Курсова робота «Професійна діагностика та оцінювання керівника», 2008 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 17.04.2009 16:45 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Теоретичні основи керівництва 4 1.1. Концепція керівництва 4 1.2. Моделі поведінки керівника 11 Розділ 2. Методика оцінки діяльності керівника 20 2.1. Оцінка професійний якостей керівника 20 2.2. Методика оцінки особистих якостей керівника 26 Висновок 29 Список використаної літератури 31

Висновок

Дана робота присвячена аналізу та оцінюванню роботи керівника.

Оцінка якостей керівника – це визначення ефективності виконання ним своїх посадових обов’язків та реалізації організаційних цілей.

Атестація представляє собою традиційний метод оцінки ефективності виконання керівником своїх посадових обов’язків, який здійснюється його безпосереднім начальством, чи комісією з питань оцінки за допомогою стандартних критеріїв.

Для проведення атестації керівника використовується метод стандартних оцінок. Цей метод відрізняється простотою, незначними витратами та загальнодоступністю. Керівнику не потребується ні спеціальної підготовки, ні значних витрат часу чи інших ресурсів. Використання даного методу також забезпечує одноманітність атестації всіх співробітників.

Головним недоліком цих методів є їх описовий характер, недостатня вірогідність вимірів і кількісних оцінок. Це зумовлює інтенсивний пошук методів оцінки результатів; праці, як таких, що краще підлягають вимірам. До того ж результати - це найбільш повна характеристика праці. Роблячи ряд висновків та узагальнень, автори вказують на те, що індивідуальні оцінки результатів праці управлінського персоналу не враховують головного - підсумків виробництва;

оцінку підсумків виробництва не вдається досить обґрунтовано віднести до управління в цілому, до певних підрозділів і працівників;

дехто із спеціалістів намагався іти по шляху оцінки не результатів праці, а самої праці, але, як показали дослідження, оцінка праці виявилась досить умовною.

Тому в останні роки спеціалісти віддають перевагу третьому підходу до оцінки працівника управління, а саме - оцінки особистості працівника. Такий підхід до оцінки особистісних якостей необхідний при підборі нових працівників, при відборі на навчання, висунення працівника на нову посаду і т.д.

Основні ідеї цього методу полягають в тому, що існує залежність між фізіологічними та психічними рисами людини і її діяльністю. Тому з оцінки перших можна передбачити і ефективність діяльності чи оцінкою перших компенсувати відсутність оцінки ефективності діяльності. Оцінка якостей в деякій мірі менш повна оцінки діяльності, але водночас вона повніша цієї оцінки, бо “передбачає” діяльність, якої ще не було.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали