Курсова робота «Розвиток економічної інтеграції в межах ЄС», 2007 рік

З предмету Міжнародна економіка · додано 16.04.2009 16:11 · від Zvetik-semizvetik · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 3 Розділ I. Сутність міжнародної економічної інтеграції 5 1.1. Міжнародна економічна інтеграція як вищий рівень розвитку міжнародних економічних відносин. 1.2. Форми та наслідки міжнародної економічної інтеграції. Розділ II. Створення Європейського союзу як результат інтеграційних процесів в Європі 12 2.1. Хронологія становлення європейської інтеграції 2.2. Створення Європейської асоціації вільної торгівлі як альтернативу до Європейського союзу Розділ III. Україна – Європейський союз: торгово-економічні відносини 24 Висновки 33 Використані джерела та література 35 Додатки

Висновок

На основі дослідження використаної літератури та аналізу статистичних показників нами було зроблено наступні висновки:

1. Міжнародна економічна інтеграція — це вищий рівень розвитку міжнародних економічних відносин, коли інтернаціоналізація господарського життя проявляється у переплетінні національних господарств двох або кількох країн та проведенні ними узгодженої міждержавної торговельно-економічної політики.

2. Ефективність міжнародної економічної інтеграції досягається за рахунок: усунення дискримінації та бар'єрів між країнами — учасницями інтеграційних угруповань у русі товарів, послуг, капіталу, робочої сили і підприємництва; стандартизації та уніфікації у виробничо-комерційній сфері; динамічного ефекту внаслідок розширення ринку і економії на масштабах виробництва, забезпечення достатнього рівня конкуренції.

3. Великий досвід і потенціал регіональної міжнародної економічної інтеграції має Європа, що зумовлено як політичними і соціально-економічними особливостями розвитку європейських країн у період після другої світової війни, так і сучасними тенденціями розвитку світової економіки, коли остаточно формуються три світових економічних центри (Європа, Північна Америка з домінуючою роллю США та Азія з пріоритетом Японії).

4. У своєму розвитку міжнародна інтеграція має наступні форми: зона преференційної торгівлі; зона (асоціація) вільної торгівлі; митний союз; спільний ринок, економічний та політичний союзи.

5. Формування ЄС відбувалось таким чином: Спочатку до складу ЄС входило шість країн: Бельгія, Німеччина, Франція, Італія, Люксембург і Нідерланди. Данія, Ірландія та Велика Британія вступили в ЄС у 1973 р., Греція – у 1981 р., Іспанія та Португалія – у 1986 р., Австрія, Фінляндія та Швеція – у 1995 р., а у 2004 році відбулося найбільше розширення ЄС, коли до нього приєдналися 10 нових країн. У 2007 р. Болгарія та Румунія приєдналися до ЄС після чого його членів стає 27.

6. Європейська асоціація вільної торгівлі (ЄАВТ) була створена 3 травня 1960 р. як альтернатива для європейських держав, які не могли або не бажали приєднатися до Європейського економічного співтовариства (тепер Європейський Союз) і вважали плани створення Європейського спільного ринку дуже амбітними.

7. Таким чином, ЄАВТ є менш розвиненою інтеграційною формою: при здійсненні вільної торгівлі між країнами, що входили в неї, жодна з них не поступалася якими-небудь елементами свого суверенітету, до того ж не були створені інститути, що володіли законодавчою владою. Країни ЄАВТ виявилися слабо зв'язаними між собою економічно, вона не змогла просуватися по шляху інтеграції так же ефективно, як ЄС.

8. Протягом п’яти місяців 2007 р. продовжилися тенденції значного зростання товарообігу Україна-ЄС, що тривають з 2002 року. За даними Євростату, за період січень-травень 2007 р. товарообіг з країнами ЄС склав 13 270,15 млн. євро, що на 30,16% більше порівняно з аналогічним періодом 2006 р. Імпорт ЄС з України у період січень-травень 2007р. склав 5 059,23 млн. євро, що на 36,76% більше порівняно з аналогічним періодом 2006р. Зростання експорту ЄС до України дещо сповільнилося – на 26,40%.

9. Головними країнами-інвесторами, на які припадає 88,2% загального обсягу інвестицій з ЄС, є Німеччина – 5505,5 млн.дол. (46,9% загального обсягу інвестицій з країн ЄС), Кіпр – 1562,0 млн.дол. (13,3%), Австрія – 1423,6 млн.дол. (12,1%), Сполучене Королівство – 1155,3 млн.дол. (9,8%), Нідерланди – 721,8 млн.дол. (6,1%).

10. Обсяг інвестицій з України в економіку країн ЄС на 01.01.2006 склав 58,6 млн.дол., що становить 26,9% загального обсягу інвестицій з України.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?

Подібні матеріали