Курсова робота «Творчий потенціал підприємства і його мотивація», 2005 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 17.04.2009 16:41 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Аналіз літературних джерел 3 Вступ 8 Розділ І. Поняття мотивації творчого потенціалу персоналу 1.1. Сутність мотивації в системі управління персоналом, який здійснює інноваційну діяльність 11 1.2. Методи стимулювання творчої активності персоналу 17 Розділ ІІ. Стимулювання творчого потенціалу персоналу ТОВ “Сервіс-Автомат” 23 2.1. Організаційно – економічна характеристика ТОВ „Сервіс-Автомат” 23 2.2. Мотиваційна складова кадрової політики на підприємстві ТОВ „Сервіс-автомат” як фактор впливу на творчий потенціал підприємства 26 2.3. Регулювання заробітної плати та пільг, як метод стимулювання творчої активності персоналу ТОВ „Сервіс-автомат” 35 2.4. Модель оцінки ділових якостей працівників і менеджерів фірми ТОВ „Сервіс-автомат” 37 Висновки 43 Список використаної літератури 45 Додатки 49

Висновок

Таким чином, для поліпшення творчого потенціалу на підприємстві ТОВ „Сервіс-автомат” пропоную удосконалити мотиваційну складову кадрової політики, а саме:

- створити відділ навчання та відділ оцінки персоналу і оплати праці на підприємстві ТОВ „Сервіс-автомат”;

- удосконалити роботу відділів соціального захисту та відділу охорони праці та техніки безпеки;

- систематично проводити анкетування працівників щодо можливих побажань роботи всіх відділів підприємства.

Вид та кількість винагород, що організація пропонує, також мають важливе значення для стимулювання творчої активності персоналу. Оплата праці є мотивуючим фактором росту творчого потенціалу, тільки якщо вона безпосередньо зв’язана з підсумками праці. Працівники повинні бути впевнені в наявності стійкого зв’язку між матеріальним винагородженням та своєю працею. Вважаю, що на ТОВ “Сервіс-автомат” потрібно це виразити через систему виплати премій.

Метод стягнень, якщо він застосовується справедливо і не є несподіванкою для працівника, мотивує його до поліпшення своєї роботи. Тож на підприємстві ТОВ “Сервіс-автомат” цей метод стимулювання теж потрібно застосовувати. В якості покарання тут необхідно використовувати: позбавлення преміальних виплат, або їх частки; позбавлення різноманітних пільг, пониження в посаді, або навіть звільнення. На підприємстві слід проводити анкетування працівників з питань їх відношення до позитивних та негативних засобів стимулювання творчого потенціалу.

На ТОВ “Сервіс-автомат” процесу адаптації нового працівника слід приділяти більшу увага, бо це теж вливає на загальний творчий потенціал підприємства.

На ТОВ “Сервіс-автомат” потрібно приділяти значну увагу всім видам адаптації нових працівників, а саме професійній, психофізіологічній та соціально-психологічній. Для того щоб новий робітник легше адоптувався до нового колективу, тут потрібно проводити різноманітні зустрічі в неробочий час (святкування державних свят, банкети тощо.). Цей фактор оказує позитивну дію не тільки на нових робітників, але й на весь персонал в цілому.

Планування та контроль ділової кар’єри в ТОВ “Сервіс-автомат” повинно полягати в тому, що з моменту прийняття на роботу в організацію та до можливого звільнення працівника необхідно організувати планомірне горизонтальне та вертикальне переміщення робітника по системі посад та робочих місць. Працівник повинен знати не лише свої короткострокові та довгострокові перспективи, а й те, яких результатів він повинен досягти, щоб розраховувати на підвищення.

Ділова кар’єра в ТОВ “Сервіс-автомат” повинна перетворитись на об’єкт управління. Вона повинна зводиться до сукупності заходів, що проводяться кадровими службами, та які дозволяють працівника розкрити свої здібності та використати їх найбільш гідним способом. Кадрові служби ТОВ “Сервіс-автомат” повинні планувати схему можливих переміщень з урахуванням очікуваних вакансій та стимулюють планування особистої кар’єри

Програма розвитку кар’єри повинна забезпечувати підвищення рівня зацікавленості працівників, визначення осіб з високим потенціалом. В ТОВ “Сервіс-автомат” повинно вести постійний аналіз можливостей розвитку кар’єри та регулярне заповнення форм, що відображує результативність праці, оцінку кваліфікації, знань, професійних навичок, тощо.

На ТОВ “Сервіс-автомат” потрібно розробити проект гнучких графіків роботи, але діяти він буде не на всі посади, а буде внесений в один з соціальних пакетів мотивування.

Досить вдалим рішенням буде введення системи інтрапідприємництва на базі виробничого цеху ТОВ “Сервіс-автомат”. ТОВ “Сервіс-автомат” має всі підстави і повинно створити невеликій інтрапідприємницький відділок на своєму підприємстві – це дасть змогу робітникам розкрити свої творчі можливості і підвищить їх заінтересованість в результатах своєї роботи, що позитивно вплине на прибутковість фірми.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення