Курсова робота «Поняття законності», 2005 рік

З предмету Право · додано 15.04.2009 02:09 · від Александр · Додати в закладки
35 грн Вартість завантаження

Зміст

Вступ 1. Поняття та принципи законності 1.1. Зміст та основні вимоги законності 1.2. Основні принципи законності 2. Нормативно-правова основа законності 2.1. Поняття державної дисципліни як одна з умов законності 2.2. Юридична техніка як одна із складових законності 3. Система гарантій законності Висновки Список використаних джерел

Висновок

Розглянувши основні питання курсової роботи автор прийшов до таких висновків.

По-перше, законність у теорії права розглядається як принцип діяльності державних органів, як політико-правовий режим громадського життя, як конституційна вимога суворого дотримання законів.

По-друге, зміст законності становить сукупність вимог: точне та неухильне дотримання законів усіма, кому їх адресовано, дотримання ієрархії законів та інших нормативних актів, вимоги незаперечності закону.

По-третє, основою дійсної законності може бути тільки ефективне законодавство, що відповідає вимогам суспільного розвитку. Для забезпечення необхідного рівня законності закон має не тільки відповідати об’єктивним потребам, а й бути технічно досконалим. При його формуванні слід використовувати сучасний юридичний інструментарій.

Під час дослідження автор прийшов до того, що необхідною умовою законності є забезпечення в законодавстві принципу верховенства Конституції і закону, оскільки процес руйнування законності починається з грубих порушень положень Конституції, з прийняття антиконституційних законів, підзаконних актів, що суперечить законові.

Також слід зазначити, що закон тільки тоді може бути базою законності, коли в ньому знаходять відображення правові ідеї добра, гуманізму, справедливості, а також закріплені права людини.

Вирішення проблеми законності має відбуватися не тільки на суто юридичній основі, але й на вирішенні питання законності та моральності. На жаль, цей аспект проблеми законності в теоретико-методологічному розумінні не дістав глибокого наукового вивчення.

Оскільки у нашій державі державні органи діють не відповідно до вимог законності, то тим самим вони породжують низку негативних наслідків. Саме тому існування Конституційного Суду зобов’язане забезпечити регулювання законності в системі управління державою.

Зміцненню законності в державі сприяють заходи по відновленню порушених прав громадян, організацій. До таких заходів належать:

1) примусове виконання юридичних обов'язків ;

2) усунення перешкод у здійсненні права;

3) відновлення попереднього стану, що існував до порушення права.

Щоб створити необхідні умови для дослідження проблем законності у нашій державі необхідно сприяти подоланню протиріч між теорією та практикою законності, а також створити умови для визначення тенденцій розвитку наукових досліджень законності.

Таким чином підсумуючи все вищесказане можна зробити висновок, що законність охороняє демократичні права громадян, політичні рухи та організації, забезпечує пріоритетне значення актів парламенту, зобов’язує посадових осіб дотримуватися вимог ієрархії закону та всіх інших нормативно-правових актів.

Перед завантаженням, ви можете звернутися до адміністратора сайту, та ознайомитися з роботою через Skype (live:intellectnova)

Завантаження буде доступне після авторизації та поповнення балансу на 35 грн

Зайти на сайт

Забули пароль? Ще не зареєстровані?