робота за 2006 рік · kseniya_www
-
Оцінка системи бухгалтерського обліку
17.04.2009 17:42 · Курсова робота за 2007 рік · kseniya_www
-
Принцип вартісного вимірювання в бухгалтерському обліку
25.04.2009 18:49 · Курсова робота за 2008 рік · Инна
Подібні визначення
- Адаптація обліку до міжнародних стандартів — Сопко В.В.
- Користувачі бухгалтерської інформації — О.М. Губачова, С.І. Мельник, Гладких Т. В.
- Розвиток системи бухгалтерського обліку — Сопко В.В.
- Структура бухгалтерського обліку — Сопко В.В.
- Якісні ознаки бухгалтерської інформації — О.М. Губачова, С.І. Мельник