Курсова робота «Стан та перспективи розвитку трансферу технологій в Україні», 2005 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 17.04.2009 16:44 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

ступ (3) 1. Роль трансферу технологій в інноваційному процесі та розгляд нормативно-правових джерел, що регулюють дане питання (6) 2. Сучасний розвиток системи трансферу технологій в Україні (9) 3. Обґрунтування перспектив розвитку трансферу технологій (16) 4. Аналіз літературних джерел з даного питання (20) 5. Організаційно-економічна характеристика ТзОВ «Вітако-Груп (23) 6. Вплив трансферу технологій на фінансовий стан підприємства (32) Висновки (36) Список використаної літератури (40) Додатки (41)

Висновок

Отже, проаналізувавши дану роботу можна зробити такі висновки:

Трансфер технологій (ТТ) є однією з найважливіших частин інноваційного процесу і по своїй суті є реалізацією процедури передачі нових науково-технічних знань від власника (розробника) до виробника (замовника).

В сучасному світі створено декілька потужних національних систем трансферу технологій, що формують міжнародний ринок технологій. Найпотужнішою системою трансферу технологій є національна система Сполучених Штатів Америки.

Міністерство освіти та науки України в особі Департаменту інноваційної діяльності веде роботу по розвитку державних механізмів регулювання ринку технологій в Україні по декількох напрямках, які можна формально об’єднати у два основних:

- розробка законодавчої бази в області трансферу технологій і розробка державної політики в сфері комерціалізації результатів інтелектуальної діяльності за рахунок коштів державного бюджету України.

- розвиток інфраструктури українського ринку технологій шляхом формування основних ринкових механізмів і залучення підприємств до роботи над існуючою інтелектуальною власністю, створеною в результаті виконання державних науково-технічних програм.

В Україні питання трансферу технологій регулюється такими законодавчими актами: ЗУ «Про інноваційну діяльність», ЗУ «Про авторське право i сумiжнi права», ЗУ «Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні».

На сьогоднішній день в Україні стан трансферу технологій потребує негайного втручання держави, а саме – створення та вдосконалення нормативно-правової бази, що регулюватиме дане питання. Нещодавно було створено регіональну структуру центрів трансферу технологій на основі якої необхідно в найближчий час сформувати національну інфраструктуру, використовуючи вже існуючі підприємства в якості вузлових.

Для швидкої та координальної зміни ситуації в кращу сторону необхідно:

- терміново створити Національну агенцію з питань трансферу технологій та інтелектуальної власності при Державному комітеті з питань науки та технологій України;

- ліквідувати Департамент інноваційної політики МОН, Держдепартамент інтелектуальної власності МОН, передавши всі функції, кадри та фонди Національній агенції по трансферу технологій;

- створити національну сітку центрів трансферу технологій, підпорядковану Національній агенції з трансферу технологій на основі регіональних сіток центрів УКРІНТЕІ та НВК „Наука”;

- передати цілісний майновий комплекс УКРІНТЕІ до підпорядкування Національному агентству з трансферу технологій.

Аналізуючи вплив трансферу технологій на фінансовий стан підприємства можна зробити висновки, що безумовно, впровадження нових технологій позитивно впливають на фінансовий стан ТзОВ "Вітако-Груп". Так зокрема, доходи підприємства зрости більше ніж в 3 рази, хоча матеріальні витрати також зросли, проте це явище є тимчасовим. Оскільки застосування інновацій потребує значних витрат, то прибутки підприємства можуть зменшитися, що ми бачили на прикладі, проте вже наступні роки, за відсутності даних витрат, доходи підприємства значно зростуть, що дозволить розширити виробництво та розробляти нові стратегії та напрямки діяльності.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення