Курсова робота «Управління міжнародною конкурентоспроможністю фірми», 2005 рік

З предмету Менеджмент організації · додано 17.04.2009 16:38 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 РОЗДІЛ І. Методи аналізу конкурентного положення організації 4 1.1. Аналіз конкурентного положення, як фактор оптимізації діяльності компанії 4 1.2. Методи аналізу конкурентного положення організації 4 1.3. Аналіз конкурентних переваг підприємства 7 РОЗДІЛ ІІ. Методика виходу підприємства на зовнішні ринки 12 2.1. Формування стратегії розвитку підприємства на зовнішніх ринках 12 2.2. Розробка маркетингових заходів в управлінні зовнішньоекономічною діяльністю підприємства 18 2.3. Організація зовнішньоекономічної діяльності підприємства 26 РОЗДІЛ ІІІ. Ефективність зовнішньоекономічних операцій 33 Висновок 39 Список використаної літератури 40

Висновок

Економіка України розвивається під впливом економічних перетворень, які покликані забезпечити перехід до ринку. Під чає євро інтеграції все більше і більше підприємств будуть зацікавлені в виході на зовнішній ринок, і перше, що вони повинні забезпечити – це конкурентоспроможність продукції.

Розглянувши основні визначення конкурентоспроможності продукції, доходимо такого висновку:

• під конкурентоспроможністю слід розуміти комплекс споживчих і вартісних характеристик товару;

• конкурентоспроможність — поняття відносне, пов'язане з конкретним ринком і часом продажу товару.

Для розробки конкурентних стратегій підприємства використовують велику кількість теорій, проте найбільш популярною є теорія М. Портера, який розрізняв три основні стратегії, які мають універсальний характер і можуть використовуватися для будь-якого конкурентного середовища — лідерство за витратами, диференціація, фокусування. Разом з перевагами в конкурентній позиції ці стратегії характеризуються певними загрозами і ризиком.

Для формування стратегії підприємства, перш за все необхідно визначити місію фірми, розробити план розвитку, дослідити ринкове середовище, і тільки після цього впроваджувати стратегічні плани в життя.

Саме тому, в роботі я приділив увагу ролі маркетингових досліджень, оскільки саме вони визначають напрямок діяльності підприємства та методику виходу на ринок із забезпечення конкурентоспроможної продукції.

Організація зовнішньоекономічної діяльності є досить клопітка робота, оскільки від того, які умови будуть створені в країні для розвитку його діяльності в зовнішній сфері, від ролі держави в регулюванні і підтримці розвитку ЗЕД на національному рівні.

Для визначення ефективності діяльності підприємства на зовнішньоекономічному ринку, необхідно провести аналіз доцільності експортно-імпортних операцій. Для цього визначається ряд показників, що характеризують рівень прибутковості підприємства, співвідношення доходів та витрат, отриманих від зовнішньоекономічної діяльності та рівень витрат на 1 грн реалізованої чи придбаної продукції.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення

  • Види та форми конкурентної боротьби — Шлійко А.В.
  • Групи конкурентних стратегій — Шлійко А.В.
  • Механізми підвищення конкурентоспроможності АПК — Шлійко А.В.
  • Оцінка конкурентоспроможності аграрного сектору — Шлійко А.В.
  • Сутність конкуренції — Шлійко А.В.
  • Фактори впливу на конкурентну стратегію — Шлійко А.В.
  • Формування конкурентного статусу підприємницьких структур, оцінювання його рівня — Шлійко А.В.