Курсова робота «Споживчі властивості керамічних виробіт», 2006 рік

З предмету Товарознавство · додано 17.04.2009 16:25 · від kseniya_www · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ 1. Споживчі властивості керамічних виробів 5 Розділ 2. Формування якості керамічних виробів 9 2.1. Вплив сировини на формування якості керамічних виробів 9 2.2. Вплив технології виготовлення на формування якості керамічних виробів 11 Розділ 3. Вплив стандартизації на якість та споживчі властивості керамічних виробів 15 Розділ 4. Якість керамічних виробів різних товаровиробників 20 4.1. Організація матеріалів та методи дослідження 20 4.2. Результати експериментальних досліджень 26 Висновки 29 Список використаної літератури 31 Додаток 1 32

Висновок

Кераміка - це і архітектурно-будівельні матеріали (цегла, черепиця, кахлі, обличкувальні плитки, димарі, плитки для підлоги, будівельні перекриття та ін.); кераміка - це і техніка (ізолятори, вогнетриви, труби, теплоізоляційні вироби, деталі для електро- й радіотехнічної промисловості, ракетного виробництва, атомної енергетики, автомобілебудування, квантової оптики тощо);

кераміка - це і мистецтво (скульптура, вази, іграшки, сувеніри, мозаїка, ліпні декоративні вставки, панно та ін.);

кераміка - це і наш побут, повсякденний посуд (майоліковий, порцеляновий, фаянсовий);

кераміка - це і дорожні вироби (мостовий клінкер), і санітарно-будівельні, і ще чимало інших важливих речей.

Виробництво керамічних виробів – трудомісткий і довготривалий процес, що вимагає від ремісника володіння різноманітними навичками – починаючи від вибору глини і кінчаючи термічною обробкою виробів.

Глина, дрібнозернистий природний матеріал, пилоподібний в сухому стані, пластичний при зволоженні і каменеподібний після випалення.

Розрізнюють дві групи властивостей глин:

3. якi визначають характеристики мiцностi, тривкості, крихкості (густина, щільність, опір зсуву, пластичність, структурна в'язкість);

4. які визначають гідростiйкiсть глин (пористість, водопроникнiсть, розмокання, набухання, природна вологість).

Ще однією з важливих споживчих властивостей глини є її використання у косметичних цілях.

Глина утворюється внаслідок природного фізичного і хімічного вивітрювання польовошпатових гірських порід таких як граніт, абсид (вулканічне скло), туф, а також при розрушенні гнейсів.

Добута глина із кар’єру, як правило, повинна проходити ряд процесів до того як поступити на механізовану та технологічну переробку.

Із-за строкатості хімічних, фізичних та технологічних показників глини як сировини для виготовлення керамічних виробів на практиці здійснюються такі заходи: вилежування, переморожування, літування та замочування.

Якість глини визначається та регулюється стандартами України. Якість керамічних матеріалів характеризується певними фізичними, механічними і спеціальними властивостями, відповідно до яких здійснюється вибір і розрахунок будівельних конструкцій.

Таким чином, очевидно, що виробнича діяльність і плани вітчизняних підприємств керамічної галузі свідчать про поступове переміщення керамічного виробництва у східному напрямку. А це, якщо якісні показники не підведуть, дозволяє розраховувати і на західноєвропейські ринки збуту. І, природно, потребуватиме подальшої і значної реконструкції вітчизняних підприємств. Хтозна, можливо, найближчим часом для споживачів кераміки стане цілком природним вибір товару українських виробників.

Поставленої мети при написанні роботи було досягнуто.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали

Подібні визначення