Курсова робота «Споживчі властивості вершкового масла», 2006 рік

З предмету Товарознавство · додано 17.04.2009 16:27 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Споживчі властивості масла вершкового 5 Розділ 2. Формування якості масла вершкового 9 2.1. Вплив сировини на формування якості масла вершкового 12 2.2. Вплив технології виготовлення на формування якості масла вершкового 16 Розділ 3. Вплив стандартизації на якість та споживчі властивості масла вершкового 20. Розділ 4. Якість вершкового масла різних товаровиробників 20.4.1. Організація матеріалів та методи дослідження 20 4.2. Результати експериментальних досліджень 22 Висновки 25 Список використаної літератури 27

Висновок

Саме зараз закінчується перехідний період для запровадження національних стандартів «Масло вершкове. Технічні умови» і «Спреди та суміші жирові. Загальні технічні умови», передбачений наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики №173 від 29 червня 2006 року. Нові вимоги фактично змусять виробників, які часто називають вершковим маслом навіть суміш, що містить до 90 відсотків рослинного жиру, припинити дезінформацію покупців. Треба сказати, юридично ці стандарти вже набрали чинності з липня нинішнього року. Але для того, аби виробники освоїлися, і було встановлено цей перехідний період. Відповідно до нових стандартів підприємства мають чітко розмежувати натуральне масло від спредів.

У радянські часи стандарт вершкового масла був єдиний. Робили масло винятково з молока і продуктів його переробки. З проголошенням незалежності виробники, у гонитві за прибутками, дедалі сміливіше додавали в молочний жир рослинний. Домішували, зокрема, недорогу пальмову олію.

У рамках молочного протистояння з Росією нові стандарти лише плюс українським виробникам. Однією з претензій під час запровадження санкцій на ввезення до РФ тваринницької продукції з України було те, що в нашій державі не розрізнялись масло і спреди.

Згідно з новими стандартами, вершкове масло не повинно містити жодних спеціальних харчових домішок, а продукт із додаванням рослинних жирів має називатися «спред».

Споживачам, які підзабули смак справжнього «Вершкового», можна нагадати, що масло важко ріжеться, якщо полежить у морозильці – стає крихким. Спред – м'яко намазується навіть після заморозки. Та головне: щоб уникнути фальсифікацій, новими стандартами заборонено в назві спредів і жирових сумішей вживати слово «масло» окремо чи у словосполученнях.

Хоча до кінця року виробників за використання старих споживчих обгорток все ще не штрафуватимуть. Проте загальна транспортна упаковка має містити написи відповідно до нових стандартів уже з 1 вересня. Так само мають бути прописані всі дані про сам продукт у супроводжувальних документах.

Тепер про неприємне: за прогнозами заступника голови Національної асоціації молочників України «Укрмолпром» Зінаїди Карпенко, натуральне вершкове масло, напевне, подорожчає.

При написання даної роботи поставленої мети було досягнуто.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення