Дипломна робота «Маркетингова програма продуктів компанії “ Гексал АГ» та її обґрунтування на підставі маркетингового дослідження фармацевтичного ринку», 2005 рік

З предмету Маркетинг · додано 17.04.2009 17:24 · від kseniya_www · Додати в закладки
75 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Аналітичні основи розробки маркетингових програм на фармацевтичному ринку 7 1.1. Поняття маркетингової програми, її роль та актуальність 7 1.2. Інформаційно-методологічні засади розробки маркетингової програми. 10 1.3. Досвід розробки маркетингової програми для фармацевтичного ринку. 17 Розділ 2. Аналіз поточних маркетингових програм компанії "Гексал АГ" в контексті міжнародного досвіду. 26 2.1. Аналіз та сегментація ринку антиалергічних препаратів 26 2.2. Оцінка конкурентного середовища препарату Цетиризин Гексал 37 2.3. Оцінка маркетингової програми та методів просування препарату Цетиризин компанією “Гексал Аг” 44 Розділ 3. Розробка ефективної маркетингової програми препарату Цетиризин Гексал на фармацевтичному ринку України 62 3.1. Маркетингове дослідження споживацьких і лікарських переваг та ринкових можливостей для препарату Цетиризин Гексал на фармацевтичному ринку України 62 3.2. Прогнозування потенціалу та кон’юнктури ринку препарату Цетиризин Гексал 76 3.3. Проект стратегії просування Цетиризину Гексал 80 3.4. Розрахунок економічної ефективності стратегії просування 93 Висновки та пропозиції 95 Використана література 98 Додатки 100

Висновок

В ході виконання дипломної роботи ми намагалися з'ясувати проблеми, які є актуальними для функціонування фармацевтичного ринку України. I хоча в роботі вивчався окремий сегмент цього ринку - препарати для лікування алергії, проблеми даної компанії, що виникають при просуванні продукції, багато в чому актуальні для всього фармацевтичного ринку.

Пропозиції, які надані за результатами дипломної роботи, дають змогу окреслити основні напрями, за якими необхідно удосконалювати роботу для подолання проблем у просуванні продукції фармацевтичних компаній.

В ході вирішення задач дипломної роботи було розкрито суть поняття стратегія, виявлено чинники, від яких залежить успішна робота організації: сильні сторони галузі i сильні сторони компанії, цілі компанії, фінансові ресурси, кваліфікація працівників, ступінь залежності від зовнішнього середовища, сильна стратегія тощо.

Вивчення теоритичних основ функціонування фармацевтичного ринку дозволило виявити жорсткі інституціональні бар'єри, що виникають при просуванні продукції на фармацевтичному ринку: ціноутворення визначається урядом, присутня величезна кількість конкурентів, i жодна з компаній не має icтотної частки ринку, кінцевий споживач усунений від прямої участі у формуванні попиту на необхідний йому препарат.

В роботі проаналізовані сучасні схеми та методи просування препаратів для лікування алергії на міжнародному i українському ринках, особливості їх застосування компанією "Гексал АГ".

Це дозволило виявити певні недоліки:

1) недостатня обізнаність з проблемою алергії i методами її лікування та профілактики;

2) аналіз конкурентного середовища компанією не проводився;

3) не враховувався потенціал та кон’юнктура ринку препаратів для лікування алергії.

4) Медичні представники компанії працювали з лікарями вузької спеціалізації: алергологи i дерматологи.

Представництво "Гексал АГ" організує симпозіуми, конференції для лікарів, а також публікації в спеціалізованих медичних виданнях.

Проведений аналіз конкурентного середовища, при якому препарати для лікування алергії були розділені на три групи залежно від країни виробника: препарати европейського i американського виробництва, індійські i вітчизняні показав, що Цетиризин займає 19% ринку, Фексофенадии -5%, a Лоратадин - 60%.

При цьому Цетиризин більш ефективний i безпечний ніж Лоратадин при шкірних алергіях.

Розраховано об’єм ринку, який склав 221 220 лоратадину, ємність ринку 1626,91 тис. ociб. Співвідношення попиту (195 228 уп.) до пропозиції (135 010 уп.) говорить про незадоволений попит.

Використання досвіду просування препарату на інших ринках, а також

власні розробки дозволили запропонувати стратегію, основними моментами якої є інтегровані маркетингові комунікації: PR- та BTL заходи, в т.ч. особистий продаж через лікарів вузької спеціалізації для залучення до проблеми алергії, розміщення інформації на банерах з гаслами, що будуть зацікавлювати потенційних покупців та заохочувати їх відвідати інформативний сайт, а також надання інформації покупцям за допомогою листівок в аптеках. Компании Гексал следует чаще рассылать пресс-релизы, что является дополнительным поводом заявить о себе.

Необхідно також добиватися включення препаратов компанії Гексал АГ в переліки лекарственных средств, приобретение которых финансируется из бюджетных и страховых фондов.

До переваг маркетингової програми відноситься: використання різних механізмів просування, в тому числі совместного брендинга и совместного маркетингу, ідеологія «запуска» так называемых зонтичных брэндов Гексал.

Використовуючи сильну сторону компанії - робота з лікарями-алергологами, розраховано кількість медичних представників для роботи з педіатрами (хвороба виявляеться у дітей на в 18% випадків).

Використовуючи ABC i XYZ аналіз, було визначено кількість візитів які повинен зробити медичний представник до лікарів. Враховуючи максимальну кількість візитів, яку може зробити медичний представник, отримано, що необхідно набрати двох медичних представників додатково.

За допомогою розрахунків ефективності роботи медичних представників встановлено квоти продажу у розмірі 5700уп. на рік для одного медичного представника.

Також розраховані витрати та період їх окупності - 11 місяців та встановлено план продажів в грошовому i натуральному виразі.

Главный вывод можно сделать такой: Цетиризин Гексал обладает всеми преимуществами, и так как потенциальная аудитория очень широка и есть предпосылки для выхода на рынок, нужно делать все возможное для ее завоевания и переключения с других препаратов для лечения аллергии на лекарственный препарат Цетиризин Гексал

Таким чином, поставлені задачі в роботі виконано, мету роботи досягнуто.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 75 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали