Звіт з практики «Облік, аналіз та аудит на малому підприємстві», 2008 рік

З предмету Бухгалтерський облік · додано 17.04.2009 17:37 · від kseniya_www · Додати в закладки
15 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 1. Ознайомлення з роботою ПП «Корнієнко» 4 2. Нормативно-правове регулювання обліку, аналізу та аудиту діяльності ПП «Корнієнко» 8 3. Синтетичний та аналітичний облік на ПП «Корнієнко» 9 6. Методика складання фінансової звітності 11 7. Аналіз фінансового стану підприємства 17 8. Організація аудиту на малому підприємстві 21 Висновки і пропозиції 33 Список використаної літератури 36 Додатки 38

Висновок

В ході написання роботи виконано завдання, поставлені на початку. Дані дослідження бакалаврської роботи можуть бути використаними для планування подальшої діяльності підприємства.

Дослідивши тему «Облік в малих підприємствах та аналіз ефективності їх діяльності» можна зробити висновок, що господарська діяльність малих підприємств здійснюється відповідно до Господарського Кодексу України.

Об’єктом дослідження даної бакалаврської роботи є господарська діяльність малого підприємства ПП «Корнієнко», що займається роздрібною торгівлею. Бухгалтерський та податковий облік на підприємстві здійснюється відповідно до наказу «Про облікову політику на підприємстві».

Правильна організація бухгалтерського обліку займає дуже важливу роль в веденні обліку господарської діяльності фірми, яка займається роздрібною торгівлею. Від правильності ведення обліку бухгалтерських операцій залежить достовірність даних про отриманий підприємством прибуток, про вірність нарахування податків. Цей облік хоч не складний, але дуже трудомісткий.

На даному підприємстві було досліджено методику ведення бухгалтерського обліку. Виявлено, що він ведеться відповідно до вимог чинного законодавства. Для удосконалення методику обліку пропонується організація внутрішнього контролю на підприємстві. Для цього доцільно створити контролюючу комісію, на чолі з головним бухгалтером, що здійснював би контроль на вимогу керівника та за необхідністю.

На досліджуваному підприємстві внутрішнього контролю не проводиться. Його замінює інвентаризація матеріальних цінностей та перевірка головним бухгалтером звітів, що є складеними іншими бухгалтерами, касирами, матеріально-відповідальними особами.

Щодо організації бухгалтерського обліку, то пропонується використання програми 1С: Підприємство через неефективність використання засобів Ехеl для обліку.

Особливість застосування персональних комп'ютерів та окремих АРМ полягає в тому, що для керівництва підприємства-клієнта може бути неможливим або недоцільним з погляду співвідношення витрат і результатів впровадження належних засобів контролю з метою зменшення ризику невиявлення помилок до мінімального рівня. Тому бухгалтер найчастіше вправі припустити, що в таких системах ризик системи контролю високий.

Саме тому потрібна організація контролюючого відділу, що зміг би систематично проводити внутрішній контроль є досить доцільно. Для полегшення роботи даного відділу пропонується використовувати програмне забезпечення, що полегшує проведення контролю.

Аналізуючи економічні показники підприємства, слід зазначити, що статутний капітал протягом всього досліджуваного періоду залишувався незмінним.

За період своєї діяльності підприємство змогло завоювати 1% ринку збуту, знайти постійних покупців, сформувати стійкі договори з постачальниками, відпрацювати облікову та управлінську політику, що відображається на збільшенні показників прибутковості підприємства.

Джерелами формування майна є власний та залучений капітал. Власний капітал складається із статутного капіталу, та прибутків, а до складу залученого включають: товарні кредити та інші поточні незначні зобов'язання підприємства перед бюджетом, з оплати праці, з соціального страхування та інші поточні зобов'язання.

На даному підприємстві було проведено аудиторську перевірку, в ході якої було встановлено, що бухгалтерський облік ведеться відповідно до вимог чинного законодавства.

В ході перевірки було проведено інвентаризацію в магазинах, перевірено правильність складання та ведення бухгалтерських документів.

Формування фінансового результату проведено вірно та відповідно до чинного законодавства.

В рекомендаційній частині аудиторського висновку аудитором було запропоновано організації внутрішнього контролю на підприємстві. Для цього було запропоновано створити контролюючу комісію, на чолі з головним бухгалтером, що здійснював би контроль на вимогу керівника та за необхідністю.

На досліджуваному підприємстві внутрішнього контролю не проводиться. Його замінює інвентаризація матеріальних цінностей та перевірка головним бухгалтером звітів, що є складеними іншими бухгалтерами, касирами, МВО.

Щодо організації бухгалтерського обліку, то було запропоноване використання програми 1-С Підприємство 8.0.

Особливість застосування персональних комп'ютерів та окремих АРМ полягає в тому, що для керівництва підприємства-клієнта може бути неможливим або недоцільним з погляду співвідношення витрат і результатів впровадження належних засобів контролю з метою зменшення ризику невиявлення помилок до мінімального рівня. Тому контролер найчастіше вправі припустити, що в таких системах ризик системи контролю високий.

Саме тому потрібна організація контролюючого відділу, що зміг би систематично проводити внутрішній контроль є досить доцільно. Для полегшення роботи даного відділу пропонується використовувати програмне забезпечення, що полегшує проведення контролю.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 15 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?